Modlitwa za ojczyznę

Tu można podzielić się z innymi użytkownikami pięknymi, zasłyszanymi gdzieś modlitwami, a także poprosić o to, by wspólnie pomodlić się w jakiejś sprawie.

Re: Modlitwa za ojczyznę

Postautor: Krzysztoff » 04 cze 2013, 09:44

Luperci Faviani pisze:Nie będę tutaj wylewał moich żalów, ale ostatnio mój patriotyzm mocno osłabł.

Ze spirytystycznego punktu widzenia to dobrze, patriotyzm nie jest żadną wyższą ideą godną propagowania i wychwalania
jest młodszą siostrą nacjonalizmu który jest powodem wielu nieszczęść i wojen
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Modlitwa za ojczyznę

Postautor: cthulhu87 » 04 cze 2013, 15:42

A co z pozytywistycznym modelem patriotyzmu? Raczej nie da się ujednolicić kulturę, tradycję i język poszczególnych ludów w dającej się przewidzieć perspektywie. Poza tym nie wiem, jaki byłby tego cel :) Nie wszyscy ludzie na świecie muszą mówić np. po angielsku, żeby czuć jedność z całym rodzajem ludzkim:)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Modlitwa za ojczyznę

Postautor: Nikita » 04 cze 2013, 17:00

Moim zdaniem powinnismy znac i szanowac wlasna kulture oraz otworzyc sie na inne kultury....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Modlitwa za ojczyznę

Postautor: Luperci Faviani » 04 cze 2013, 18:21

cthulhu87 pisze:
Luperci Faviani pisze:Nie będę tutaj wylewał moich żalów, ale ostatnio mój patriotyzm mocno osłabł.

Dzisiaj postrzegam tylko ludzi tu mieszkających, bo administracyjno-kulturowy twór nazywany Polską powoli przestaje się dla mnie liczyć.


Kombatanci z II WŚ Cię pobili w autobusie, czy jak? ;)


Tak, kopniaka w 4 litery dał mi Zus, a pałką po łbie Fiskus - dwa największe bandziory tego kraju. Aż dziw bierze, że jeszcze nie siedzą za kratkami. Obok stało kilku gapiów... Zgodnie z Biblijnym nakazem to, co Boskie oddałem Bogu, a co cesarskie oddałem cesarzowi - tylko, że ten ostatni chciał zabrać mi wszystko. Postanowiłem więc wynieść się z tego kraju póki mam za co.

Krzysztoff pisze:Ze spirytystycznego punktu widzenia to dobrze, patriotyzm nie jest żadną wyższą ideą godną propagowania i wychwalania
jest młodszą siostrą nacjonalizmu który jest powodem wielu nieszczęść i wojen


Szkoda tylko, że ta moja ideowa przemiana jest efektem ukazującej się na horyzoncie frustracji, a nie wewnętrznego rozwoju.

Mimo wszystko tli się we mnie tajemniczy optymizm, bo przecież wszyscy wychodzimy z tej ziemiańskiej gonitwy zwycięsko :)
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Modlitwa za ojczyznę

Postautor: forrest » 04 cze 2013, 19:18

Luperci Faviani pisze:Tak, kopniaka w 4 litery dał mi Zus, a pałką po łbie Fiskus - dwa największe bandziory tego kraju. Aż dziw bierze, że jeszcze nie siedzą za kratkami. Obok stało kilku gapiów... Zgodnie z Biblijnym nakazem to, co Boskie oddałem Bogu, a co cesarskie oddałem cesarzowi - tylko, że ten ostatni chciał zabrać mi wszystko. Postanowiłem więc wynieść się z tego kraju póki mam za co.

Czyli jesteś mrówką z drugiej wersji bajki?
"Spirytyzm będzie naukowy albo nie będzie go wcale." - Allan Kardec
Awatar użytkownika
forrest
 
Posty: 457
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:25
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Modlitwa za ojczyznę

Postautor: atalia » 04 cze 2013, 20:46

Tak jak mówi Marcin, nie da sie póki co ujednolicić całej ludzkosci i spowodowac zniknięcia różnic kulturowych, jezykowych, zaszłości historycznych, etc.
Szanujmy więc to, co mamy tu i teraz. Tylko ilu ludzi tak własnie czyni?
A propos ZUS-u( oraz NFZ-u) - ilekroć widzę te skróty( i kilka innych), od razu noż mi się w kieszeni otwiera. :evil:
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Modlitwa za ojczyznę

Postautor: Krzysztoff » 04 cze 2013, 21:05

myślę że nie ma takiej potrzeby - unifikacji kulturowej czy językowej , zwyczajów itd., wielokulturowość jest dobra, wprowadza wiele piękna do naszego świata

natomiast granice państwowe, administracja, tysiące ludzi na stołkach władzy w każdym kraju , utrzymywanie armii , konkurowanie o zasoby naturalne, konkurowanie o wpływy międzynarodowe (polityka międzynarodowa) ... to wszystko jest niepotrzebne, szkodliwe

i możemy mówić o postawie obywatelskiej , o tak zwanym lokalnym patriotyźmie ale to są postawy zupełnie niezależne od tego w jakim kraju żyjemy i z jaką nacją się identyfikujemy ...
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Modlitwa za ojczyznę

Postautor: cthulhu87 » 04 cze 2013, 21:11

Krzysztoff pisze:natomiast granice państwowe, administracja, tysiące ludzi na stołkach władzy w każdym kraju , utrzymywanie armii , konkurowanie o zasoby naturalne, konkurowanie o wpływy międzynarodowe (polityka międzynarodowa) ... to wszystko jest niepotrzebne, szkodliwe


Drogi Krzysztofie - mnie brat załatwił pracę na pół etatu... w administracji, po znajomości. Nie wstydzę się tego powiedzieć, bo ta praca jest dla mnie ważna. Czy to jest niemoralne? Być może. Ale przynajmniej nie zdycham z głodu. Gdyby nie to, byłbym na utrzymaniu rodziców, którzy dobijają do 60-tki, albo szukałbym gałęzi, by zawiesić co nie co na najbliższym drzewie... Wszystkim młodym i wykształconym polecam uśmiech na dzień dobry. Na dobranoc zresztą też...
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Modlitwa za ojczyznę

Postautor: forrest » 04 cze 2013, 21:40

Niemniej państwo zajmuje się 1000 rzeczy wykraczających poza jego kompetencje - rzeczy, które w normalnym układzie nie podlegają żadnym kontrolom ani regulacjom. Z pewnością reformy spowodowałyby zwolnienie całej armii urzędników państwowych, ale też likwidację przywilejów górników, nauczycieli, wojska i innych grup zawodowych... .
Szkoda, że konstytucja nie zabrania zadłużania państwa i inflacyjnego finansowania deficytu budżetowego - wtedy bardziej natychmiastowe byłby konsekwencje nieodpowiedzialnej polityki rządu i byłby to bodziec do myślenia dla wielu ludzi... .
A ciekawe, czy w ramach reformy wstrzymanoby środki na badania stosowane... :D
"Spirytyzm będzie naukowy albo nie będzie go wcale." - Allan Kardec
Awatar użytkownika
forrest
 
Posty: 457
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:25
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Modlitwa za ojczyznę

Postautor: Krzysztoff » 04 cze 2013, 22:12

cthulhu87 pisze:Drogi Krzysztofie - mnie brat załatwił pracę na pół etatu... w administracji, po znajomości. Nie wstydzę się tego powiedzieć, bo ta praca jest dla mnie ważna. Czy to jest niemoralne?

Marcinie, czy to ma być jakaś rodzaj spirytystycznej spowiedzi ? :shock: :lol:
(słychać 3 krotne stukanie)
idź i niechaj ta praca Ci służy na zdrowie :lol:

tak generalnie to moje wcześniejsze uwagi dotyczą przemiany długofalowej tak w perspektywie owej "przemiany planetarnej" - bo mam wrażenie że się nie rozumiemy :D
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Wróć do Modlitwa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości