Wydarzenie 5 czerwca 2024

Forum poświęcone informacjom dotyczącym rozwoju Spirytyzmu w Polsce. Tu znaleźć można zapowiedzi wykładów, spotkań, a także wszelkie ciekawostki dotyczące historii ruchu spirytystycznego w naszym kraju.

Wydarzenie 5 czerwca 2024

Postautor: kalatala » 23 maja 2024, 17:58

Serdecznie zapraszamy 5 czerwca 2024 roku na dwa wydarzenia, prezentujące postać Alfreda Russela Wallace'a oraz jego książkę "Cuda i nowoczesny spirytualizm", w której autor przedstawił dowody trwania umysłu człowieka po jego śmierci. Miejsce: Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN Aula, II p., ul. A. Pawińskiego 5B, Warszawa. WSTĘP WOLNY.

Harmonogram pierwszego wydarzenia:

11:30 - Prezentacja książki.

11:45 - Dr Marcin Ryszkiewicz: Wykład pt. "Różnice poglądów Karola Darwina i Alfreda Russela Wallace'a". Dr Marcin Ryszkiewicz jest geologiem, ewolucjonistą, popularyzatorem nauki, autorem i tłumaczem książek i artykułów popularnonaukowych z zakresu paleontologii i ewolucji. Stopień doktora nauk humanistycznych uzyskał na podstawie rozprawy pt. „Gaja i zasada antropiczna w historii myśli przyrodniczej (od Raya do Wiernadskiego)”.

12:55 - Dr hab. Anna Mikołejko, prof. UW: Wykład pt. "Ewolucja poglądów Alfreda Russela Wallace'a od materializmu do spirytyzmu". Prof. Anna Mikołejko jest socjologiem religii i kultury, historykiem idei. W swoich badaniach zajmowała się między innymi kontrkulturą młodzieżową, sektami apokaliptycznymi i satanizmem, rzeczywistością wirtualną i kryzysem autorytetów w Polsce, przemianami religijności i kultury religijnej, a obecnie pracuje nad obrazem polskiej tradycji ezoterycznej w XIX i XX wieku. Jest autorką około 200 publikacji naukowych i eseistycznych.

Harmonogram drugiego wydarzenia:

17:45 - Prezentacja książki.

17:55 - Prof. dr hab. Joanna Pijanowska: Wykład pt. "Życie i dokonania naukowe Alfreda Russela Wallace'a". Prof. Joanna Pijanowska jest biologiem specjalizującym się w ekologii organizmów i siedlisk wodnych. Zajmuje się m.in. wpływem drapieżników oraz ludzi na zwierzęta wodne, ewolucją interakcji międzygatunkowych, czy metodami ochrony środowiska wodnego przed ingerencją ludzi. Jest autorką i współautorką kilkudziesięciu artykułów naukowych.

19:05 - Dr inż. Rafał Wiszowaty: Wystąpienie pt. "Klasyczny spirytyzm jako podstawa dla krytycznego spojrzenia na ezoterykę". Dr inż. Rafał Wiszowaty zainteresował się spirytyzmem około 2004 roku. W ciągu tego czasu wielokrotnie brał udział w różnych projektach wydawniczych dotyczących spirytyzmu oraz ekonomii i życia społecznego, w ramach wolontariatu. Ostatnim projektem, w który się zaangażował, jest książka "Cuda i nowoczesny spirytualizm" Alfreda Russela Wallace'a.

ZAPRASZAMY!
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 914
Rejestracja: 28 cze 2012, 19:05
Lokalizacja: Białystok

Wróć do Spirytyzm w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości