Pierwszy Polski Kongres Spirytystyczny

Forum poświęcone informacjom dotyczącym rozwoju Spirytyzmu w Polsce. Tu znaleźć można zapowiedzi wykładów, spotkań, a także wszelkie ciekawostki dotyczące historii ruchu spirytystycznego w naszym kraju.

Re: Pierwszy Polski Kongres Spirytystyczny

Postautor: konrad » 12 sie 2012, 21:16

Prowadzenie wykładu to nie jest łatwa rzecz, zwłaszcza gdy ludzie często oczekują czegoś innego, niż dostają, a to jest właśnie taka specyfika spirytyzmu. Dużo ludzi przychodzi zobaczyć jakieś niesamowite efekty, zjawiska, a gdy usłyszy, że w życiu trzeba się wysilić i ciężko pracować, nie zawsze to jest to czego oczekiwali. Takie życie.

Na pewno jednak zgodzę się, że każdy spirytysta powinien zdobywać nieustannie wiedzę i nigdy nie przestawać się uczyć i rozwijać, bo to pomaga w przekazywaniu spirytyzmu ludziom nieco lepiej. A co do samych wykładów ja zawsze staram się podpatrywać najlepszych i kopiować to, co fajne w ich wykładach. Tutaj mistrzem jest dla mnie Divaldo, ale nie dlatego że jest medium czy dlatego że ma ogromną wiedzę, ale dlatego że udaje mu się bardzo fajnie wykłady organizować i prowadzić. A do tego potrzebna jest praktyka, ale nie mediumiczna czy spirytystyczna, ale praktyka w prowadzeniu wykładów ;) Z czasem będzie na pewno lepiej. I tak wielkie brawa dla wszystkich, którzy odważyli się wykład poprowadzić i spędzili zapewne wiele czasu, by się do niego przygotować :)
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwszy Polski Kongres Spirytystyczny

Postautor: Voldo » 12 sie 2012, 21:20

A tak, co do mojego machania rękami to już słyszałem :)
Ogólnie to jeśli te wykłady będą gdzieś wrzucane, to mój najlepiej będzie pominąć :?
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pierwszy Polski Kongres Spirytystyczny

Postautor: Sebastian » 12 sie 2012, 21:31

No ale, może w końcu będzie lepiej - mam w planach zrobić jakiś wykład we Wrocku, ale to za kilka dobrych tygodni, więc może coś mi kiedyś ruszy


Na pewno jednak zgodzę się, że każdy spirytysta powinien zdobywać nieustannie wiedzę i nigdy nie przestawać się uczyć i rozwijać, bo to pomaga w przekazywaniu spirytyzmu ludziom nieco lepiej.


Dlatego ja doceniam to co robi Voldo i trzymam za niego kciuki :)
Awatar użytkownika
Sebastian
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 499
Rejestracja: 14 sty 2010, 22:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Pierwszy Polski Kongres Spirytystyczny

Postautor: auditio » 12 sie 2012, 22:32

Witajcie, cieszę się, że poświęciłam ten czas na bycie z wami. Miło było was poznać, spotkać, porozmawiać. W Warszawie spotykamy się w bardzo wąskim gronie i nawet nie wiedziałam że jest nas aż tyle osób.
Co prawda pierwszy dzień wydał mi się mniej interesujący od drugiego, ale też nie był stracony. Bardzo się cieszę, że nasz gość mógł poświęcić nam tyle uwagi i udzielić wyczerpujących odpowiedzi. Siła spokoju, pewność i profesjonalizm... tak go widzę i naprawdę wielkie dzięki za zorganizowanie jego przyjazdu.
Mam nadzieję, że uda nam się jako Stowarzyszeniu, osiągnąć podobny poziom i porywać naszą widzą i spokojem tłumy zwolenników tej idei.
Do zobaczenia.... S
Załączniki
2012-08-12 14.00.24 copy.jpg
2012-08-12 14.00.24 copy.jpg (57.67 KiB) Przeglądany 4269 razy
Awatar użytkownika
auditio
 
Posty: 5
Rejestracja: 22 mar 2011, 09:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwszy Polski Kongres Spirytystyczny

Postautor: sigma » 12 sie 2012, 22:49

Sylwina pisze:Voldo ... spróbuj nie gestykulować nie machaj tak rekoma ...


:shock:

Ja Voldo nie widziałem na wykładzie, ale czym właściwie ma machać jak nie rękami ? :roll:

Byłem kiedyś we Włoszech, oni dopiero machają rękami. Nie potrafią inaczej :) .
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: Pierwszy Polski Kongres Spirytystyczny

Postautor: sigma » 12 sie 2012, 22:59

konrad pisze: ... w życiu trzeba się wysilić i ciężko pracować ...


Ja tu widzę problem, dość spory. Niedobre porzekadło mówi tak: "I tak Twoja praca w g*** się obraca". Ludzie niosący bagaż doświadczeń nie zawsze są chętni do włożenia wysiłku w nieznane.
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: Pierwszy Polski Kongres Spirytystyczny

Postautor: cthulhu87 » 13 sie 2012, 05:05

Ja wprawdzie, z przyczyn niezależnych ode mnie, mogłem być obecny tylko pierwszego dnia kongresu, ale i tak bardzo się cieszę. W końcu mogłem poznać osoby, które znałem wcześniej tylko z forum. :)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Pierwszy Polski Kongres Spirytystyczny

Postautor: Melys » 13 sie 2012, 07:17

Sylwia dziękuję za zdjęcia.... Choć popatrzyłam sobie na was.
Czekam na oficjalne
Nie śmierć rozdziela ludzi , lecz brak miłości
Jim Morrison
Awatar użytkownika
Melys
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 376
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Pierwszy Polski Kongres Spirytystyczny

Postautor: 000Lukas000 » 13 sie 2012, 11:57

Voldo jest oczytany i na prawdę wiele wie, widać to przynajmniej na forum, gestykulacja jest bardzo ważna, Konrad też gestykuluje choć trzeba zachować równowagę.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Pierwszy Polski Kongres Spirytystyczny

Postautor: Voldo » 13 sie 2012, 13:20

Ja oczytany?
Żart Ci się udał :D
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Wróć do Spirytyzm w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości