Pierwszy Polski Kongres Spirytystyczny

Forum poświęcone informacjom dotyczącym rozwoju Spirytyzmu w Polsce. Tu znaleźć można zapowiedzi wykładów, spotkań, a także wszelkie ciekawostki dotyczące historii ruchu spirytystycznego w naszym kraju.

Re: Pierwszy Polski Kongres Spirytystyczny

Postautor: Sylwina » 15 sie 2012, 20:05

Luperci Faviani pisze:
Voldo pisze:Mówię o cierpieniu ludzkim, ktoś mi zadaje pytanie o zwierzę.
Ktoś się mnie pyta o to, jak sobie z cierpieniem poradzić psychologicznie.
Ktoś przeinacza moje słowa...

Miałeś bardzo szeroki temat, więc ludzie nie czuli żadnych ograniczeń. Bądź dobrej myśli. Następnym razem wybierzesz sobie jakiś konkretny dział spirytyzmu i bez problemu wybrniesz.



Voldo nie przeinacza a ty nie rozumiałes ja tam zrozumiałam co chca przekazac w pytaniu o zwierze ..... (bo moze sama mam psa ;) ) ,
Trzeba byc bardziej konkretnym w wykładzie ,a nie ogólnym ,wiecej przykładów podać


Luperci dokładnie cierpienie każdy rozumie na swój sposób
Choć życie nig­dy nie jest spra­wied­li­we, to jed­nak by­wa interesujące.
Jonathan Carroll
Sylwina
 
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2011, 15:23
Lokalizacja: Wawa

Re: Pierwszy Polski Kongres Spirytystyczny

Postautor: Voldo » 15 sie 2012, 20:15

Czy "Bóg cieszy się z naszego poświęcenia dla drugiego człowieka" a "Bóg cieszy się z cierpienia" nie jest przeinaczeniem?
Sytuacja zwierząt a ludzi jest kompletnie inna, więc cóż.
Zresztą - ja ten temat cierpienia zakończyłem i nie będę o nim dyskutował z nikim, chyba, że będzie to spirytysta/sympatyk który w pełni zrozumie co chcę przekazać.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pierwszy Polski Kongres Spirytystyczny

Postautor: Sylwina » 15 sie 2012, 20:30

Voldo pisze:Czy "Bóg cieszy się z naszego poświęcenia dla drugiego człowieka" a "Bóg cieszy się z cierpienia" nie jest przeinaczeniem?
owszem jest,
(dobrze ze w cudzysłów wziołes bo mi katolicyzmem zajeżdza ,a na to mam alergie ) :lol:

Sytuacja zwierząt a ludzi jest kompletnie inna, więc cóż.
tak zgadzam sie
Zresztą - ja ten temat cierpienia zakończyłem i nie będę o nim dyskutował z nikim, chyba, że będzie to spirytysta/sympatyk który w pełni zrozumie co chcę przekazać.
i tu nas obrazasz bo ja tam jestem sympatykiem sprityzmu i innych dziedzin zycia tez (nie lubie by jak kon i miec klapek na oczy ) :P , i wiem co chciales przekazac ja cie rozumiałam
Ostatnio zmieniony 15 sie 2012, 20:34 przez Sylwina, łącznie zmieniany 1 raz
Choć życie nig­dy nie jest spra­wied­li­we, to jed­nak by­wa interesujące.
Jonathan Carroll
Sylwina
 
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2011, 15:23
Lokalizacja: Wawa

Re: Pierwszy Polski Kongres Spirytystyczny

Postautor: sigma » 15 sie 2012, 20:32

sigma pisze:
Luperci Faviani pisze: ... najbardziej zdenerwowałem się gdy Voldo został zaatakowany niewybrednym komentarzem przez jednego z panów ...


:o

A mnie hóój obchodzą komentarze, panów, pań, wszystko jedno kogo. Przez to że się przejmowałem, zostałem alkoholikiem :roll: .


Kurcze, nie wiem co się właściwie działo na Kongresie, ale postanowiłem zacytować samego siebie.

Ludkowie, a może jesteście jeszcze młodzi i stąd wynikają takie problemy ? Może łatwo Wam coś wmówić ? :roll:
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: Pierwszy Polski Kongres Spirytystyczny

Postautor: Sylwina » 15 sie 2012, 20:37

jak sie wychodzi do ludzi to trzeba mieć na uwadze ze bedziemy skrytykowani i takze tez pochwaleni i trzeba brac to na klate i wyciagnac wnioski :D
Choć życie nig­dy nie jest spra­wied­li­we, to jed­nak by­wa interesujące.
Jonathan Carroll
Sylwina
 
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2011, 15:23
Lokalizacja: Wawa

Re: Pierwszy Polski Kongres Spirytystyczny

Postautor: Voldo » 15 sie 2012, 21:31

Sylwina pisze:i tu nas obrazasz bo ja tam jestem sympatykiem sprityzmu i innych dziedzin zycia tez (nie lubie by jak kon i miec klapek na oczy ) :P , i wiem co chciales przekazac ja cie rozumiałam

No to bardzo mnie to cieszy :)
Ale jednak dajmy spokój temu tematowi, bo ja mam teraz okres przewrażliwienia na tym punkcie.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pierwszy Polski Kongres Spirytystyczny

Postautor: 000Lukas000 » 15 sie 2012, 21:41

Voldo pisze:
Sylwina pisze:i tu nas obrazasz bo ja tam jestem sympatykiem sprityzmu i innych dziedzin zycia tez (nie lubie by jak kon i miec klapek na oczy ) :P , i wiem co chciales przekazac ja cie rozumiałam

No to bardzo mnie to cieszy :)
Ale jednak dajmy spokój temu tematowi, bo ja mam teraz okres przewrażliwienia na tym punkcie.


No to witam w klubie :lol:
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Pierwszy Polski Kongres Spirytystyczny

Postautor: sigma » 16 sie 2012, 04:10

Spoko, misie.
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: Pierwszy Polski Kongres Spirytystyczny

Postautor: Sylwina » 16 sie 2012, 08:03

Miłego dnia wam zycze :)
Choć życie nig­dy nie jest spra­wied­li­we, to jed­nak by­wa interesujące.
Jonathan Carroll
Sylwina
 
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2011, 15:23
Lokalizacja: Wawa

Re: Pierwszy Polski Kongres Spirytystyczny

Postautor: atalia » 18 sie 2012, 10:06

Uff, nareszcie w domu po ponadtygodniowych rozjazdach.
Cieszę się bardzo, że wreszcie miałam okazję wszystkich ( no, prawie wszystkich ) poznać osobiście i stwierdzic, że mili i sympatyczni z Was ludkowie. :D
Parę słów do Voldo - nie przejmuj się tak bardzo krytyką, bo zwykle najwiecej gadają ci, którzy mało robią, a niewiele osób może Ci dorównać pod względem pracowitości i zaangażowania.
Cytując klasyka: zdolny enkawudzista z Ciebie, nie ma co.
Trzymaj się i nie dawaj sprowadzić do nędznego, smętnego parteru. :D
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

PoprzedniaNastępna

Wróć do Spirytyzm w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości