Zapraszamy na spotkania spirytystycznej grupy Wrocławskiej

Forum poświęcone informacjom dotyczącym rozwoju Spirytyzmu w Polsce. Tu znaleźć można zapowiedzi wykładów, spotkań, a także wszelkie ciekawostki dotyczące historii ruchu spirytystycznego w naszym kraju.

Zapraszamy na spotkania spirytystycznej grupy Wrocławskiej

Postautor: Krzysztoff » 05 lut 2013, 23:55

Zapraszamy chętnych z Wrocławia i okolic oraz gości przejeżdżających na spotkania spirytystycznej grupy wrocławskiej

Gwarantowana pozytywna atmosfera, ciekawi ludzie (czyli my ) :D , poważne rozmowy na tematy z zakresu spirytyzmu i nie tylko :) ,

Chętnych prosimy o kontakt tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zapraszamy na spotkania spirytystycznej grupy Wrocławski

Postautor: Sebastian » 06 lut 2013, 13:52

Może niekoniecznie to jest dobry wątek do tego, ale może członkowie wrocławskiej grupy opisali na łamach kwartalnika jakieś info o swojej działalności? Z tego co wiem kwartalnik czytają też osoby, których nie ma na forum, a może by się zainteresowały tematem :) Poza tym jesteśmy ciekawi jak tam u Was idzie cała działalność spirytystyczna etc.
Awatar użytkownika
Sebastian
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 499
Rejestracja: 14 sty 2010, 22:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Zapraszamy na spotkania spirytystycznej grupy Wrocławski

Postautor: Voldo » 06 lut 2013, 13:53

No w sumie można by coś na temat pomyśleć ;)
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zapraszamy na spotkania spirytystycznej grupy Wrocławski

Postautor: Krzysztoff » 06 lut 2013, 16:16

Voldo pisze:No w sumie można by coś na temat pomyśleć ;)

:) np. to co wczoraj opowiadałeś o historii i przewijających się osobach :D
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zapraszamy na spotkania spirytystycznej grupy Wrocławski

Postautor: Voldo » 06 lut 2013, 16:17

Ano mogę coś pomyśleć 8-)
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zapraszamy na spotkania spirytystycznej grupy Wrocławski

Postautor: Voldo » 06 lut 2013, 18:54

Pomyślałem, pomyślałem, 3 godziny zeszły, ale coś wymyśliłem (jeśli ktoś będzie chciał to wrzucić do kwartalnika, to proszę bardzo):


Wrocławski Oddział Polskiego Towarzystwa Studiów Spirytystycznych – czyli podróż od 12.02.2011 roku do dnia dzisiejszego.

Autor: Tomasz Grabarczyk aka Voldo

WO PTSS swoje początki miało na forum spirytystycznym, gdzie dwójka osób, Tomasz (przewodniczący WO PTSS) oraz Robert (który niestety przestał się interesować spirytyzmem) rozmawiali, jednak jakoś nie mogli się spotkać.
Pierwszym kamieniem milowym dla wrocławskiego spirytyzmu było pierwsze spotkanie spirytystów we Wrocławiu 12 lutego 2011, kiedy to do Wrocławia przyjechał Konrad (przewodniczący PTSS) – wtedy na spotkaniu było łączenie 5 osób (ja, Robert, Konrad, Ida oraz jeszcze jedna osoba, której imienia niestety nie pamiętam). Tego samego dnia została utworzona Grupa Wrocławska im. Chico Xaviera, a przewodniczącym zostaje Tomasz Grabarczyk.
Grupa Wrocławska ustaliła wtedy, że spotykać się będziemy raz na miesiąc, by porozmawiać itd.
Ostatecznie przez kilka miesięcy do grupy należeli tylko Robert oraz ja, a następnie pojawił się Damian (pojawił się on na kilku spotkaniach późniejszej grupy, jednak z powodu trudnego dojazdu musiał zrezygnować z uczestnictwa). Grupa w składzie Roberta i mnie spotkała się trzy razy, po tym czasie Robert przestał się interesować spirytyzmem.
Następnym punktem w historii Grupy było pojawienie się Jarka. Ja, jako przewodniczący, postanowiłem się spotykać z każdym, kto chciał dołączyć się do grupy (skończyło się na czterech spotkaniach, ponieważ teraz każda nowa osoba będzie się spotykać z całą grupą).
Z Jarkiem spotkałem się pewnego ciepłego dnia w październiku 2011 roku, żeby obgadać szczegóły. Był on zainteresowany, więc spotkania poszły dalej (i trwają do dziś, jest on jedną z osób w składzie WO PTSS).
Kolejnym ważnym wydarzeniem było pojawienie się Oli oraz Valmira (Brazylijczyka) – pierwszy raz spotkaliśmy się (ja, Jarek oraz Damian) z nimi bodaj w listopadzie 2011, wtedy też wykazali oni chęć uczęszczania na spotkania (nie byli oni związani z grupą zbyt długo, jako że Valmir nie rozumiał po polsku, a i kontakt z Olą się nagle urwał – a to właśnie ona odpowiadała za komunikację mailową – ona i Valmir byli/są parą).
Drugim kamieniem milowym było to, że podczas spotkania, na którym obecni byli: ja, Jarek, Ola, Valmir oraz Damian, Grupa Wrocławska im. Chico Xaviera została przemianowana na Wrocławski Oddział Polskiego Towarzystwa Studiów Spirytystycznych – było to dokładnie 3.12.2011; jednocześnie zostaje utworzona Wrocławska Grupa Studiów Spirytystycznych im. Chico Xaviera wchodząca w skład WO PTSS; przewodniczącym WO PTSS zostaje Tomasz Grabarczyk.
Następnym wartym wspomnienia punktem było pojawienie się Arka, jednak nie zagościł on w grupie zbyt długo – wydaje mi się, że jedyne co miał związku z WO PTSS to to, że się ze mną spotkał (być może był na jednym spotkaniu).
Kolejnym ważnym punktem w sytuacji WO PTSS było pojawienie się Krzyśka – pojawił się on, jeśli się nie mylę, w styczniu 2012 – to była trzecia rozmowa w cztery oczy z chętnym - Krzysiek był zainteresowany, więc w tym przypadku spotkania również poszły dalej (i trwają, jest on drugą z osób w WO PTSS).
Co warto powiedzieć, to wszystkie nasze spotkania dotychczas odbywały się w kawiarniach, w obrębie rynku – jednak jak wiadomo, w kawiarniach zwykle jest głośno. Więc powstał pomysł wynajęcia jakiejś salki. Podjąłem pewne kroki i wynająłem salkę lekcyjną w pewnym zespole szkół we Wrocławiu – jednak nie pobyliśmy tam za długo, ze względu na dosyć wysokie koszty – już lepiej było się spotykać w kawiarniach.
Co jednak należy dodać do tego zespołu szkół – swego czasu wpadłem na pomysł, że może by tak zorganizować wykład we Wrocławiu, żeby doinformować ludzi czym jest spirytyzm – więc i wynająłem salę na pewne popołudnie, 26 lutego 2012 roku.
Informacja pojawiła się tam gdzie mogła, jednak wykład okazał się kompletnym niewypałem ze względu na całkowity brak zainteresowania.
Następną, i już ostatnią osobą, która się pojawiła, był Rafał. A pojawił się on na początku marca 2012. Z nim również spotkałem się sam na sam, oczywiście w jednej z kawiarni na rynku, porozmawialiśmy i tak do dzisiaj Rafał jest z nami (jest on ostatnią osobą ze składu WO PTSS).
Jak już wspominałem, na początku spotykaliśmy się w kawiarniach, następnie spróbowaliśmy wynająć jakąś salkę w szkole, jednak to nie wypaliło. Potem znowu wróciliśmy do kawiarni.
Natomiast trzecim i jak na razie ostatnim kamieniem milowym było przeniesienie naszych spotkań z różnych kawiarni do gabinetu Jarka – i tam w końcu dowiedzieliśmy się co to znaczy cisza i spokój podczas studiowania. W tym gabinecie spotykamy się do dziś i spotykać się będziemy zapewne jeszcze długo.
Podejrzewam, że następna zmiana miejsca będzie tylko i wyłącznie wtedy, gdy grupa na tyle się rozwinie, by móc wynająć i opłacić własny gabinet, by potem jeszcze bardziej się rozrosnąć.
Jak widać, mieliśmy swoje wzloty i upadki, jednak najwyraźniej duchowi przewodnicy i opiekunowie są z nami i nam pomagają – za co można tylko dziękować.
WO PTSS, jeśli chodzi o Wrocław, to jak na razie swoje działania ogranicza do organizowania spotkań członków grupy. W przyszłości działania te obejmować będą wykłady, szkolenia, organizowanie pomocy charytatywnej itd.
I to by było na tyle z historii Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Studiów Spirytystycznych.

Jeśli ktoś chciałby uzyskać jakieś informacje dotyczące działań WO PTSS może pisać na adres: tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zapraszamy na spotkania spirytystycznej grupy Wrocławski

Postautor: kakofonia myśli » 04 mar 2013, 19:16

Ciężkie dobrego początki :) Ale będzie lepiej :) Tylko się nie poddawać! :twisted:
Pelo Amor ou Pela Dor... (By love or by pain)

„What is mind? No matter. What is matter. Never mind.” Thomas Hewitt Key

sbitara77@gmail.com
Awatar użytkownika
kakofonia myśli
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 386
Rejestracja: 15 lut 2013, 04:26
Lokalizacja: The space-time continuum...

Re: Zapraszamy na spotkania spirytystycznej grupy Wrocławski

Postautor: Voldo » 04 mar 2013, 20:21

Już za dużo przeszliśmy, żebyśmy się mieli poddać ;)
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zapraszamy na spotkania spirytystycznej grupy Wrocławski

Postautor: 000Lukas000 » 09 mar 2013, 18:33

Podziw Voldo, powiedz mi na jakiej zasadzie prawnej działał ten oddział na początku, a może do teraz nie jest nigdzie zarejestrowany??
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Zapraszamy na spotkania spirytystycznej grupy Wrocławski

Postautor: Voldo » 09 mar 2013, 18:41

Wszystko jest nieoficjalne i poza systemem ;)
Jak na razie nie sensu tego nigdzie rejestrować. Jak się pojawi sens, to oczywiście się zarejestruje - ale do tego jeszcze dużo brakuje.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Następna

Wróć do Spirytyzm w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości