Spotkanie w Krakowie

Forum poświęcone informacjom dotyczącym rozwoju Spirytyzmu w Polsce. Tu znaleźć można zapowiedzi wykładów, spotkań, a także wszelkie ciekawostki dotyczące historii ruchu spirytystycznego w naszym kraju.

Re: Spotkanie w Krakowie

Postautor: Mirek » 02 kwie 2015, 20:37

Pogadaj w sprawie pracy z Pablo. On mieszka mad morzem ;)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Spotkanie w Krakowie

Postautor: qwerty » 02 kwie 2015, 21:27

Jestem za formą spotkań taką jaka jest teraz. Niekoniecznie trzeba coś czytać przy stoliku, można czytać w domu a na spotkaniu dyskutować. Nie deklaruję się jako spirytystka ale na pewno jestem zdecydowanym sympatykiem spirytyzmu jednak nie interesuje mnie mediumizm. Zgadzam się w 100% z Voldo " telefon dzwoni z drugiej strony", niczego nie nalezy przyśpieszać ani się narzucać.

Na ostatnim spotkaniu zaskakujące było to że losowo wybrane fragmenty tak trafnie odpowiadały na pytania które dotyczyły każdej z obecnych tam osób.
To właśnie ta trafność była szokująca.
qwerty
 
Posty: 10
Rejestracja: 23 cze 2011, 23:05

Re: Spotkanie w Krakowie

Postautor: Voldo » 02 kwie 2015, 21:35

Zwykle tak jest, że właśnie się trafia na odpowiednie fragmenty - jest to w jakimś stopniu działanie Opiekuna/Opkiekunów, czy to grupy, czy to poszczególnych osób. No chyba, że ktoś wierzy w taki zbieg przypadków :)
Co do spotkań mediumicznych - słyszałem o grupie chyba gdzieś z USA, która to spirytyzmem zajmuje się kilkadziesiąt lat, jednak nadal nie czują się gotowi na to (czy po prostu nie "czują" tego), żeby rozpocząć spotkania mediumiczne. Więc co za tym idzie nie każda grupa musi działać mediumicznie, można działać również na "planie materialnym", czyli np. pomagać innym charytatywnie i tak dalej.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spotkanie w Krakowie

Postautor: 000Lukas000 » 02 kwie 2015, 22:39

I do tego właśnie dążymy jak mówi Voldo. Dlatego też nie będzie na razie spotkań mediumicznych a studiowanie. Ta droga wymaga cierpliwości i dyscypliny, ale to dobra droga, jak pokazało wielokrotnie doświadczenie.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Spotkanie w Krakowie

Postautor: Arronax » 03 kwie 2015, 10:47

Kurcze, nie jestem przyzwyczajony do nowych praw moderatora, i chyba zamiast odpowiedzieć to zmodyfikowałem pytanie Arronaxa na odpowiedź.
Sorry Aronnax ale mam na dzieje że odpowiedź dałem wyczerpującą.
000Lukas000 :lol:


Postaram się powiedzieć ci jak to mniej więcej funkcjonuje

Świeżo założona grupa koncentruje się na poznawaniu podstaw filozofii spirytystycznej, problemów świata duchowego i aktywnej pracy na rzecz rozwoju swojego w załączeniu z podejmowaniem się co jakiś czas jakiś filantropijnych akcji. Bardzo ważne są cykliczne spotkania i nasza dyscyplina.

Każde spotkanie które organizujemy, jest tak na prawdę dwu wymiarowe. Obok nas, gdy my zdobywamy wiedzę, są również duchy które też w tym czasie z nami się uczą. Są również duchowi nauczyciele jak i nasi opiekunowie i opiekun grupy. Oni to wpływają czasami na to że otworzy się ten a nie inny tekst który nas dotyczy, jak mi teraz podpowiedział opiekun, może też dotyczyć nie nas ale ducha obok nas. dodatkowo wytwarza się wtedy otoczenie które sprzyja naszemu uzdrowieniu, ja tego doświadczyłem ostatnio gdy energia zaczęła bardzo mocno płynąć przez moją czakrę korony. Jeżeli nie będzie cykliczności i konsekwencji, wtedy nie ma możliwości związania grupy dwuwymiarowej.

Nasza edukacja jest bardzo ważna, bo musimy być świadomi działania świata duchowego by poradzić sobie z przeciwnościami które są w pracy mediumicznej.
To nie jest tak, że będziemy mieli do czynienia z samymi wyższymi duchami. Czasami zostaniemy poddani próbie, pierwszą taka próbę chyba właśnie doświadczamy. Zostały do nas dopuszczone niskie duchy które brużdżą na potęgę, ludzie chcą się spotykać ale nie mogą. Dlatego polecam tu wam prosić o opiekę nad wami i nad grupą, jeśli ktoś nie czuje się silny w modlitwie niech wyrazi intencje i medytuje, są osoby które będą działać energetycznie w tym kierunku jak ja i jeszcze kilka innych osób. Bardzo ważna jest u nas dyscyplina, musimy pokazać że jesteśmy na tyle dojrzali duchowo i że jest to dla nas ważne. Z czasem duchy niskie zostają wtedy odsunięte od takich działań.

Jednak w czasie kontaktów mediumicznych, często będzie zdarzało się że będziemy mieli im pomóc, a łagodne one nie będą. Jeśli nie będziemy posiadali wiedzy, zrozumienia tej wiedzy jak i odpowiedniego stopnia rozwoju to szybko zostaniemy wplątani w działanie duchów pseudo światłych albo po prostu grupa się rozpadnie na skutek tego że nie będziemy gotowi na inne trudności.

Bądźcie świadomi że to nigdy nie jest spotkanie przy herbacie kilku ludzi, w sali jest nas znacznie więcej. I potwierdza to wieloletnie doświadczenie spirytystów z całego świata. Ale mamy tam swoich opiekunów którzy dbają o nasze bezpieczeństwo.

Bez grupy przynajmniej kilku osób które będą dążyły do tego by konsekwentnie i cyklicznie się spotykać i które będą gotowe na spotkania mediumiczne nie
zaczniemy tego typu spotkań. Od tych osób tym bardziej wymagana jest dyscyplina wewnętrzna i zewnętrzna jak i jedność myśli i altruistyczne intencje.

Gdy taka grupa będzie, duchy zainicjują same kontakt, albo podeślą nam odpowiednie medium, albo któryś z nas okaże się medium zdolnym otrzymywać przekazy.

Osoba która chciała by brać udział w spotkaniach mediumicznych musi mieć rozległą widzę i wykazywać się wysokim poziomem moralnym. I będą to odrębne spotkania. Jednak droga do tego jest daleka. Oczywiście będą co jakiś czas osoby narwane do kontaktów, niektóre z tych osób faktycznie taki kontakt zainicjują. Jednak późniejsze konsekwencję przeważnie bywały opłakane w skutkach. Radek założył swój klub, i powiem wam że on dopnie swego, będzie kontakt, ale przestrzegam każdego z was, ten człowiek, uważa że jest nietykalny, i nie cofnie się nawet przed poleceniem wam grzybów halucynogennych o czym zresztą mi mówił. Nie mówię wam tego by was straszyć czy go oczerniać, mówię wam to bo z nim rozmawiałem i chce was po prostu chronić przed skutkami jego działań. Księga Mediów pozwoliła mi bardzo szybko przejrzeć na oczy, a było to trudne bo roztacza pewien charyzmatyczny czar w tym co mówi.
Jednak poszczególne słowa i zdania, tak jak pisze w KM, zawsze odkrywają tą iluzję i pokazują prawdziwy poziom czy to człowieka czy ducha.
Ta wiedza jest jedną z najważniejszych również w czasie kontaktów mediumicznych. Więc jeżeli któryś z was, został wyprowadzony w pole, to zastanówcie się jak poradzilibyście sobie z takim duchem i czy jesteście na to gotowi.

Ten tekst kieruje do wszystkich z was, byście wiedzieli jak to mniej więcej wygląda i jak działa. Jeśli Voldo albo Konrad ma coś do dodania, to zachęcam, im więcej zrozumienia tym lepiej.
Awatar użytkownika
Arronax
 
Posty: 680
Rejestracja: 30 paź 2014, 14:05
Lokalizacja: Kielce

Re: Spotkanie w Krakowie

Postautor: światowid » 03 kwie 2015, 12:11

Odepchnął wiatr mą łódkę.i dryfowalem troche jak zywiol chcial..

Czytam te dyskusje o spotkaniach w Krakowie..

Smutno to czytać. Bylem na 4 krakowskich spotkaniach.

I cokolwiek nie robiliśmy to byly to godziny ktore nie poszly u mnie na daremno.

Poznać Was.posluchac.. Podzielić sie swoimi spostrzeżeniami..


Chcialbym znów spotkać sie z Wami. Czy w kraku czy na śląsku czy nawet na księżycu..

Mam tyyyyle zaległości do nadrobienia na forum...

Dzis je postanowiłem nadrobić..

Pozdrawiam Wszystkich i zycze uśmiechu w sercu.
szkoda wielka że wiara i wiedza naszych przodków została zdeptana.
Awatar użytkownika
światowid
 
Posty: 228
Rejestracja: 18 lis 2014, 11:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Spotkanie w Krakowie

Postautor: danvue » 03 kwie 2015, 13:13

Voldo i Arronax - dziękuję za bardzo mądre wypowiedzi. Koniecznością jest trzeźwe patrzenie na te sprawy.
Zdanie, które wypowiedział na ten temat Chico - "Telefon zawsze dzwoni z tamtej strony" powinno być znane każdemu spirytyście i sympatykowi. ;)
Uderzył z nieba grom
i wypalił w ziemi znak
znak ten wielki był jak dom
to był krzyż, a obok stał
z postury szczupły, wysoki gość
ale słowa miał jak stal
ludzie wnet oblegli go
krzycząc: Tak! To Ten! To On!
Awatar użytkownika
danvue
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 459
Rejestracja: 12 paź 2013, 17:31

Re: Spotkanie w Krakowie

Postautor: gaba75 » 03 kwie 2015, 14:10

A czytaliście dobrze i ze zrozumieniem Księgę Mediów? Właśnie ją studiuję. I nie tylko istniał na świecie wielki Chico Xsavier, I pewnie gdyby żył powiedziałby wam o co chodzi, bo wy jeszcze nie wiecie. Obruszyłby się tylko i nie dałby wam mówić o nim jak o Bogu.

On był jednym z mediów, bardzo dobrych mediów, ale czyż tylko on? Odpowiedzcie sobie na to pytanie sami i nie róbcie z siebie takich nie oczytanych.

Mirku,

Pablo odmówił mi pomocy, cieszysz się! podskakuj z radości. A poprosiłam go tylko o to by podpytał swoich znajomych, czy nie przyjęliby mnie pod swój dach w zamian za pomoc w domu.

jeśli ktoś z WAS na tym forum jest jeszcze znad morza, to proszę o wsparcie. Chcę otworzyć tam pensjonat, ośrodek lub Centrum. Jakie i na jakich zasadach, niestety nie powiem więcej. Są tacy Którzy za przynoszące profity pomysły nie dadzą złamanego grosza, ot co.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Spotkanie w Krakowie

Postautor: Mirek » 03 kwie 2015, 17:01

Już Ci pisałem, że nie jestem Tobą i nie cieszy mnie radość z nieszczęścia innych. Odmówił Ci pomocy, czy nie znalazł znajomych, którzy by Cię przyjęli? Bo to jest kolosalna różnica.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Spotkanie w Krakowie

Postautor: Voldo » 03 kwie 2015, 17:05

gaba75 pisze:i nie dałby wam mówić o nim jak o Bogu.

Tylko kto mówi o Chico jak o Bogu? :?

gaba75 pisze:On był jednym z mediów, bardzo dobrych mediów, ale czyż tylko on? Odpowiedzcie sobie na to pytanie sami i nie róbcie z siebie takich nie oczytanych.

Oczywiście, że był jednym z mediów i oczywiście, że nie tylko on. Było i jest wiele wspaniałych mediów na tym świecie, o wielu nawet nie słyszeliśmy i nigdy nie usłyszymy.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Wróć do Spirytyzm w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości