Spirytyzm, dla kogo ?

Forum poświęcone informacjom dotyczącym rozwoju Spirytyzmu w Polsce. Tu znaleźć można zapowiedzi wykładów, spotkań, a także wszelkie ciekawostki dotyczące historii ruchu spirytystycznego w naszym kraju.

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: cthulhu87 » 22 mar 2015, 22:26

Hansel pisze:Teraz przyszło mi do głowy takie pytanie: czy zwiększenie się liczby Spirytystów na świecie będzie miernikiem postepu rozwoju Duchowego ludzkości ?


Myślę, że tak, jeśli mielibyśmy na myśli ludzi nie tylko utożsamiających się z światopoglądem spirytystycznym, ale też wcielających w życie jego zasady.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: Hansel » 22 mar 2015, 22:35

W takim razie to jednak warto ,,szerzyć,, Spirytyzm...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: soldado » 22 mar 2015, 22:43

Hansel pisze:W takim razie to jednak warto ,,szerzyć,, Spirytyzm...


Uwierz mi, że gdy powiesz o tym co tutaj przeczytasz 100 osobom i tylko jedna z nich coś z tego zrozumie, to było warto :)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3193
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: Nikita » 23 mar 2015, 20:11

Pytanie jeszcze czy spirytysci wcielaja w zycie te gloszone zasady... :mrgreen:
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: Xsenia » 24 mar 2015, 12:44

A ja uważam, że spirytyzm nie powinien być filozofią, do której trzeba kogokolwiek przekonywać, tylko powinien być filozofią, którą się szuka i odkrywa.
Szerzyć spirytyzm brrrr aż mnie otrzepuje. Według mnie powinno to wyglądać tak: ktoś pyta, spirytysta odpowiada.
I NIE POWINNO wyglądać tak: "a wiesz co to spirytyzm? to jedyna właściwa droga, POWINIENEŚ ją poznać".

Luperci Faviani pisze:Najlepiej jest nie wypierać się spirytyzmu przy jakichś dyskusjach. Gdy ktoś mnie pyta, otwarcie potwierdzam, że jestem spirytystą, a później ludzie z ciekawości zaczynają zadawać pytania, albo wyjaśniać mi w jaką to przepaść wpadłem... i tym samym otwierają drogę do dalszej dyskusji. Rzecz pozornie oczywista:NIE NALEŻY patrzyć z góry na inne ideologie! Spirytyzm jest dla tych, którzy go potrzebują, więc jeśli ktoś spełnia się w katolicyzmie, albo w islamie, to nie ma potrzeby mu przeszkadzać.

No i te słowa popieram w 100% :D Teraz też w dyskusjach różnych mówię np. " mogę spokojnie sprzątać w niedzielę palmową, bo NIE JESTEM KATOLICZKĄ i zakaz mnie nie dotyczy". I od razu padają pytania, skoro nie jestem katoliczką to kim. I już się otwiera rozmowa :D
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: Obserwator » 24 mar 2015, 15:01

Szerzenie wiedzy nigdy nie powinno się odbywać " na siłę". Jaki ma sens przekonywanie ludzi którzy nie szukają odpowiedzi ? Przypomina to sytuację w której ktoś chce opowiadać o filozofii tłumowi kibiców, którzy zajęci są meczem. ;) Tak mniej więcej tak to wygląda, bo większość ludzi jest całkowicie pochłonięta meczem o nazwie codzienne życie.

Moje zdanie jest takie: jeśli ktoś zadaje pytania, należy na nie odpowiadać, jeśli nie, nie ma sensu spirytystyczne ewangelizowanie wśród ateistów. Ostatecznie każdy podąża swoją drogą. Lepszą lub gorszą, ale własną.
"Żeby zdobyć wiedzę, trzeba studiować. Żeby zdobyć mądrość, trzeba obserwować."
 Marilyn vos Savant
Awatar użytkownika
Obserwator
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 292
Rejestracja: 03 paź 2014, 22:48
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: Hansel » 08 kwie 2015, 07:52

Ale można by opracować jakąś taktykę przekonywania do Spirytyzmu tych ateistów którzy wcale nie są fanatykami żle sie ze swoim ateizmem czują ale boją sie przyjąć jakąś religię np ze względu na jej fanatyzm. Jak najlepiej jest im wykazać luki w materialiźmie redukcjonistycznym ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: bernadeta1963 » 08 kwie 2015, 08:18

Myślę , że osoby mające wątpliwości rozpoczną poszukiwania i nie wiemy czy nie są już na forum wśród zaglądających do nas gości . Ja również uważam tak jak moi przedmówcy nic na siłę . Obserwacja naszych dyskusji pomoże im zrozumieć jakie są nasze poglądy na wiele interesujących ich tematów. Uważam że robimy już bardzo dużo . Właściwie powinnam użyć słowa robicie , bo ja dopiero w tym wszystkim raczkuje :) ale już czuję że tu jest moje miejsce . Myślę , że tak pomyślą też ci , którzy dopiero poszukują swojej drogi . Na pewno nie odczują presji że tu muszą wierzyć na siłę .
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: Nikita » 08 kwie 2015, 08:57

Bernadetta jaknajbardziej jest tu Twoje miejsce...i robisz bardzo wiele... :D Ja nie potrafie nawracac ludzi na sile. Kiedys przychodzili do mnie Swiadkowie Jehowy ale nic nie wskorali. Ja poprostu kocham wolnosc nade wszystko i nikomu nie bede nic na sile narzucac.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: Hansel » 08 kwie 2015, 09:57

Mnie tutaj właśnie chodzi o takiego ateistę który zaczyna zadawać pytania jak najlepiej jest go w tedy przekonać ?
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2015, 11:14 przez Hansel, łącznie zmieniany 1 raz
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Spirytyzm w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość