Spirytyzm, dla kogo ?

Forum poświęcone informacjom dotyczącym rozwoju Spirytyzmu w Polsce. Tu znaleźć można zapowiedzi wykładów, spotkań, a także wszelkie ciekawostki dotyczące historii ruchu spirytystycznego w naszym kraju.

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: Nikita » 08 kwie 2015, 10:29

Wschodnie przyslowie mowi, ze jak uczen jest gotowy to pojawia sie mistrz...takze Hansel nie zawracaj sobie tym glowy...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: Hansel » 08 kwie 2015, 11:17

Ale jest też takie powiedzenie przypisywane Einsteinwi że nie ma złych uczniów są tylko żli nauczyciele i że jeżeli nie jestesmy czegoś w stanie wytłumaczyć innemu człowiekowi to znaczy że sami nie dość dobrze to rozumiemy.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: Nikita » 08 kwie 2015, 13:24

No to nie bierz sie za cos czego nie potrafisz... ;)
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: Hansel » 08 kwie 2015, 14:04

Słuszna rada tyle tyko że ja właśnie chciałbym coś takiego potrafić...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: Obserwator » 08 kwie 2015, 18:03

Hansel pisze:Mnie tutaj właśnie chodzi o takiego ateistę który zaczyna zadawać pytania jak najlepiej jest go w tedy przekonać ?


Ja do spirytyzmu doszedłem właśnie od tej strony. Co mnie przekonało?

Te wiarygodne badania zjawisk spirytystycznych wykonywali naukowcy (często z tego powodu tracąc swoją pozycję i stając się obiektem ataków) Nie jest możliwe aby w kontrolowanych warunkach, osoby o takim doświadczeniu uległy złudzeniom, a poza tym skoro nic nie zyskali głosząc swoje tezy (a raczej stracili) jest nieprawdopodobne, aby głosili swoje tezy z powodu innego niż poszukiwanie prawdy.

Nie wiem czy skłonisz w ten sposób zbyt wielu ateistów do zmiany zdania, ale ci nieliczni poszukujący, zaczną badać źródła tych informacji. To pierwszy krok do wiedzy i zrozumienia.

Ale Nikita ma rację : nic nie pomoże największy mistrz, jeśli uczeń nie jest zdolny do nauki.

Zmiana światopoglądu to coś co odbywa się wewnątrz ludzkiego umysłu i żadna presja ani argumentacja nie przekona kogoś, kto wychodzi z założenia że już wie wszystko. Najwyżej można się z kimś takim pokłócić, jeśli oczywiście lubisz kłótnie ;) :)
"Żeby zdobyć wiedzę, trzeba studiować. Żeby zdobyć mądrość, trzeba obserwować."
 Marilyn vos Savant
Awatar użytkownika
Obserwator
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 292
Rejestracja: 03 paź 2014, 22:48
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: Pablo diaz » 08 kwie 2015, 18:45

Hansel zapytaj osoby z forum ilu z nich zostało nakłanianych,przekonywanych ...do spirytyzmu ?
Odpowiem w ciemno żadna lub prawie żadna.Nikita ma rację kiedy dusza jest gotowa ,to sama pragnie wyjść z doliny,choć nie jest to regułą,zdarzyć się może,że ktoś podsunie komuś literaturę i taka osoba z wielkim zapałem będzie szła w kierunku uduchowienia, jednak to rzadkość.( i na pewno nie będzie to żadnym przypadkiem)
Wiedz również ,że nie tylko poprzez spirytyzm można wzrosnąć duchowo.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: Xsenia » 08 kwie 2015, 19:13

Ja też trafiłam na to forum, bo szukałam czegoś podobnego do moich własnych wierzeń. I znalazłam to tutaj :) Przynajmniej w większosci ;)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: danvue » 08 kwie 2015, 19:19

Ja od dziecka miałem pociąg do takich rzeczy - co prawda jeszcze mocno nieukierunkowany, no bo niby czym ;)
Natrafiłem gdzieś na chomikuj.pl na Księgę Duchów - chwytliwa nazwa, myśle sobie - lubie opowieści o duchach, to może i przeczytam!

No i.. trafiłem na coś zupełnie innego niż się spodziewałem, ale jakże niesamowitego. KD pochłonąłem bardzo szybko i to była wiedza, która bardzo dobrze do mnie przemawiała - spójna i logiczna. Gdzieś tam później w księgarni trafiłem na Kardeca "Niebo i Piekło".
Po jakimś dłuższym czasie kupiłem Ewangelię wg Spirytyzmu, i to chyba była najważniejsza książka, która przekonała mnie całkowicie do spirytyzmu - żadna inna książka nie dała mi tyle co ta.

Do spirytyzmu nie można nikogo przekonać, jeśli ktoś ma go poznać to pozna, w swoim własnym tempie. ;)

Na pewno warto, bardzo warto przeczytać podstawowe dzieła spirytystyczne - daje to podstawę do szybszego przyswojenia wiedzy, która do nas nadejdzie później ;)
Uderzył z nieba grom
i wypalił w ziemi znak
znak ten wielki był jak dom
to był krzyż, a obok stał
z postury szczupły, wysoki gość
ale słowa miał jak stal
ludzie wnet oblegli go
krzycząc: Tak! To Ten! To On!
Awatar użytkownika
danvue
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 459
Rejestracja: 12 paź 2013, 17:31

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: Hansel » 13 kwie 2015, 22:14

Teraz tak sobie myślę powstamie Spirytyzmu chyba jest jednak dowodem na to że bliższa prawdy jest linearna koncepcja czasu. Bo co prawda w historii ludzkości zawsze po momentach jej świetności nastepuje taki powiedzmu regres. Wszystkie wielkie imperia upadają a im były większe tym potem katastrofa wywołana ich upadkiem jest bardziej dotkliwa dla dalszego rozwoju cywilizacji Jednak potrząc na to z szerszej perspektywy cała ludzkość na naszej planecię nie stoi w miejscu tylko czyni co prawda z ogromnymi potknięciami postępy w kierunku Dobra.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: Hansel » 15 paź 2015, 02:45

Obserwator pisze:
Hansel pisze:Mnie tutaj właśnie chodzi o takiego ateistę który zaczyna zadawać pytania jak najlepiej jest go w tedy przekonać ?


Ja do spirytyzmu doszedłem właśnie od tej strony. Co mnie przekonało?

Te wiarygodne badania zjawisk spirytystycznych wykonywali naukowcy (często z tego powodu tracąc swoją pozycję i stając się obiektem ataków) Nie jest możliwe aby w kontrolowanych warunkach, osoby o takim doświadczeniu uległy złudzeniom, a poza tym skoro nic nie zyskali głosząc swoje tezy (a raczej stracili) jest nieprawdopodobne, aby głosili swoje tezy z powodu innego niż poszukiwanie prawdy.

Nie wiem czy skłonisz w ten sposób zbyt wielu ateistów do zmiany zdania, ale ci nieliczni poszukujący, zaczną badać źródła tych informacji. To pierwszy krok do wiedzy i zrozumienia.
Tak samo Chrześcijanie dowodzą prawdziwości swojej religi: gdyby Jezus naprawdę nie Zmartwychwstał to Apostołowie nie poświęcili by życia dla głoszenia Ewagelii.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Spirytyzm w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości