Spirytyzm, dla kogo ?

Forum poświęcone informacjom dotyczącym rozwoju Spirytyzmu w Polsce. Tu znaleźć można zapowiedzi wykładów, spotkań, a także wszelkie ciekawostki dotyczące historii ruchu spirytystycznego w naszym kraju.

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: atalia » 06 lut 2016, 09:58

Wtrącając się - ja też z wieloma twierdzeniami spirytyzmu się nie zgadzam, co nie przeszkadza mi "nosić" plakietkę, bowiem generalnie uwielbiam nauki Kardeca, które po latach posuchy ateistycznej dały mi tak często niedocenianą i lekceważoną NADZIEJĘ. :)
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: Xsenia » 07 lut 2016, 14:06

Kalatala wierzę, że duchy istnieją, ale już nie wierzę, że każdy ich przekaz jest wyrocznią, którą trzeba bezmyślnie przyjmować. Nie wszystkie przekazy do mnie przemawiają. Nawet inaczej, większość do mnie nie przemawia. Straszenie cierpieniem i piekłem na mnie nie działa. Przekazy zachwalające dobroć i ogólną miłość do wszystkiego co sie rusza, też do mnie nie dociera. Świat nie jest cudowny, a ludzie potrafią być okropni. Natura też nie jest doskonała i bez cierpienia.
Ogólnie mówiąc jestem bliżej ziemskich spraw niż większość spirytystów. Staram się zachować równowagę pomiędzy cielesnością i duchowością. Spirytyści natomiast za bardzo, jak dla mnie, odbijają w stronę duchowości, ograniczając lub wręcz zaprzeczając potrzebom własnej cielesności. Ot i tyle.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: danut » 07 lut 2016, 14:20

To, że nastała moda na spirytyzm i zajmują się tą dziedziną począwszy od dzieci ludzie nie mający nic wspólnego z prawdziwą duchowością może świadczyć tylko o jednym o ruchu mającym na celu przeszkodzić poszukującym w dotarciu do wiedzy, bo niestety wiele już z uznawanych za niezwykłe czy magiczne rzeczy daje się rozumowo i naukowo wyjaśnić.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: atalia » 07 lut 2016, 14:30

A tak konkretnie, to w czym spirytyzm kłóci się z nauką?
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: danut » 07 lut 2016, 14:33

atalia pisze:A tak konkretnie, to w czym spirytyzm kłóci się z nauką?

np. z oddzielaniem ducha od ciała, z błędnym pojmowaniem materii, z ukrywaniem że to sugestia naprawdę może zamieszać w rzeczywistości z bardzo wielu innymi rzeczami.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: Xsenia » 07 lut 2016, 14:34

atalia pisze:A tak konkretnie, to w czym spirytyzm kłóci się z nauką?

Nie powiedziałabym, że sie "kłóci", ale że spirytyzm idzie dalej niż nauka. Nauka zamyka sie tylko na tym co udowodnione, spirytyzm dopuszcza to co zaobserwowane i nieudowodnione.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: Nikita » 07 lut 2016, 15:07

Dla kogo spirytyzm? Dla wielu ludzi poszukujacych, budzacych sie duchowo, dla pracujacych nad soba...takze dla mnie... ;) Spirytyzm jest jedna ze sciezek, ktore pomagaja wyjasnic wiele zjawisk. Zauwazylam czytajac stare posty, ze takze "zatwardziali" spirytysci zmieniali sie wciagu uplywu czasu i kazdy z nas ciagle sie rozwija i zmienia ....takze jest to bardzo pozytywne.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: atalia » 07 lut 2016, 17:36

Danut, mówisz o błędnym pojmowaniu materii przez spirytyzm. Czy mogłabyś to twierdzenie blizej wyjaśnić i uzasadnić z łaski swojej ?
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: danut » 07 lut 2016, 17:51

Ależ oczywiście w wielu postach o tym piszę a to mówi o tym nowoczesna nauka http://laboratoria.net/aktualnosci/3986.html Tymczasem spirytyzm trzyma się odwiecznego poglądu na możliwość osobnego życia ciała i osobnego życia ducha, a nawet jak starożytni gotowy jest szukać mechanizmu/cząstki mającej przenosić w mechaniczny sposób ducha jak dawno przechowywać je miało serce, tak teraz usadawiają go w mózgu byle tylko w namacalnej materii. To jest obalony już pogląd i błąd pojmowania.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: atalia » 07 lut 2016, 18:09

A na kiedy datują sie poczatki powstania mechaniki kwantowej?
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

PoprzedniaNastępna

Wróć do Spirytyzm w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości