Spirytyzm, dla kogo ?

Forum poświęcone informacjom dotyczącym rozwoju Spirytyzmu w Polsce. Tu znaleźć można zapowiedzi wykładów, spotkań, a także wszelkie ciekawostki dotyczące historii ruchu spirytystycznego w naszym kraju.

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: Pablo diaz » 26 lut 2016, 09:55

1Prawda1 pisze:Was przynajmniej jest trochę, a ja z moją filozofią sam. :lol: To dopiero dreszcz na nocnym samotnym spacerze ;).

A jaka jest Twoja filozofia Prawdo ? :)
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta

Postautor: 1Prawda1 » 26 lut 2016, 17:24

No Platon. :) Zakochanie w niebie. :)
Bogiem jest niebo, fachowo: Świat Idei
Oto rzecz, która przez nasze ograniczenia potrafi szkodzić, czy będzie, czy nie będzie w określonej chwili używana: wiarygodność
https://www.youtube.com/watch?v=AYPcf2pbrYo
Awatar użytkownika
1Prawda1

Postautor: Pablo diaz » 26 lut 2016, 17:41

Czyli naśladujesz ,odtwarzasz kogoś ,jesteś zafascynowany ?Ale mam rozumieć ,że nie jest to Twoja ,że tak powiem wyrobiona na bazie wielu bolesnych i mniej bloesnych doświadczeń życiowych ? :)
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta

Postautor: 1Prawda1 » 26 lut 2016, 17:53

No właśnie to drugie. Na zasadzie wielkich przeżyć w tym doświadczeń metafizycznych i to już od początku bycia na Ziemi. W 17stym roku życia wpisałem w internecie hasło ''Dusza istniała przed narodzeniem'' - czytałem to i owo, czytałem i nagle trafiłem na filozofie Platona. Od razu do mnie trafiła, przede wszystkim opisuje świat idei czyli niebo jako główny sens bo na tym od samego początku życia najbardziej mi zależy w życiu. Oczywiście od razu tego nie wiedziałem miałem okresy w swoim życiu obcowania z Bogiem, z Pięknem, z miłością, z nieśmiertelnością, z Dobrem czy nawet z jakimiś podróżami podczas snu. Nazwałem to podróżami bo takich snów się nie ma zwykle, nie należy po przeżyciu takiego snu twierdzić, że to był sen, lecz już podróż. Przynajmniej takie ogromne wrażenie to sprawia. Ale sny snami, najciekawsze jest obcowanie z Pięknem pozazmysłowym - wypełnia Cię wtedy wspomnienie o Absolucie.
Oto rzecz, która przez nasze ograniczenia potrafi szkodzić, czy będzie, czy nie będzie w określonej chwili używana: wiarygodność
Awatar użytkownika
1Prawda1

Postautor: Pablo diaz » 26 lut 2016, 18:23

A jak myślisz dlaczego trafiłeś na spirytyzm ?
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta

Postautor: 1Prawda1 » 26 lut 2016, 20:04

Pierwszy zadowalający mnie wynik w wyszukiwarce dotyczący moich doznań duchowych. Gdybym został na mieście zapytany przez jakiegoś ankietera o to która doktryna najbardziej do mnie przemawia byłby to spirytyzm. Natomiast o Platonie tak nie powiem bo dla ludzi Platon to taki filozof starożytny z brodą kojarzący się pewnie z mitologią i początkami filozofii. Okazało się, że jego filozofia jest sprawdzona na moim przykładzie i nie są to mniemania z jego strony. Dziękuje za zainteresowanie Pablo a propos :D. I przy okazji mam pytanie do Ciebie: Czemu Ty nie masz plakietki ''Spirytysta''? Nie do końca się ze wszystkim zgadzasz w spirytyźmie?
Awatar użytkownika
1Prawda1

Postautor: cthulhu87 » 27 lut 2016, 03:07

Jeśli stoicyzm ma współcześnie zwolenników, to platonizm pewnie też... założę się, że wielu filozofów czy choćby filologów klasycznych interesuje się Platonem, powstają opracowania, książki, artykuły... na uczelniach może istnieją jakieś kółka sympatyków ;) trzeba tylko poszukać.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum

Postautor: 1Prawda1 » 27 lut 2016, 04:14

A toś mnie zaskoczył : ) Dzięki za oświetlenie nieco mi tej sprawy :)
Awatar użytkownika
1Prawda1

Postautor: Pablo diaz » 27 lut 2016, 08:37

1Prawda1 pisze:. I przy okazji mam pytanie do Ciebie: Czemu Ty nie masz plakietki ''Spirytysta''? Nie do końca się ze wszystkim zgadzasz w spirytyźmie?

Gdybym od plakietki miał być bardziej oświecony i dobry to na pewno bym o nią poprosił :)
,,Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego,, podobnie jest z plakietką nie każdy kto przypiął sobie plakietkę jest spirytystą .
Nie mogę powiedzieć czy ze ,,wszystkim,, się zgadzam ponieważ nie doświadczyłem ,,wszystkiego,, byłoby wielką pychą
o wielkim wymiarze wypowiadać się na tematy o których nic nie wiem .
A im bardziej poznaje prawa duchowe ,a co za tym idzie siebie, tym bardziej przekonuje sie w jak wielkiej skali jestem ignorantem. :)
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta

Postautor: Krzysztoff » 27 lut 2016, 12:11

Ok. Przylepiam
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum

PoprzedniaNastępna

Wróć do Spirytyzm w Polsce