Grupa Śląsko -Zagłębiowska?

Forum poświęcone informacjom dotyczącym rozwoju Spirytyzmu w Polsce. Tu znaleźć można zapowiedzi wykładów, spotkań, a także wszelkie ciekawostki dotyczące historii ruchu spirytystycznego w naszym kraju.

Re: Grupa Śląsko -Zagłębiowska?

Postautor: gaba75 » 15 kwie 2015, 21:12

Xseniu,
powiem, że jestem zdziwiona????? Każdy ma to na co zasługuje w każdym momencie swojego życia. Ja zasłużyłam na szczęście i jestem szczęśliwa, bo przeżyłam do tej pory życie tak jak Bóg mi przykazał i jakie dla mnie próby wybrał. Teraz przyszło mi czekać tylko na nagrodę. Więc czekam. Nie wiem co to będzie, może łagodna śmierć, a może upragniony kochany i kochający mężczyzna? Miłość prawdziwa? A może i to i to? Czas pokaże.

Xseniu, ja prowadziłam swoją terapię sama. Nikt mi nie pomagał. Dochodziłam do swoich własnych wyborów i niejeden z nich był okupiony łzami. Spotykałam i spotykam nadal różnych ludzi z różnymi ich Duchami, ale teraz jest inaczej niż było kiedyś. Marzę o tym by pomagać innym biorąc pod uwagę swoje własne życie.
Wiem, że jesteś silna i że dasz radę, ale zadawaj sobie pytania, i odpowiadaj na nie sama sobie.
I niech nikt Ci nie wmawia, że wyładowywanie emocji na kogoś kto Cię prowokuje bezlitośnie to coś złego.
Mirek napisał mi prywatną wiadomość, której podtekstem było to, bym pogodziła się z oprawcami. Niestety sprowokował mnie, a krytykować można każdego Lukasie i jeśli nie czytałeś Księgi mediów to przeczytaj ją od deski do deski, jak to się mówi i natkniesz się na odpowiedni fragment. uważam, że nikomu tu krzywdy nie zrobiłam, jak weszłam z pytaniem, czy mogłabym znaleźć tu przyjaciół? Jeśli dla wielu z Was przyjaźń to kosmiczny temat, a nie Boski, to po co w ogóle to forum istnieje, dla kogo, dla wichrzycieli, dla złych Duchów, których teraz nie mało?

Oglądałam dziś fragment wypowiedzi Cejrowskiego. Tak mnie ten chłop pospolity zdenerwował, że głowa mała. Ocenia innych, po tym co było przeszłe. Nie patrzy przez pryzmat teraźniejszości. To jest żenua. Jak można być dzikszym od dzikiego.

Ja nie wytrzymam już. Niech ja już umrę, bo to co się dzieje na tym świecie, to przesada. A przesada jest po prostu niezdrowa. Świat nasz naprawdę idzie ku zagładzie. Jeśli nie pojawi się jakiś życiowy dyplomata w Polsce, to czarno to widzę.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Grupa Śląsko -Zagłębiowska?

Postautor: Hansel » 15 kwie 2015, 22:36

gaba75 pisze:Oglądałam dziś fragment wypowiedzi Cejrowskiego.
Który konkretnie ?

gaba75 pisze:chłop pospolity
?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Grupa Śląsko -Zagłębiowska?

Postautor: Xsenia » 16 kwie 2015, 08:23

gaba75 pisze:Każdy ma to na co zasługuje w każdym momencie swojego życia.

Masz rację :D Ja jestem leniem patentowanym i dlatego moim celem życia jest harówka dla rodziny. A najchętniej nie robiłabym nic. :roll:
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Grupa Śląsko -Zagłębiowska?

Postautor: gaba75 » 16 kwie 2015, 09:25

W matura to bzdura, wypowiada się na temat Znani Polacy- uśmiałam się jak nie wiem. Jak już coś mówi to niech mówi sprawiedliwie, a nie ubliża.

Xseniu, nie chodziło mi o to,że zasługujesz teraz na coś, ale zasłużysz w przyszłości.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Grupa Śląsko -Zagłębiowska?

Postautor: Hansel » 16 kwie 2015, 09:39

gaba75 pisze:W matura to bzdura, wypowiada się na temat Znani Polacy- uśmiałam się jak nie wiem. Jak już coś mówi to niech mówi sprawiedliwie, a nie ubliża.
Mam prośbę kiedy mówisz o takich rzeczach to najlepiej daj też od razu link do tego filmu to od razu będziemy wszyscy wiedzieć o co chodzi.

Xsenia pisze:Masz rację :D Ja jestem leniem patentowanym i dlatego moim celem życia jest harówka dla rodziny. A najchętniej nie robiłabym nic. :roll:

Serio ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Grupa Śląsko -Zagłębiowska?

Postautor: gaba75 » 16 kwie 2015, 09:54

I jeśli nie chcesz nic robić, to po co robisz? Czego się boisz, piekła? czyżby? No proszę, znalazła się ta co to pisała, ze z ciągłą miłością byłoby nudno. A miłość to siła a jak siła to praca do znudzenia, i w pocie czoła. Ja tam staram się równoważyć wszystko i się nudzę i pracuję w pocie czoła. A nudzić trzeba się umieć, tak więc wychodzi na to, że człowiek pracuje 24h na dobę Więc o co te nerwy?
Wy mnie atakowaliście, a ja wyjaśniam wam pewne rzeczy, których nie widzicie jasno i wyraźnie i nie są to fakty, ale natura. Że też jestem człowiekiem tak jak Wy i zasługuję na szacunek. I jak weszłam na to forum nie zasługiwałam na atak, tylko dlatego, że pisałam słowa płynące z serca i szczere. A jak mnie zaatakowaliście to włączyłam mechanizm obronny i obroniłam się. Zdziwieni? Bo ja nie byłam zdziwiona atakami. Ludzie są różni, ale pod względem polityki i religii, mają różne poglądy. Jedni są fanatyczni, inni żyją wg prawa Bożego i są w stanie zrozumieć każdego i wesprzeć. A kto wspiera każdego według jego potrzeb jest godny Nieba.
Ja dowiem się dopiero jak umrę, czego jestem godna. Czy Nieba czy Piekła. A czy się boję? Nie wiem. Czuję że będę bezpieczna. Dlaczego?, bo nie mam sobie nic do zarzucenia i mam czyste sumienie. Pracowałam na to całe swoje teraźniejsze życie. A jeśli ktoś czuje się przeze mnie skrzywdzony, to znaczy, że kłamie, bo dostaje ode mnie to co daje mnie, czy to nie jest sprawiedliwość? A Bóg osądzi po śmierci, gdzie waga się przeważyła i kto zasłuży na piekło a kto na niebo.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Grupa Śląsko -Zagłębiowska?

Postautor: gaba75 » 16 kwie 2015, 09:56

Hansel, ja już wiele razy pisałam że jestem człowiekiem skromnym i nie posiadam wiedzy w każdej dziedzinie. No cóż, jeszcze nie dopytałam o to jak się wkleja linki, może Wy mi podpowiecie?
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Grupa Śląsko -Zagłębiowska?

Postautor: Xsenia » 16 kwie 2015, 11:42

Hansel pisze:Serio ?

Serio. Uwielbiam czytać książki, oglądać filmy, chodzić do kina, spotykać się ze znajomymi. Teraz nie mam na to czasu prawie w ogóle. I może to wydawać się dziwne, ale czuję że tak powinno być. Bo cała moja teraźniejsza praca (ta domowa też) skupiona jest nie na mnie tylko na mojej rodzinie. Nie ulegam moim zachciankom egoistycznym, tylko daję siebie innym. I żeby było śmieszniej, ostatnio zaczynam mieć wyrzuty sumienia za każdym razem gdy czytam książkę, lub obejrzę jakiś film, bo POWINNAM w tym czasie sprawdzić zeszyty dzieciom, puścić pralkę, czy wymyć szafki. Dawniej potrafiłam przeczytać 13 książek w tydzień. Teraz jedną książkę męczę w dwa miesiące albo i dłużej. Do literatury spirytystycznej nawet nie siadam, bo do tego trzeba czasu i trzeba się skupić. A ja tego nie mam. Zrezygnowałam już z wypożyczania książek z biblioteki, bo ciągle musiałam przedłużać i płacić karę za nieterminowe oddanie, bo nie dawałam rady czytać. Filmy coraz rzadziej oglądam, bo nie mam kiedy, albo telewizor okupują dzieci. Kurczę wyjdzie na to, że się skarżę. :? Jest ciężko, ale ma być ciężko. Gdyby było za łatwo, to zaczęłabym się martwić.

gaba75 pisze:I jeśli nie chcesz nic robić, to po co robisz? Czego się boisz, piekła? czyżby?

Po co to robię?, to proste: po pierwsze po to by dzieci miały dobry dom, po drugie po to by walczyć z moją wadą jaką jest lenistwo i po trzecie po to by walczyć z moją drugą wadą jaką jest egoizm. Staram się rozwijać poprzez pracę nad sobą. I tylko czasami się zastanawiam czy ja nie przesadzam z tą całą gonitwą.

gaba75 pisze:I jak weszłam na to forum nie zasługiwałam na atak, tylko dlatego, że pisałam słowa płynące z serca i szczere. A jak mnie zaatakowaliście to włączyłam mechanizm obronny i obroniłam się.

Gaba po co wracasz do tego co już minęło. Wybacz i idź dalej. Nie warto tracić czasu i energii na rozpamiętywanie.

gaba75 pisze:No cóż, jeszcze nie dopytałam o to jak się wkleja linki, może Wy mi podpowiecie?

Na górze strony masz okienko z literami i cyframi. Rozpoczyna się http://. Zaznacz cały ten pasek, naciśnij CTRL+C, wejdź na forum, otwórz okienko odpowiedzi, naciśnij CTRL+V i już :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Grupa Śląsko -Zagłębiowska?

Postautor: gaba75 » 16 kwie 2015, 13:37

Dzięki piękne Xseniu za podpowiedź o linkach.

A tak na marginesie, jesli uważasz że narzekasz, co wolno każdemu człowiekowi, to dlaczego by nie przystanąć w dawaniu i trochę zabrać dla siebie. Mówię tu o tym, że najwyższy czas byś zrobiła coś dla siebie i to nie będzie egoizm. I nie musi to być spotkanie ze mną w Zawierciu. Może to być spacer z mężem albo jakieś szaleństwo które sobie wymyślisz. Kobieto szalej. Ja szalałam i nie żałuję. Jestem szczęśliwa i wcale nie byłoby mi żal, gdybym teraz dowiedziała się że umieram.
Mimo wyzwisk i wyrzutów, jakie serwowałam pod adresem ojca Hany, dał mi wszystko czego potrzebowałam w kilka miesięcy i mimo wszystko bardzo go kocham, dlatego jestem szczęśliwa i niczego nie żałuję. A poutyskiwać każdemu wolno.
Czyż kobiecie nie wolno tęsknić za czymś co jej się najzwyczajniej w świecie należy. Kobieta też człowiek. Każdemu wolno kochać.I każdy zasługuje na miłość z wzajemnością.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Grupa Śląsko -Zagłębiowska?

Postautor: Hansel » 08 maja 2015, 00:27

gaba75 pisze:Oglądałam dziś fragment wypowiedzi Cejrowskiego. Tak mnie ten chłop pospolity zdenerwował, że głowa mała. Ocenia innych, po tym co było przeszłe. Nie patrzy przez pryzmat teraźniejszości. To jest żenua. Jak można być dzikszym od dzikiego.
Mnie on też czasami drażni https://www.youtube.com/watch?v=LM53cdYl42w
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Spirytyzm w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości