Wykład Divaldo Franco-relacje

Forum poświęcone informacjom dotyczącym rozwoju Spirytyzmu w Polsce. Tu znaleźć można zapowiedzi wykładów, spotkań, a także wszelkie ciekawostki dotyczące historii ruchu spirytystycznego w naszym kraju.

Wykład Divaldo Franco-relacje

Postautor: Robert » 09 maja 2010, 14:21

Hej spirytyści, jak tam wrażenia po wykładzie? opiszcie wszystko co się działo choćby dla tych którzy mieszkają po drugiej stronie polski i nie mogli przybyć:(

„Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.„ Eckhart Tolle
Awatar użytkownika
Robert
 
Posty: 198
Rejestracja: 19 sty 2010, 15:21

Re: Wykład Divaldo Franco-relacje

Postautor: Luperci Faviani » 09 maja 2010, 15:45

Też czekam zniecierpliwiony na jakąś formę relacji :)
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Wykład Divaldo Franco-relacje

Postautor: Voldo » 09 maja 2010, 17:54

Luperci Faviani pisze:Też czekam zniecierpliwiony na jakąś formę relacji :)


Nie Ty jeden ;>
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wykład Divaldo Franco-relacje

Postautor: martita » 09 maja 2010, 18:03

Witam Wszystkich serdecznie :) . Wczorajszy wykład był dobrze przygotowany, organizatorzy postarali się o piękny lokal, miłą atmosferę , wszystko poszło zgodnie z planem. Pan tłumacz bardzo dobrze się spisał rewelacyjnie tłumacząc wypowiedzi zacnego gościa .
Było wiele osób obcojęzycznych, jak i naszych rodaków(choć sala nie był pełna). Osoba Franco Divaldo wywarła na mnie pozytywne wrażenie ,postrzegam Go jako ciepła ,szczerą ,sympatyczną osobę bez fałszu i zakłamania, dużo się uśmiechał i świetnie wyglądał ja na swoje lata. Sam jego wykład był lekki i przyjemny, poza paroma niuansami o większości ,zagadnień już słyszałam. To był mniej więcej wstęp do spirytyzmu i historia jego początku.
W przerwie wykładu można było nabyć literaturę fachową (nabyłam; i wpis uzyskałam;))). Druga część spotkania minęła bardzo szybko ,była szalenie ciekawa .Mianowicie można było zadawać pytania ,a pan Divaldo cierpliwie na wszystkie odpowiadał. Jestem zadowolona z wizyty na tym wykładzie i poznaniem tak wielkiej osobistości.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
martita
 
Posty: 3
Rejestracja: 23 lip 2008, 07:13

Re: Wykład Divaldo Franco-relacje

Postautor: Nikita » 10 maja 2010, 08:17

Ciekawe jest to, ze w Brazylii tylu ludzi interesuje sie spirytyzmem. Objerzalam sobie wszystkie filmy na www.spirytyzm.pl Bardzo budujace sa te przekazy.

Chetnie dowiem sie wiecej...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Wykład Divaldo Franco-relacje

Postautor: cthulhu87 » 10 maja 2010, 11:45

Jestem zadowolony z wykładu:). W przeciwieństwie do spotkania sprzed roku, gdzie Divaldo skupiał się raczej na własnych doświadczeniach, tym razem mówił więcej o historii spirytyzmu, podawał ciekawe informacje na temat Williama Crookes'a i jego badań.
Oczywiście dla spirytystów może nie było to takie novum, ale część poświęcona pytaniom od publiczności była bardzo zajmująca.

Dodam jeszcze, że "Ewangelia według spirytyzmu" cieszyła się sporym zainteresowaniem :)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Wykład Divaldo Franco-relacje

Postautor: Razjel » 12 maja 2010, 18:57

Do wykładu z dnia 08.05.2010
Byłem zobaczyłem i mile mnie to spotkanie zaskoczyło. Wykład był bardzo interesujący tematyką była Historii spirytyzmu, oraz trochę informacji na temat badań Williama Crookes'a a na deser gość bardzo chętnie odpowiadał na pytania zebranych. Aha poczynił też pewne spostrzeżenie, co do naszych kierowców:) i wspomniał o tolerancji. Pozostaje mi mieć nadzieję, że z czasem będzie dużo więcej takich spotkań a w Polsce znacznie wzrośnie zainteresowanie tą tematyką

Co do książki "Ewangelia według spirytyzmu" kawał dobrej roboty z tłumaczeniem. Ze swojej strony bardzo polecam
Nie zastanawiaj się, czy to, co mówi filozof, jest prawdą, lecz spytaj, jak doszedł do tego, że to jest prawda.
— Fryderyk Nietzsche
Awatar użytkownika
Razjel
 
Posty: 8
Rejestracja: 11 maja 2010, 21:38

Re: Wykład Divaldo Franco-relacje

Postautor: sigma » 13 maja 2010, 16:47

Byłem i się cieszę z tego powodu.
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: Wykład Divaldo Franco-relacje

Postautor: artur » 13 maja 2010, 20:30

Byłem. troszkę się rozczarowałem stosunkiem Divaldo do zabijania zwierząt.
Wykład taki sobie, w zasadzie nic specjalnego. Ogólnie ok ale kto nie był wg mnie niewiele stracił.
jedno mozna było niestety dostrzec, słabą kondycję spirytyzmu w Polsce...
artur
 
Posty: 278
Rejestracja: 04 paź 2009, 21:39

Re: Wykład Divaldo Franco-relacje

Postautor: cthulhu87 » 13 maja 2010, 20:40

Ja też liczylem na więcej osób
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Następna

Wróć do Spirytyzm w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość