Wykład Divaldo Franco-relacje

Forum poświęcone informacjom dotyczącym rozwoju Spirytyzmu w Polsce. Tu znaleźć można zapowiedzi wykładów, spotkań, a także wszelkie ciekawostki dotyczące historii ruchu spirytystycznego w naszym kraju.

Re: Wykład Divaldo Franco-relacje

Postautor: Nikita » 14 maja 2010, 18:21

Istnieja w Niemczech ekonomisci, ktorzy wyliczyli, ze zywnosc ekologiczna moze wyzywic cala ludzkosc. W Niemczech jest prawdziwy boom na zywnosc bio. Coraz wiecej ludzi kupuje taka zywnosc, ktora mozna dostac nie tylko w sklepach bio ale taz w supermarketach. producentom oplaca sie bo taka zywnosc jest drozsza. Niestety panstwo dofinansowuje ciagle rolnictwo konwencjonalne ale przy madrym dofinansowaniu rolnictwa ekologicznego mielibysmy tyle zywnosci ile nam potrzeba, nie byloby nadprodukcji, wyjalowienia gleb, ani zatruwania ziem i wod gruntowych srodkami ochrony roslin i sztucznymi nawozami. Nie mielibysym tyle alergii tyle dzieci chorych na autyzm, tyle ludzi chorych na raka czy inne ciezkie choroby.
Ja mysle, ze na dzien dzisiejszy to niemozliwe ale moze za kilkaset lat ludzie sie na tyle zmienia, ze przestana niszczyc przyrode oraz bestialsko traktowac zwierzeta.
Narazie mamy to co mamy. Ale mi i tak niedobrze jak mysle o farmach zwierzat...i dlatego ja reki do teg nie przyloze aby je wspierac.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Wykład Divaldo Franco-relacje

Postautor: konrad » 14 maja 2010, 18:22

Luperci Faviani pisze:Jeśli pytasz czy zabicie zwierzęcia jest grzechem, to odpowiedź jest taka, że grzechem nie jest, ponieważ Bóg nie zakazał człowiekowi spożywania mięsa.


Pytanie tylko, jak określić, czym jest "to, czego zakazał Bóg". W religiach sprawa jest prosta, ważne jest to, co napisane w świętych pismach, które wierni uznają za słowo Boże. Ale tu oczywiście istnieje poważna kwestia - które "słowo Boże" jest właściwe? Może jedno, może drugie, a może żadne?

Wydaje mi się, że prawa Bożego należy szukać w naszej logice i sumieniu.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykład Divaldo Franco-relacje

Postautor: Jul » 14 maja 2010, 18:24

A gdzie ekonomia?Hodowle ekologiczne nie wykarmią ludzi.Znów zrobiłoby się jak za komuny,gdzie ludzie walczyli o każdy ochłap.


To trafna wątpliwość, szczególnie, że np. technologia biopaliw znacznie uszczupliła światowe zasoby zbóż i kukurydzy (w niektórych krajach już więcej przeznacza się tych plonów do przemysłu naftowego, niż na rynek żywnościowy).

Z drugiej strony gdzieś czytałem, że rzeźnie też zużywają ogromne ilości zasobów - np. do wyprodukowania jednego kilograma wołowiny potrzeba ileś tysięcy litrów wody.
Jul
 
Posty: 346
Rejestracja: 31 paź 2008, 23:41

Re: Wykład Divaldo Franco-relacje

Postautor: Voldo » 14 maja 2010, 19:07

artur pisze:Divaldo powiedział, że duchy zwierząt inkarnują w ciała ludzkie.


No to chwile.
Mam wierzyć Divaldo czy KD?
Bo KD mówi jedno, a Divaldo drugie.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wykład Divaldo Franco-relacje

Postautor: konrad » 14 maja 2010, 20:27

Voldo pisze:Bo KD mówi jedno, a Divaldo drugie.


To nie do końca tak. KD raczej przemilcza ten temat. Duchy wypowiadają się, że niewiele tu wiedzą, ale "mrugają okiem" przywołując myśl, że wszystko, co Bóg stworzył musi być sprawiedliwe i żadna istota nie może się czuć opuszczona.

Nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się, że "Geneza" rozwija właśnie temat ewolucji zwierząt. Jest też sporo o tym w literaturze brazylijskiej.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykład Divaldo Franco-relacje

Postautor: Voldo » 14 maja 2010, 20:42

konrad pisze:To nie do końca tak. KD raczej przemilcza ten temat.


605. (...)
- "(...). Dusze zwierząt i ludzi różnią się, dlatego też nie jest możliwe, by dusza człowieka animowała ciało zwierzęcia - i odwrotnie. (...)"
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wykład Divaldo Franco-relacje

Postautor: atalia » 14 maja 2010, 20:52

Wracając do żywności-za pomoca upraw ekologicznych nie da sięwyżywić świata.Uprawy te z natury rzeczy cechują się o wiele mniejszą wydajnością niż uprawy nieekologiczne.A żywność ekologiczna jest spożywana przez klasę średnią,ponieważ ludzi z niższych klas społecznych po prostu na nią nie stać.Tak,że można tutaj być sobie pięknoduchem,pod warunkiem,że posiada się niezbędne zaplecze finansowe.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Wykład Divaldo Franco-relacje

Postautor: konrad » 14 maja 2010, 21:22

Voldo pisze:
konrad pisze:To nie do końca tak. KD raczej przemilcza ten temat.


605. (...)
- "(...). Dusze zwierząt i ludzi różnią się, dlatego też nie jest możliwe, by dusza człowieka animowała ciało zwierzęcia - i odwrotnie. (...)"


Być może chodzi o to, że na danym poziomie rozwoju dusze te różnią się.

Znalazłem takie oto zdanie w "Genezie":

"Jeśli zwierzęta są obdarzone jedynie instynktem, ich przyszłość nigdzie nie prowadzi; ich cierpienia są bezcelowe. To nie byłoby zgodne ani ze sprawiedliwością, ani z dobrocią Boga." rozdział III, pkt. 12
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykład Divaldo Franco-relacje

Postautor: sigma » 14 maja 2010, 21:28

konrad pisze:... Jeśli zwierzęta są obdarzone jedynie instynktem, ich przyszłość nigdzie nie prowadzi; ich cierpienia są bezcelowe. To nie byłoby zgodne ani ze sprawiedliwością, ani z dobrocią Boga...


O, a to się zgadza z buddyjskim rozumieniem wcieleń w zwierzęta w kołowrocie wcieleń. Zwierzęta są przecież obdarzone pewną inteligencją. A że niedużą... Widać odpowiednią do ich miejsca w kołowrocie wcieleń.
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: Wykład Divaldo Franco-relacje

Postautor: cthulhu87 » 14 maja 2010, 21:30

atalia pisze:Wracając do żywności-za pomoca upraw ekologicznych nie da sięwyżywić świata.


Ja też nie bardzo to sobie wyobrażam, ale gdyby faktycznie możliwość upraw ekologicznych byłaby racjonalna i możliwa do zastosowania na większą skalę, to popieram :).

Nikita pisze:le kiedys chlopi trzymali kilka swinek, pare krowek, ktore mialy dostep do lak, i na podworze, ktore widzialy slonce i znaly smak soczystej trawy. Kury, kaczki lazily po podworkach.

Tu problem polega jednak na tym, że w średniowieczu ludność świata wynosiła ok. 500 mln ludzi, a i tak klęski głodu dotykały sporą jej część regularnie, teraz mamy niemal 7 miliardów...
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

PoprzedniaNastępna

Wróć do Spirytyzm w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości