Dziękuje za zrozumienie

Forum poświęcone informacjom dotyczącym rozwoju Spirytyzmu w Polsce. Tu znaleźć można zapowiedzi wykładów, spotkań, a także wszelkie ciekawostki dotyczące historii ruchu spirytystycznego w naszym kraju.

Re: Dziękuje za zrozumienie

Postautor: cthulhu87 » 03 lis 2010, 00:03

Ja na przykład zamiast terminu "spirytyzm" wolę nasze dobre, poczciwe, polskie, XIX-wieczne "duchownictwo"... :) 8-)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Dziękuje za zrozumienie

Postautor: atalia » 03 lis 2010, 09:03

Słowo "rudiment"jest dość powszechnie używane w języku angielskim ,choć posiada nieco inny odcien znaczeniowy.Tak mi się jakos spodobało...W ogóle lubię ładne i niezwyczajne słowa oraz powiedzenia łacińskie -to moja słabosć.A jeżeli kogoś to razi,niech po prostu moich postów nie czyta,ot co.
Do Nikity -bardzo prosze o wypowiedź merytoryczną odnosnie moich wypowiedzi na forum,bo to że używam "naukowych"słow,to po prostu atak"ad personam"i jako taki nie zasługuje na odpowiedź.
Dla wyjaśnienia-znaczy to tyle,co zwykla,ordynarna zaczepka i na takie nie zamierzam reagować.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Dziękuje za zrozumienie

Postautor: Voldo » 03 lis 2010, 11:56

konrad pisze:Rudymenty to podstawy, fundamenty itp

Dziękuje Ci bardzo ;)
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia

Wróć do Spirytyzm w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości