Dziękuje za zrozumienie

Forum poświęcone informacjom dotyczącym rozwoju Spirytyzmu w Polsce. Tu znaleźć można zapowiedzi wykładów, spotkań, a także wszelkie ciekawostki dotyczące historii ruchu spirytystycznego w naszym kraju.

Re: Dziękuje za zrozumienie

Postautor: Nikita » 02 lis 2010, 12:14

Dzieki Wam...to bardzo ciekawe co piszecie. Ten zly przewodnik to moze byc Rutkowski...ten facet jakos mi sie nie podoba. Ale Jackowski mial przeciez za soba tyle sukcesow w odnajdywaniu??? Chm....

Nie wiem dlaczego tak sie ta sprawa zainteresowalam. Sama nie wiem bo sama Iwona jako osoba nie jest dla mnie nikim szczegolnym...ale zaintrygowalo mnie to bardzo.

I tez wydawalo mi sie , ze juz nie zyje.


A czy dusze ludzi zamordowanych ida odrazu do swiatla? Czy kraza jeszcze jakis czas po Ziemi???
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Dziękuje za zrozumienie

Postautor: Ewa Fortuna » 02 lis 2010, 12:40

Nikita pisze:A czy dusze ludzi zamordowanych ida odrazu do swiatla? Czy kraza jeszcze jakis czas po Ziemi???

Nie mam pojęcia jak to jest. Podobno każda Dusza ma ileś dni na przejśćie na drugą strone i jak nie przejdzie to potem sie błąka,ale jak jest faktycznie tego nie wiem? :roll:
Żyjemy, póki ktoś o nas pamięta
Awatar użytkownika
Ewa Fortuna
 
Posty: 233
Rejestracja: 27 paź 2010, 10:01

Re: dusza

Postautor: transkomunikator » 02 lis 2010, 13:20

ja miałem wiele kontaktów z tymi co nagle odeszli ja myśle że oni są inaczej traktowani ale nadal zależy od tego jaki był zanim odszedł bo z jego życia go rozliczają nie ważne jak odszedł a ile przeżył i jak choć wiele razy słysze jest mi fajnie dziadek pomnie przyszedeł lub ktoś bliski kto był potamtej stronie jednak zregóły zawsze mówią o spokoju jedna może ciekawostka nie mogę nawiązać kontaktu z olewnikiem tak jagby go tam niebyło niewiem oco chodzi czy ktoś próbował nadtym się zastanowić bo mi się już pomieszało trochę od domysłów chciałem dla własnej troche ciekawości czegoś się dowiedzieć a może potrzebuje pomocy po tamtej stronie bo czasem proszą mnie o pomoc w różnej formie i w miare możliwości staram się im pomódz atu nic niema gościa ciekawe :?:
transkomunikator
 
Posty: 16
Rejestracja: 11 sie 2010, 08:16

Re: Dziękuje za zrozumienie

Postautor: Voldo » 02 lis 2010, 14:36

Nikita pisze:A czy dusze ludzi zamordowanych ida odrazu do swiatla? Czy kraza jeszcze jakis czas po Ziemi?

Jakiś czas na pewno krążą, w końcu jest to jest gwałtowna śmierć. A po takiej trochę trzeba poczekać.
Lecz co na pewno - nie muszą czekać tyle, ile samobójcy.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziękuje za zrozumienie

Postautor: Nikita » 02 lis 2010, 14:54

Masz na mysli Krzysztofa Olewnika? Tez sie nad ta sprawa zastanawialam. Troche z innego punktu widzenia: a mianowicie jego rodzina dorobilA sie duzych pieniedzy w branzy miesnej. Dla chrzescijan to byc moze nic wielkiego ale dla buddystow zabijanie zwierzat to grzech. No w kazdym razie dorobili sie duzych pieniedzy na cierpieniu tych zwierzat. Krzysztof chyba tez swietoszkiem nie byl...lubil uzywac zycia...ale nie znalam go wiec nie moge ocenic....czasem tylko zastanawiam sie nad tym czy przypadkowo spotyka cos dana osobe czy nieprzypadkowo...Bo ponoc przypadkow nie ma.

Nie mozesz nawiazac z nim kontaktu?? A moze on sie juz ponownie wcielil? tez moze byc taka mozliwosc.


Voldo tez tak mysle jak Ty....napewno dusze zamordowanych nie moga byc tak samo traktowane jak samobojcow...choc przy tych ostatnich tez bierze sie rozne rzeczy pod uwage...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Dziękuje za zrozumienie

Postautor: transkomunikator » 02 lis 2010, 15:06

napewno masz racje każdy dostaje swoje i taka jest prawda natomiast co do reinkarnacji to bym był ostrożny bo ja sądze ale jest to moje zdanie że jej niema nawet te dusze nie wspominają otym wręcz mowia że nie wrucą tu8 a tam się będą rozwijać i iść do przodu każdy ma jednak prawo myśleć jak chce ja mam taki pogląd i niczyjego nie zamierzam zmieniać i nie chodzi o wiare czy świato pogląd poprostu powrót tu nie miał by więkrzego sensu jeśli mam się naprawić ze swoich czynów to może miało by sens ale jeśli ktoś kogoś zabija to on już tu był i co gdzie naprawa skoro morduje kim był przedtem leprzy wątpie gorszy a mozna być gorszym niż teraz kiedy morduje no niewiem itp ale jest to moja filozofia choć troche poparta relacjami tych co odeszli
transkomunikator
 
Posty: 16
Rejestracja: 11 sie 2010, 08:16

Re: Dziękuje za zrozumienie

Postautor: konrad » 02 lis 2010, 15:11

transkomunikator pisze:co do reinkarnacji to bym był ostrożny bo ja sądze ale jest to moje zdanie że jej niema nawet te dusze nie wspominają otym wręcz mowia że nie wrucą tu8 a tam się będą rozwijać i iść do przod


Poczytaj Kardeca, a może zmienisz zdanie ;)
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziękuje za zrozumienie

Postautor: Luperci Faviani » 02 lis 2010, 15:23

transkomunikator pisze:co do reinkarnacji to bym był ostrożny bo ja sądze ale jest to moje zdanie że jej niema nawet te dusze nie wspominają otym wręcz mowia że nie wrucą tu8 a tam się będą rozwijać i iść do przod

Nie chcę być złośliwy, bo do złośliwości jest mi daleko, ale czy te dusze wspominają cokolwiek o moich oponach do Peugeota? Zakładam, że nie, chociaż one istnieją, wszystkie cztery.

Wysuwam ten lekko absurdalny argument, ponieważ wiele innych źródeł stanowczo potwierdza istnienie reinkarnacji.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Dziękuje za zrozumienie

Postautor: transkomunikator » 02 lis 2010, 16:18

no cuż masz prawo tak myśleć jeśli bym zapytał o opony napewno by powiedzieli bo one istnieją ale cusz świat jest złożony i tyle ile ludzi tyle poglondów przeczytałem wiele książek i różnych opracowań żadne znich nie dają jednoznacznej odpowiedzi na temat reinkarnacji a jedynie domysły ja wiem swoje i przytym zostane nie urażajądz nikogo bo nie to jest moim zamiarem
transkomunikator
 
Posty: 16
Rejestracja: 11 sie 2010, 08:16

Re: Dziękuje za zrozumienie

Postautor: Voldo » 02 lis 2010, 16:53

Nikita pisze:napewno dusze zamordowanych nie moga byc tak samo traktowane jak samobojcow...choc przy tych ostatnich tez bierze sie rozne rzeczy pod uwage...

Owszem, inaczej jest traktowany samobójca który zrobił to co zrobił przez nieszczęśliwą miłość, a inaczej ten, który chciał "uciec od życia". I tym podobne.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Wróć do Spirytyzm w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości