Wspólczesne media w Polsce(propozycja)

Forum poświęcone informacjom dotyczącym rozwoju Spirytyzmu w Polsce. Tu znaleźć można zapowiedzi wykładów, spotkań, a także wszelkie ciekawostki dotyczące historii ruchu spirytystycznego w naszym kraju.

Re: Wspólczesne media w Polsce(propozycja)

Postautor: Krzysztoff » 16 paź 2014, 11:27

Jest generalna zasada i są wyjątki. Myślę że jest tak wiele różnych sytuacji życiowych i dróg inkarnacyjnych że na pewno będą sytuacje w których taka odpłatność jest tolerowana przez świat duchowy.

Przykładem są różne media działające w Stanach albo w Anglii które biorą pieniądze , uczestniczą w różnych popularnych programach TV a jednak tą pomoc duchową mają (tak ja to oceniam), pomimo tego że takie osoby stają się celebrytami - jednak bardzo popularyzują temat mediumizmu .

Warto chyba przeczytać cały fragment z Księgi Mediów - rozdział "Media żądne zysku" - który dosyć jednoznacznie wypowiada się na temat mediumizmu płatnego i tłumaczy dlaczego ...
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wspólczesne media w Polsce(propozycja)

Postautor: konrad » 16 paź 2014, 12:26

Tak, generalna zasada jest taka, że spirytyści są przeciwni pobieraniu opłat, ale jeśli ktoś pobiera te opłaty, to my go nie osądzamy, bo to już jego wybór i liczy się intencja.

Tak jak napisał Krzysztoff, ważna jest ogólna zasada i wyjątki. Weźmy inny przykład: w KK jest zakaz zabijania, ale ojcowie kościoła podali przypadki, w których zabijanie jest usprawiedliwione. Jeżeli mamy profesjonalnego zabójcę, który twierdzi, że jest przedstawicielem KK i zabija, to dostrzeglibyśmy jednak pewną sprzeczność, która razi. Tylko o to tu chodzi...

Kardec pisał, że woli odrzucić jedną prawdę niż przyjąć kłamstwo. Podobną zasadę warto przyjąć też w przypadku medialności... Owszem może się zdarzyć jedna osoba na sto, która będzie uczciwa, ale nie oznacza to, że powinniśmy przez to dawać przyzwolenie samemu procederowi, który nie ukrywajmy prowadzi do nadużyć i to dużych.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wspólczesne media w Polsce(propozycja)

Postautor: Mirek » 16 paź 2014, 15:28

Myślę, że chodzi tu raczej o pułapkę chciwości w jaką można wpaść. Natura ludzka jest słaba i można zapomnieć co jest celem naszej pracy. Naganne jest i to zapewne chcą nam przekazać duchy, gdy celem stają się pieniądze. Na plan dalszy schodzi pomoc innym, a główną myślą przewodnią staje się pytanie: Ile jestem wstanie z tego pieniędzy wyciągnąć?
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wspólczesne media w Polsce(propozycja)

Postautor: Margerita » 16 paź 2014, 16:17

W księdze mediów na str. 423 mamy podsumowanie: "Poza tym nie wiemy, w jaki sposób można by udowodnić, że w przedstawieniach za pieniądze jest mniej oszustw i nadużyć, niż w działalności bezpłatnej."

Jeżeli ktoś stosuje mediumizm charytatywnie, nie mając tych zdolności, lecz czyni to dla sławy to z uwagi na działalność bezpłatną czyni go moralnie lepszym od bioterapeuty, który posiada zdolności ale pobiera opłaty?

Podsumujmy:
- odpłatny mediumizm nie stanowi z góry oszustwa
- bezpłatny mediumizm nie stanowi z góry uczciwych zamiarów
- uczciwy, o zdolnościach mediumicznych bioterapeuta ma prawo nazywać siebie spirytystą.

Konrad krzywdzisz wielu ludzi, zakładając z góry że na 100 nieuczciwych jest jeden uczciwy. Gdyby tak było to nagonka w TV byłaby większa.
Zmień proporcję.

Dziękuję wszystkim za wzięcie udziału w tej dyskusji, dzięki wam ugruntowała swoje wiadomości.
Margerita
 
Posty: 23
Rejestracja: 04 cze 2014, 08:02

Re: Wspólczesne media w Polsce(propozycja)

Postautor: Krzysztoff » 16 paź 2014, 16:43

Margerita pisze:W księdze mediów na str. 423 mamy podsumowanie: "Poza tym nie wiemy, w jaki sposób można by udowodnić, że w przedstawieniach za pieniądze jest mniej oszustw i nadużyć, niż w działalności bezpłatnej."

Jeżeli ktoś stosuje mediumizm charytatywnie, nie mając tych zdolności, lecz czyni to dla sławy to z uwagi na działalność bezpłatną czyni go moralnie lepszym od bioterapeuty, który posiada zdolności ale pobiera opłaty?


Nawet jeśli ktoś stosuje mediumizm charytatywnie i ma zdolności ale robi to dla sławy , czy dla innych korzyści (władzy, szacunku , akceptacji grupy itd. motywacji może być wiele) , to nie jest to czyste podejście, Spirytyzm uczy że pomaganie powinno być bezwarunkowe, bez oczekiwań.

Myślę że z tej dyskusji powinno także wynikać żebyśmy pochopnie nie oceniali, przecież my też jesteśmy dalecy od ideału, liczy się intencja i chęć działania na rzecz 2-giego człowieka.

Dziękuję Margerita za ciekawą dyskusję i trafne argumenty, myślę że jest to materiał do przemyśleń
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wspólczesne media w Polsce(propozycja)

Postautor: cthulhu87 » 16 paź 2014, 17:05

zarabiajcie kasę na czym chcecie, ale dajcie spokój zmarłym i ludziom w żałobie
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Odp: Wspólczesne media w Polsce(propozycja)

Postautor: konrad » 16 paź 2014, 17:20

Dyskusja jest ciekawa, ale myślę, że nie należy w niej zapominać o kilku sprawach:
1) Staram się nie oceniać moralnie nikogo. Myślę nawet, że pośród mediów bezpłatnych proporcje oszustów też mogą być duże, bo ludzie ci mogą szukać innych korzyści, niekoniecznie finansowych. Ważna jest intencja i na jej podstawie będzie oceniana decyzja danej osoby i jej postępowanie.
2) Nigdy nie mówiłem, że poprzez płatne media nie kontaktują się duchy. One korzystają z dostępnych narzędzi, więc sama odpłatność nie jest barierą. Bardziej chodzi o coś innego. Duchy wyższe nie chcą, by pobierano pieniądze za tego typu pomoc. Jeśli to robimy, musimy je przekonać 100 razy bardziej, że nasze intencje są właściwe.
3) Bronię tak zajadle bezpłatnego mediumizmu, bo moim zdaniem jest to rzecz kluczowa. Mamy tu granicę, której nie należy przekraczać i która jest jasno postawiona. Gdyby powiedzieć, że czasem można pobierać pieniądze, to otworzymy drzwi na milion nadużyć. Sytuacja jest jasna.
4) Podoba mi się podejście brazylijskiej medium Zibii Gasparetto. W pewnym momencie postanowiła, że zrobi na swoim mediumizmie biznes, który przyniósł jej duże zyski, ale wtedy powiedziała jasno: "Nie jestem już spirytystką" i odcieła się od Kardeca. Przynajmniej to było uczciwe. Nie oceniam, czy zrobiła dobrze. Znajomi mi mówili, że po tej decyzji jakość jej książek spadła, ale ciężko mi to ocenić. Ważne jest, że postąpiła uczciwie wobec spirytyzmu.
Niestety wiele osób korzysta z koniunktury i chętnie podpina się pod sukcesy spirytyzmu. Fajnie jest pokazać ludziom np.filmy o Chico, bo to ich może przekona do wiary w życie po śmierci i kontaktu ze zmarłymi. Fajnie jest budować autorytet podpinając się pod czyjś wysiłek, ale jest to nieuczciwe.
Chcemy pobierać pieniądze? Róbmy to, ale jako Jan Kowalski, a nie jako stowarzyszenie im.Allana Kardeca na przykład.
5) Na razie niestety nie spotkałem uczciwego medium płatnego. Były co najwyżej ze dwie osoby, które prosiły mnie o radę, bo zdecydowały się na pobieranie pieniędzy i niedługo potem straciły swoje możliwości. Jako że rzuciły pracę zawodową, miały dylemat, co zrobić. A co powinny zrobić? To zostawiam do przemyśleń.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wspólczesne media w Polsce(propozycja)

Postautor: Zbyszek » 16 paź 2014, 21:53

Niedawno w prezencie, dostaliśmy kilka egzemplarzy nowej książki, Doktor Concepcion Reviriego Almohalla z Uniwersytetu Madryckiego, pod tytułem; „Medycyna Popularna i Spirytyzm”. Opisuje ona w niej swoje inwestygacje, w pewnym rejonie Hiszpanii.
Dowiedziałem się z niej ze istnieją wioski, między innymi Villena, gdzie większość mieszkańców zajmuje się leczeniem i na dodatek, wszyscy odpowiadają, ze bazują się na Spirytyzmie, przytaczając nauki Kardeca. Nie będę tu opisywał czy są skuteczni czy nie, gdyż tego tak naprawdę nie wiadomo, ale maja dużą popularność, wśród ludności. Wywiady i przykłady o jakich opisała wprawiły mnie w szok. Doczytałem do polowy i musiałem ja zostawić bo mnie rozłożyła. Stwierdziłem tylko ze gdybym przez przypadek dostał ta książkę do reki wcześniej niż poznałem prawdziwy spirytyzm, nigdy bym nie zagościł, gdzie obecnie się znajduje. Ale to nie jest tylko to, co chciałem przez ten przykład pokazać. Każdy ma wolna wole i co niestety każdy interpretuje słowa drugiej osoby na swój sposób , zmieniając sens wszystkiego i omijając najważniejsze tematy. Tak zrobił kościół katolicki wybierając z nauk Jezusa to tylko, co ich interesowało. Tak tez niestety zachowują się mieszkańcy tych wiosek, tłumacząc pod siebie nauki Kardeca. Ale nie nam to sadzić, my spirytyści zostawiamy ocenę tego Bogu.
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

Re: Wspólczesne media w Polsce(propozycja)

Postautor: Nikita » 18 paź 2014, 22:52

Jan od Boga nie bierze pieniedzy...wszystko jest za darmo. To samo Bruno Gröning leczyl za darmo. Bruno mial wielka moc...potrafil masowo uzdrawiac ludzi. Po wojnie wielu ludzi bylo okleczonych psychicznie i fizycznie i Bruno uzdrawial ich i tlumaczyl im, ze najwazniejsze jest powrocic do Boga, uwolnic sie od zla. Jego nauki sa bardzo podobne do spirytyzmu ale on oczywiscie nigdy nie powolywal sie na spirytyzm. mysle, ze to byla wielka wysoka dusza, ktora przyszla na Ziemie aby pomoc ludziom. Zabroniono mu uzdrawiania bo lekarze byli zazdrosni o pacjentow i ta wielka energia wypalila go. On mowil, ze to nie on leczy ale ze to Bog uzdrawia..a on jest tylko malym transformatorem. Jest bardzo duzo relacji osob uzdrowionych przez Brunona Gröninga. Lukas nie oceniaj czegos czego nie znasz ...nie sadz a nie bedziesz sadzony...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Wspólczesne media w Polsce(propozycja)

Postautor: Hansel » 27 maja 2015, 12:27

Mnie do głowy przyszłedł teraz taki pomysł: dało by się wywołać Ducha generała Wojciecha Jaruzelskiego zapytać jak się czuje i których ze swoich ziemskich uczynków żałuje ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Spirytyzm w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości