Wizyta Divaldo Franco w Polsce - maj 2009

Forum poświęcone informacjom dotyczącym rozwoju Spirytyzmu w Polsce. Tu znaleźć można zapowiedzi wykładów, spotkań, a także wszelkie ciekawostki dotyczące historii ruchu spirytystycznego w naszym kraju.

Re: Wizyta Divaldo Franco w Polsce - maj 2009

Postautor: Rain » 15 maja 2009, 06:30

O, to świetnie, bo nie mogę zostać na weekend w Warszawie... Do zobaczenia za 11,5h ;-)

P.S. Czym dojechać do ul. Nowolipie z D. Centralnego?
Rain
 
Posty: 7
Rejestracja: 31 mar 2009, 12:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wizyta Divaldo Franco w Polsce - maj 2009

Postautor: konrad » 15 maja 2009, 14:22

Dojechać można którymkolwiek tramwajem jadącym w stronę Żoliborza. Przystanek "Kino Femina"
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wizyta Divaldo Franco w Polsce - maj 2009

Postautor: Leszek » 15 maja 2009, 19:21

No to Ci co nie byli, łącznie ze mną czekają na sprawozdanie ;)
Miłość, Prawda, Pokój, Nie Krzywdzenie, Właściwe Postępowanie
Leszek
 
Posty: 222
Rejestracja: 02 kwie 2009, 19:05
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Wizyta Divaldo Franco w Polsce - maj 2009

Postautor: pokerek56 » 15 maja 2009, 22:03

Moje serdeczne podziękowania za niezwykle interesujące i miłe spotkanie z medium panem Divaldo P Franco.
Tłumaczowi brawa za jego pracę a organizatorom ciasteczek
i napojów wielkie dzięki.
Kiedy znowu się spotkamy w takim sympatycznym gronie ?
pokerek56
 
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2009, 21:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wizyta Divaldo Franco w Polsce - maj 2009

Postautor: konrad » 15 maja 2009, 23:09

Witam serdecznie,

Na samym początku chciałbym podziękować wszystkim za przybycie! Spodziewałem się garstki osób, a okazało się, że sala była wypełniona po brzegi tak, że trzeba było donosić krzesła. Wydaje mi się, że było ok.50-60 osób licząc dwie ekipy filmowe i dzieci :)

Szczegóły wykładu postaram się opisać w weekend i umieścić relację na portalu. Dla tych, którzy bardzo się niecierpliwią, oto kilka najważniejszych informacji:
1) Divaldo opowiadał o byciu medium, wspominał o tym, że tak naprawdę zdolności medialne drzemią w każdym z nas; w czasie pytań i odpowiedzi, przedstawił kilka fascynujących historii dotyczących medycyny spirytystycznej.
2) Wykład udało się połączyć z promocją książki "Żyć szczęśliwie", której sprzedaliśmy chyba ze 20 egzemplarzy. Oprócz tego rozeszła się Księga Duchów.
3) Wykład filmowały dwie ekipy filmowe. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, powstanie drugi film przedstawiający temat życia po śmierci, spirytyzmu... To naprawdę dobra wiadomość. Jak dla mnie, mógłby nawet powstać spirytystyczny kanał telewizyjny, więc bardzo mnie cieszy zainteresowanie filmowców tematyką spirytyzmu.
4) Myślę, że wszyscy uczestnicy wykładu, wyszli z niego zadowoleni, co jest ogromną zachętą do dalszej pracy.
Już w czerwcu, wybieram się do Belgii na spotkanie Międzynarodowej Rady Spirytystycznej i być może uda się w ten sposób nawiązać wiele kontaktów i zaprosić kolejne wyjątkowe osoby do Polski. Na pewno będziemy mieli gości w listopadzie, ale nie wykluczam, że uda się zorganizować jakiś wykład, czy sesję spirytystyczną już niedługo. :)
5) Po wykładzie podpisaliśmy dokumenty założycielskie Polskiego Towarzystwa Studiów Spirytystycznych, które zostanie zarejestrowane jeszcze w tym miesiącu :) Dziękuję wszystkim osobom, które udzieliły nam wsparcia! Wszyscy, którzy chcą dołączyć do stowarzyszenia, będą mogli przeczytać nieco więcej informacji na ten temat już niedługo na portalu. Gdy tylko otrzymamy zgodę na prowadzenie działalności stowarzyszenia, przekażemy Wam więcej informacji

Pozdrawiam i proszę forumowiczów o informację, kto był na wykładzie. Udało mi się porozmawiać jedynie z kilkoma osobami, a być może były jakieś, z którymi niestety nie udało się zamienić dziś słowa. Mam nadzieję, że okazja do rozmowy nadarzy się już niedługo. :)
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wizyta Divaldo Franco w Polsce - maj 2009

Postautor: Luperci Faviani » 15 maja 2009, 23:19

Rzeczywiście udane spotkanie, ludzie dopisali - frekwencja bardzo zadowalająca :) Osobiście czuję lekki niedosyt. Odniosłem jednak wrażenie, że to konkretne spotkanie wyjaśniło parę rzeczy osobom, dla których Spirytyzmem jest czymś zupełnie nowym... Wrażenie ogólne po wykładzie bardzo pozytywne :)
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Wizyta Divaldo Franco w Polsce - maj 2009

Postautor: konrad » 15 maja 2009, 23:28

Niedosyt jest chyba zawsze, bo każdy chciałby dowiedzieć się więcej, znaleźć odpowiedzi na wszystkie swoje pytania... No ale trzeba być cierpliwym :) Mam nadzieję, że po wykładzie nasza grupka odrobinkę się zwiększy :) Pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa


Re: Wizyta Divaldo Franco w Polsce - maj 2009

Postautor: Leszek » 16 maja 2009, 10:56

Super. Nic tylko czekać na zwiększona liczbę rejestracji na forum ;) Z leczeniem przez duchy tez miałem styczność, jak to jakoś pozbieram w całość to sklecę na forum opowiadanie, bo takie zdarzenia cudownych wyleczeń dodają ludziom wiary w Boga i siłę modlitwy :) Cieszę się że wykład się udał, wszystko idzie w dobrym kierunku.
pozdrawiam
Miłość, Prawda, Pokój, Nie Krzywdzenie, Właściwe Postępowanie
Leszek
 
Posty: 222
Rejestracja: 02 kwie 2009, 19:05
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Wizyta Divaldo Franco w Polsce - maj 2009

Postautor: Rain » 17 maja 2009, 16:14

Witam!
Mi również bardzo się podobało, choć pozostał mały niedosyt - chyba było zbyt mało pytań od publiczności, chociaż z drugiej strony wydaje mi się, że Divaldo był już trochę zmęczony. Nie mogłem zostać na podpisaniu dokumentu ---> gdybym spóznil się na pociąg powrotny do Bydgoszczy jechałbym z 2 przesiadkami i dojechałbym przed osmą rano w niedzielę - pod koniec zagadnąłem w tej sprawie nawet Konrada, ale wszystko się lekko opózniało... Podsumowując - więcej takich imprez, mam nadzieję, że Divaldo jeszcze nas kiedyś odwiedzi :-)
Rain
 
Posty: 7
Rejestracja: 31 mar 2009, 12:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia

Wróć do Spirytyzm w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości