Wywiad z Divaldo Franco - zadaj pytanie

Forum poświęcone informacjom dotyczącym rozwoju Spirytyzmu w Polsce. Tu znaleźć można zapowiedzi wykładów, spotkań, a także wszelkie ciekawostki dotyczące historii ruchu spirytystycznego w naszym kraju.

Wywiad z Divaldo Franco - zadaj pytanie

Postautor: konrad » 23 maja 2011, 21:34

Witajcie,

Na jednym z naszych spotkań uniwersytetu spirytystycznego padł pomysł, by zrobić wywiad z Divaldo Franco. Pytania zadawaliby mu polscy spirytyści, a efekt umieścilibyśmy w najbliższym numerze kwartalnika "Spirytyzm".

Nie wiem jeszcze na 100%, czy uda się to zorganizować, gdyż nie udało mi się jeszcze podrzucić tego pomysłu Divaldo, ale ponieważ jest przed nami podróż pociągiem z Warszawy do Krakowa, myślę, że Divaldo nie odmówi.

W związku z tym zapraszam do zadawania pytań w tym temacie. Najciekawsze przekażemy Divaldo :) Pytania można zadawać także mailem na adres info@spirytyzm.pl

Zapraszam!
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wywiad z Divaldo Franco - zadaj pytanie

Postautor: Luperci Faviani » 23 maja 2011, 22:36

Gdzie znajduje się granica altruizmu? Do jakiego stopnia wolno nam się posunąć?
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Wywiad z Divaldo Franco - zadaj pytanie

Postautor: cthulhu87 » 23 maja 2011, 22:40

Poza granicę zdrowego rozsądku lepiej nie wybiegać :) - sorry, że Ci odpowiedziałem, ale wszędzie się dziś wtrącam :lol:
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Wywiad z Divaldo Franco - zadaj pytanie

Postautor: Luperci Faviani » 23 maja 2011, 22:42

To było pytanie do Divaldo! ;)
No tak, ale "zdrowy rozsądek" jest pojęciem bardzo szerokim.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Wywiad z Divaldo Franco - zadaj pytanie

Postautor: Sylwina » 24 maja 2011, 09:02

Pytanie : Czy tylko poprzez "radykalne wybaczenie" można pomóc duszy przejść na wyższe poziomy ,jeśli faktycznie ona/on jest gotowy ?!
(bo nie wszyskie przeciez dusze chca isc dalej )
Choć życie nig­dy nie jest spra­wied­li­we, to jed­nak by­wa interesujące.
Jonathan Carroll
Sylwina
 
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2011, 15:23
Lokalizacja: Wawa

Re: Wywiad z Divaldo Franco - zadaj pytanie

Postautor: cthulhu87 » 24 maja 2011, 09:44

Czy organizmy jednokomórkowe mają duszę, a przynajmniej coś, co podlega prawu kolejnych wcieleń?
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Wywiad z Divaldo Franco - zadaj pytanie

Postautor: Sebastian » 24 maja 2011, 12:19

Podpisuję się pod pytaniem Cthulhu :)
Awatar użytkownika
Sebastian
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 499
Rejestracja: 14 sty 2010, 22:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Wywiad z Divaldo Franco - zadaj pytanie

Postautor: Ewa Fortuna » 24 maja 2011, 19:53

Czy kiedykolwiek Divaldo przytrafiło sie cos złego,niepokojącego w trakcie seansu?
1.Duch nie chciał odejść
2 Duch zawładnął ciałem Divaldo i był problem z jego [ducha] odprowadzeniem.
3 Seans stał sie niebezpieczny i trzeba było go szybko zakończyć np: bardzo silna manifestacja [latały wszystkie meble w pokoju i zagrażało to bezpieczeństwu osób tam znajdujacych sie,albo czy doszlo do przemocy fizycznej np.duszenia,bicia...? oczywiscie przez ducha ;) ]
Żyjemy, póki ktoś o nas pamięta
Awatar użytkownika
Ewa Fortuna
 
Posty: 233
Rejestracja: 27 paź 2010, 10:01

Re: Wywiad z Divaldo Franco - zadaj pytanie

Postautor: methyl » 25 maja 2011, 17:54

Czytałem raz o pewnym człowieku, który skarżył się na bóle gardła. Okazało się, że umarł on w poprzednim życiu pchnięty bagnetem w szyję.
Moje pytanie jest następujące: Czy jeśli człowieka spotyka śmierć np. poprzez odcięcie nożem głowy to czy może on mieć problemy zdrowotne w przyszłym życiu związane z okolicą gardła :? ?
Wiem że to pytanie jest strasznie makabryczne ale takie rzeczy dzieją się dzisiaj w świecie Islamu i chciałbym się upewnić, że jak Europę najadą muzułmanie i zaczną nas ciupać swoimi maczetami, to że taka śmierć jest "do przeżycia" :roll:
arecki

"Wiedza to jedyny skarb podążający za swym właścicielem" - przysłowie chińskie
Awatar użytkownika
methyl
 
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2010, 20:20
Lokalizacja: Pabianice

Re: Wywiad z Divaldo Franco - zadaj pytanie

Postautor: Voldo » 25 maja 2011, 18:35

methyl pisze:Czytałem raz o pewnym człowieku, który skarżył się na bóle gardła. Okazało się, że umarł on w poprzednim życiu pchnięty bagnetem w szyję.
Moje pytanie jest następujące: Czy jeśli człowieka spotyka śmierć np. poprzez odcięcie nożem głowy to czy może on mieć problemy zdrowotne w przyszłym życiu związane z okolicą gardła?

Hm, ja czytałem, że takie coś jest, gdy chodzi o śmierć samobójczą - dla przykładu: przestrzelisz sobie serce, masz problemy z sercem itd... Ale pytanie na prawdę warte zadania...
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Następna

Wróć do Spirytyzm w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości