Pytania i dyskusje

Miejsce do zamieszczania wszelkich informacji o zmianach na forum, regulaminów, a także propozycji zmian.

Pytania i dyskusje

Postautor: Sebastian » 14 sie 2012, 09:41

Przeglądając statystyki zauważyłem, iż dział "Pytania" zawiera ponad 7,5 tysiąca postów, co daje nam w przybliżeniu 40% treści całego forum. Jednocześnie pytania w "Pytaniach" są BARDZO różne. W większości to elementarne zagadnienia, na które odpowiedzi można znaleźć w KD czy KM. Ale niektóre tematy są ciekawsze i mniej konwencjonalne - zachęcające do dyskusji - czy kontaktowano się z Chico Xavier? Jak przekazywać dzieciom wiedzę spirytystyczną? Co dzieje się z zarodkiem po zamrożeniu? To tylko przykładowe tematy, które można tam znaleźć. Nie są to typowe pytania, a raczej wątki zachęcające do wspólnej dyskusji, analizy i polemiki.

Może warto byłoby otworzyć osobny dział "Dyskusje", gdzie np. bardziej obeznani z tematem użytkownicy (którzy już np. znają podstawową literaturę) mogliby otwierać wątki nie z pytaniami, a zachęcające do dyskusji (oczywiście podział umowny, każdy by mógł pisać/czytać tematy w tym dziale!). Bo przecież często nie ma łatwych i bezpośrednich odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
Sebastian
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 499
Rejestracja: 14 sty 2010, 22:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Pytania i dyskusje

Postautor: 000Lukas000 » 14 sie 2012, 14:32

Według mnie to forum dyskusyjne, więc nie trzeba robić tematu dyskusję.
Tym bardziej w zamkniętej części, nie mamy nic do ukrycia, a nasza konwersacja, osób które znają spirytyzm, dla innych może być kształcąca.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Pytania i dyskusje

Postautor: Krzysztoff » 14 sie 2012, 15:46

inaczej - nawiązując do tego co się działo na kongresie , padało wiele dosyć podstawowych pytań myślę że warto by było spisać tak zwane FAQ
czyli często zadawane pytania i odpowiedzi na nie
no oczywiście nie ma sensu powielać księgi duchów - chodzi o takie bardziej współczesne pytania , np. o invitro

można by np. spisać odpowiedzi jakie udzielił Charles na kongresie :)
taką listę można potem rozwijać

jak się pojawi znane pytanie - kierujemy pytającego do FAQ

co myślicie ?
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytania i dyskusje

Postautor: 000Lukas000 » 14 sie 2012, 16:01

Temat FAQ był z tego co wiem omawiany.
Faktem jest że jeszcze mało wiemy o spirytyzmie, ale trzeba też uczciwie sobie powiedzieć że na kongresie wiele osób było ezoterykami, wróżkami, radiestetkami itp. aniżeli spirytystami. Ja siedziałem koło pewnych osób na części zamkniętej to ciągle słyszałem że ktoś się nie zgadza z Charlesem, a pamiętajmy że Charles prezentował podstawy spirytyzmu. Nie mówiąc już o twierdzeniach panteistycznych które zostały obalone logicznymi argumentami w księdze duchów.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Pytania i dyskusje

Postautor: Sebastian » 14 sie 2012, 20:35

Tym bardziej w zamkniętej części, nie mamy nic do ukrycia, a nasza konwersacja, osób które znają spirytyzm, dla innych może być kształcąca.

Chyba niedokładnie to uściśliłem, ale chodzi mi o dział otwarty, tak jak każdy inny - wszyscy mogą zakładać w nim tematy i wszyscy mogą je czytać.

Zauważ, że w przypadku np. tematu o in-vitro nie ma de facto działu, do którego ten temat by pasował. Jedyny najbliższy dział to "Pytania i odpowiedzi" gdzie roi się od tematów typu "Czy mam własnego anioła?", "Czy to co czuję to duch?" etc. Są to wątki, które można poprowadzić znajomością podstawowej literatury spirytystycznej. Natomiast temat in-vitro wymaga szerszego spojrzenia, w którym trzeba dokonać syntezy posiadanej wiedzy. Taki dział mógłby być "spirytystycznymi warsztatami" (bo póki co nie ma możliwości wspólnych regularnych spotkań i studiowania takich zagadnień). A generalnie takie trudniejsze tematy giną w morzu tych mniej złożonych, na które odpowiedzi znalazł już chociażby Kardec.
Awatar użytkownika
Sebastian
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 499
Rejestracja: 14 sty 2010, 22:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Pytania i dyskusje

Postautor: Krzysztoff » 16 sie 2012, 13:00

000Lukas000 pisze:Temat FAQ był z tego co wiem omawiany.
Faktem jest że jeszcze mało wiemy o spirytyzmie, ale trzeba też uczciwie sobie powiedzieć że na kongresie wiele osób było ezoterykami, wróżkami, radiestetkami itp. aniżeli spirytystami. Ja siedziałem koło pewnych osób na części zamkniętej to ciągle słyszałem że ktoś się nie zgadza z Charlesem, a pamiętajmy że Charles prezentował podstawy spirytyzmu. Nie mówiąc już o twierdzeniach panteistycznych które zostały obalone logicznymi argumentami w księdze duchów.


Był omawiany temat "działu FAQ" a ja mówię o dokumencie FAQ który będzie utrzymywany przez upoważnione osoby .
Po co to robić ? nie po to żeby odsyłać pytających "zobacz sobie w FAQ" tylko żeby spisywać sobie wyjątkowo trafne i zrozumiałe odpowiedzi które są udzielane np. przez autorytety
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytania i dyskusje

Postautor: Luperci Faviani » 16 sie 2012, 16:19

Do działu FAQ należałoby skopiować całą KD i KM.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Pytania i dyskusje

Postautor: tadyszka » 23 sie 2012, 18:37

a moze tego ludzie potrzebuja :DDDD
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Pytania i dyskusje

Postautor: Krzysztoff » 24 sie 2012, 10:33

oczywiście że potrzebują :)
nie wszystkie pytania tego świata zostały zadane bezpośrednio w KD i KM
wydaje mi się cenne żeby łatwo było znaleźć wartościową odpowiedź
(miejsce z odnośnikami do odpowiedzi )

myślę np o tym żeby wykład Charlesa "pociąć" na kawałki w których odpowiada na konkretne tematy , widzę że już ktoś to robi
http://www.youtube.com/watch?v=IqhCJhQXCJg

np. jeżeli ktoś szuka odpowiedzi w temacie depresji
dać odnośnik do wykładu Divaldo o depresji ....

Tak czy inaczej ja się za to zabieram :) jeżeli ktoś chce pomóc to zapraszam
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytania i dyskusje

Postautor: 123bgf123 » 17 sty 2023, 10:57

Sebastian pisze:Przeglądając statystyki zauważyłem, iż dział "Pytania" zawiera ponad 7,5 tysiąca postów, co daje nam w przybliżeniu 40% treści całego forum. Jednocześnie pytania w "Pytaniach" są BARDZO różne. W większości to elementarne zagadnienia, na które odpowiedzi można znaleźć w KD czy KM. Ale niektóre tematy są ciekawsze i mniej konwencjonalne - zachęcające do dyskusji - czy kontaktowano się z Chico Xavier? Jak przekazywać dzieciom wiedzę spirytystyczną? Co dzieje się z zarodkiem po zamrożeniu? To tylko przykładowe tematy, które można tam znaleźć. Nie są to typowe pytania, a raczej wątki zachęcające do wspólnej dyskusji, analizy i polemiki.

Może warto byłoby otworzyć osobny dział "Dyskusje", gdzie np. bardziej obeznani z tematem użytkownicy (którzy już np. znają podstawową literaturę) mogliby otwierać wątki nie z pytaniami, a zachęcające do dyskusji (oczywiście podział umowny, każdy by mógł pisać/czytać tematy w tym dziale!). Bo przecież często nie ma łatwych i bezpośrednich odpowiedzi :)

a z skąd wiecie, że napisany wątek 300 lat temu odpowie na pytanie zadane obecnie 2023r ? :) Przecież to nonsens odpowiadanie forumowicz Sebastian ! Przecież w 21 wieku wieku wodnika nikt z obecnie żyjących nie przyjmie za prawdę bezwzględną wypowiedzi duchów które się wypowiadały za mediów 1830r nigdy nie podając nic z poza roku 1830 :) Taka prawda panie forumowicz Sebastian !
123bgf123
 
Posty: 94
Rejestracja: 09 sty 2023, 13:36

Następna

Wróć do Sprawy organizacyjne forum

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości