O co chodzi z tym forum?

Miejsce do zamieszczania wszelkich informacji o zmianach na forum, regulaminów, a także propozycji zmian.

O co chodzi z tym forum?

Postautor: soldado » 21 lip 2022, 00:55

To forum umiera... czy mi się tylko tak wydaje, czy tak jest???

Proszę wypowiedzcie się w tym temacie jak to widzicie.
Miałem się stąd ewakuować, ale trochę szkoda tego forum.

Oczywiście mam kilka pomysłów na reaktywowanie tego forum.
Jeden z nich jest najmniej inwazyjny i jest taki, żeby zrobić tak jak zrobił to Nautilus i założył Patronaite.

KLIK

Mają dzięki temu pieniądze na bieżące wydatki, bo chyba tutaj ich brakło...
Może na razie tyle...

Co Wy na to?

Osobiście chciałbym z pewnych względów, żeby to forum było najlepsze pod wszystkimi względami w Polsce.
To oczywiście marzenie, ale mam pomysł jak je spełnić.
Słuchajcie, nie możemy odpuścić, nie możemy odpuścić miejsca, w którym można bezinteresownie nieść pomoc, miejsca, które propaguje ogromną wiedzę, daje otuchę osobom, które potrzebują pomocy, osobom, które zagubiły się w swoim życiu...
Dlatego osobiście nie odpuszczam.
I bardzo proszę Was żebyście też nie odpuszczali tego tematu, bo za chwilę może być tak, że to forum przestanie istnieć.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: O co chodzi z tym forum?

Postautor: jario » 21 lip 2022, 10:42

W zasadzie pamietam jak to forum powstawalo i pamietam wiele ciekawych i wspanialych ludzi,ktorzy sie przez nie przewinelo i ktorych czesc mialem okazje poznac osobiscie na roznego rodzaju spotkaniach,.To byly wspaniale czasy.Pamietam tez wiele ciekawych dyskusji ,osob ktore odnalazly tutaj ukojenie, lub zrozumienie po odejsciu na druga strone swoich bliskich.Pamietam tez wiele osob ktore trafialy tutaj ze zdolnosciami mediumicznymi ktorych nie rozumialy i odnajdowaly tu odpowiedzi.Uwazam ze to forum bylo tez dla wielu startem w poszerzaniu swojej swiadomosci lub przystankiem w tej pielgrzymce rozwoju swojej swiadomosci na drodze szerokopojetej duchowosci. Mysle ze to forum juz spelnilo wiele ze swojej roli i oczywiscie fajnie by bylo gdyby taka role nadal spelnialo.Jednak trzeba wziac pod uwage ze siec sie ciagle rozwija i ewoluuje i mysle ze forum (nie tylko te) jako forma przekazu sie wypalila i jej miejsce zajely takie olatformy jak youtube,roznego rodzaju streamy,videokonferencje itp.Uzytkownicy coraz bardziej unikaja czytana forme przekazu.Niestety taki jest trend.Ja osobiscie poza jednym wyjatkiem przeczytalem tutaj wszystkie wpisy na tym forum,regularnie na nie wpadam i na razie chyba to sie nie zmieni.Pozdrawiam pozostalych.
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: O co chodzi z tym forum?

Postautor: Xsenia » 21 lip 2022, 21:02

Według mnie brakuje założycieli. Brakuje spirytystów, którzy odeszli przez kłótnie.
Ja też ciągle tu zaglądam, ale większość odpowiedzi mam. Chcę pomagać, ale nikt o nic nie pyta :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: O co chodzi z tym forum?

Postautor: ZabaZaba » 22 lip 2022, 08:14

Ja tu zaglądam regularnie i czytam kolejne wątki. Pisana forma przekazu jest dla mnie ok, bo czytam jak mam czas, mogę wracać do określonych wątków i one zawsze tutaj są :) Dlatego to forum jest dla mnie bardzo cenne i trzymam kciuki, żeby nie umarło.
ZabaZaba
 
Posty: 229
Rejestracja: 25 sie 2020, 20:19

Re: O co chodzi z tym forum?

Postautor: Nikita » 26 lip 2022, 16:02

Ja tez wpadam co jakis czas...tak z ciekawosci czy cos sie bedzie znowu dzialo...Tak jak powiedziala Xenia zalozyciele odeszli i to jestt dla mnie dziwne...ale mozemy sprobowac ozywic nasze forum...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: O co chodzi z tym forum?

Postautor: Siewiczpl » 26 lip 2022, 19:58

hmm a więc:
1. Reklama

każdy z nas powinien polecać słownie i na mediach społecznościowych te forum by zwiększyć siatkę ludzi która z czasem będzie się poszerzać.

2. Czat

Czat jest dobrą opcją : dla ludzi którzy mają obiekcje wejść w forum na dłużej, mogli by zadawać pytania itp. Czat pozwolił by na wymianę zdań ''tu i teraz '' tematów na gorąco w pary lub w grupy.

3.Scalanie

Organizacja eventów, ogniska, spotkań , urbexy itp.

Dla starych i nowych forumowiczów by miało to formę jak spotkania integracyjne w firmach

4. Wizualne

Forum wymaga odświeżenia kolorystycznego i tak zwanych clickaitów

5.Techniczne (subiektywnie)

Moim skromnym zdaniem sam kardeciański spirytyzm wymaga odświeżenia dlatego uważam że jeśli przyjdzie tu buddysta lub ktoś od wymiarów kwantowych itp to nie można go negować . Przyciąganie ludzi różnych wiar i kultur sprawi że każdy z nas będzie mógł porozmawiać, wytłumaczyć się itp
PARADOKS ŚWIADKA... moi drodzy.

6. Na luźno

Pokój z zapisanymi streamami video do medytacji, nagrań z tabliczek ouija, filmy spirytystyczne z punktem pobrań itp.


Co o tym myślicie napisałem to z marszu :P

Pozdrawiam Jakub
Wszystko przeminie.
Awatar użytkownika
Siewiczpl
 
Posty: 96
Rejestracja: 09 lut 2020, 14:53
Lokalizacja: Gorzów wlkp.

Re: O co chodzi z tym forum?

Postautor: Nikita » 01 sie 2022, 13:11

brzmi dobrze... ;)
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: O co chodzi z tym forum?

Postautor: karolina86 » 26 sie 2022, 23:13

Ja się zgadzam z jario. Czuje ogromną wdzięczność( nie sposób tego opisać jak wielka) za to że trafiłam na to forum w
szczególnym momencie swojego życia kiedy dostałam cegłówka w łeb na przebudzenie;-). Jestem bardzo za to wdzięczna,bo te wydarzenia plus zarwane wieczory kiedy czytalam Wasze posty, rozmowy, polecone książki, sprawiły, że poczułam sie częścią tej społeczności... czułam, że spirytyzm jest moja drogą. Nie byłam bardzo aktywną osobą na tym forum, chyba wiecej wymazałam postów niż ich faktycznie opublikowałam:-)
Dziś po kilku latach wiem, że to był właśnie jeden z przystanków na mojej drodze do przebudzenia/ponownego polaczenia/doswiadczania. Myślę, że na siłę nikogo nie da się zatrzymać, wszyscy jesteśmy w ciągłej podróży, wiec kto będzie szukał odpowiedzi na pewno je znajdzie. Ja choć już nie chce się utożsamiać z żadną filozofia czy religia itp to spirytyzm będzie mi zawsze bliski i szczególny. Będę tu wracać co jakiś czas dopóki forum będzie istnieć. Dziękuję z całego serca za Was.
karolina86
 
Posty: 116
Rejestracja: 12 wrz 2014, 22:23
Lokalizacja: Gliwice

Re: O co chodzi z tym forum?

Postautor: tadyszka » 09 wrz 2022, 20:56

Forum towarzyszy mi juz od ponad dekady w moim życiu. spirytyzm mnie uratował i ukształtował jako człowieka.

forum jest jak kotwica którą wrzucam co jakiś czas do oceanu

Mysle ze otwartosc na inne poglady jest wazna. oczywiscie z uszanowaniem zasad komunikacji bez przemocy .

z mojej strony, postanawiam wiecej pisac, niz tylko czytac ;)
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: O co chodzi z tym forum?

Postautor: Hansel » 28 wrz 2022, 13:13

Xsenia pisze: Brakuje spirytystów, którzy odeszli przez kłótnie.
?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Następna

Wróć do Sprawy organizacyjne forum

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości