Dyskusje o forumowiczach i reklamach na forum

Miejsce do zamieszczania wszelkich informacji o zmianach na forum, regulaminów, a także propozycji zmian.

Re: Ouija vs nowe techniki odbioru przekazu

Postautor: Funeral-Art » 20 lis 2010, 10:32

Luperci Faviani pisze:No właśnie, nie przesadzajcie zbytnio z tym oddawaniem energii przez medium, bo w niektórych postach wygląda to tak, jakby medium zarzynało się przy każdym kontakcie. Nawet, jeśli ktoś uważa, że teoria jest daleka od praktyki, to przypominam, że tę teorię napisali praktycy, jakich na tym forum zapewne nie ma.


Hmm.. JA po pobieżnym przeczytaniu niektórych wątków zorientowałam się, że nie jestem jedynym praktykiem na tym Forum.

Szwedzkie Medium, o którym wspominałam ostatnio, prawdopodobnie podczas seansów zostałoby całkowicie wyczerpane z energii i padło, gdyby nie to, że Istota Duchowa, która poprzez niego przemawia (podczas, kiedy ten mężczyzna jest tego zupełnie nieświadomy) pilnuje, do jakiego momentu może się nim "posługiwać". Po pewnym czasie ogłasza zebranym, że musi skończyć przekaz, ponieważ zbiornik energii medium jest wyczerpany i musi on odnowić siły.

Kiedy ostatnio przeprowadzałam człowieka, który zmarł w wypadku jako młody mężczyzna i utknął na cmentarzu - zaczął wywracać wazony i znicze, kiedy przechodziłam obok jego grobu, i tym zwrócił na siebie moją uwagę - to po wszystkim byłam blada jak ściana i ledwo wymawiałam słowa. Spałam dwie doby, zanim wróciłam do normalnego stanu pełnego siły.
Także praca z istotami bezcielesnymi zużywa siły medium, dlatego, że istoty te do tak wyraźnego zamanifestowania się potrzebują dużej ilości energii.
Obrazek
Awatar użytkownika
Funeral-Art
 
Posty: 23
Rejestracja: 16 lis 2010, 13:54

Re: Ouija vs nowe techniki odbioru przekazu

Postautor: Ewa Fortuna » 20 lis 2010, 10:45

Luperci Faviani pisze:
No właśnie, nie przesadzajcie zbytnio z tym oddawaniem energii przez medium, bo w niektórych postach wygląda to tak, jakby medium zarzynało się przy każdym kontakcie. Nawet, jeśli ktoś uważa, że teoria jest daleka od praktyki, to przypominam, że tę teorię napisali praktycy, jakich na tym forum zapewne nie ma.

Może nie jest to zarzynanie sie,ale po niektórych kontaktach naprawdę bylam zmęczona. W zeszłym roku w którymś miesiącu nawiązałam sporo kontaktów i potem czułam niechęć do robienia następnych i poszło wszystko w odstawkę na dobrych parę miesięcy. Odmawiałam wszystkim.
Od paru miesięcy znów nawiązuje kontakty,ale tylko w tedy, gdy w trakcie czytanie prośby osoby żyjącej, zobaczę zmarłego.
Teraz trwa to parenaście minut,a dawniej godzinę. Ja utratę energii nie odczówam może jako osłabienie,ale jako niecheć do następnego kontaktu. Potem mija parę dni,czasem wiecej i czuję ze zaczyna mnie nosić,ze chetnie jakis kontakt bym nawiazała.Znów robie dwa trzy,czasem wiecej i znów przerwa.
Zmęczenie materiału ;)
Żyjemy, póki ktoś o nas pamięta
Awatar użytkownika
Ewa Fortuna
 
Posty: 233
Rejestracja: 27 paź 2010, 10:01

Re: Ouija vs nowe techniki odbioru przekazu

Postautor: Voldo » 20 lis 2010, 13:10

Hm, no to w takim razie, skoro kontakt zużywa dużo energii, to czy pozostałego czasu (dni pomiędzy kontaktami), nie można poświęcić na pracę w celu zarabiania pieniędzy?

Znany prawie wszystkim Chico dawał radę pracować i kontaktować się z Duchami przez długie godziny... Więc cóż, to, czy energia się wyczerpie po jednym kontakcie, to chyba tylko zależy od człowieka, nie jest to ogólnie przyjęta zasada.

Poza tym - zgodnie z tym do napisał LF - teorię napisali praktycy.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ouija vs nowe techniki odbioru przekazu

Postautor: konrad » 20 lis 2010, 14:10

Może tyle tej energii tracą, bo kontaktują się wyłącznie z Duchami niższymi ;)
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ouija vs nowe techniki odbioru przekazu

Postautor: Funeral-Art » 20 lis 2010, 15:05

Ewa Fortuna pisze:Potem mija parę dni,czasem wiecej i czuję ze zaczyna mnie nosić,ze chetnie jakis kontakt bym nawiazała.Znów robie dwa trzy,czasem wiecej i znów przerwa.



To brzmi jak syndrom uzależnieniowy... ; )

Nie wiedziałam, że ktoś może doświadczać tego w taki sposób... :shock:
Obrazek
Awatar użytkownika
Funeral-Art
 
Posty: 23
Rejestracja: 16 lis 2010, 13:54

Re: Ouija vs nowe techniki odbioru przekazu

Postautor: Ewa Fortuna » 20 lis 2010, 17:07

Funeral-Art pisze:
Ewa Fortuna pisze:Potem mija parę dni,czasem wiecej i czuję ze zaczyna mnie nosić,ze chetnie jakis kontakt bym nawiazała.Znów robie dwa trzy,czasem wiecej i znów przerwa.



To brzmi jak syndrom uzależnieniowy... ; )

Nie wiedziałam, że ktoś może doświadczać tego w taki sposób... :shock:

Ha ha,nie,nie reaguje tak jak narkoman na brak "działki" :lol: Po prostu czuje,ze niechęć odeszła i znów mogę wziąć sie z następny kontakt :D
Żyjemy, póki ktoś o nas pamięta
Awatar użytkownika
Ewa Fortuna
 
Posty: 233
Rejestracja: 27 paź 2010, 10:01

Re: Ouija vs nowe techniki odbioru przekazu

Postautor: Funeral-Art » 21 lis 2010, 08:53

Funeral-Art pisze:
Nawet nie podałam linku do tej książki... ^^




Ach... tak, tak! Faktycznie! w pierwszym poście podałam lina:

http://www.nektar-monika-adamczyk.ugu.pl

Nie zauważyłam tego. No, gdzie ja miałam oczy?... :D
O 9-tej nad ranem mózg lepiej pracuje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Funeral-Art
 
Posty: 23
Rejestracja: 16 lis 2010, 13:54

Re: Ouija vs nowe techniki odbioru przekazu

Postautor: troll1 » 24 lis 2010, 10:46

"Trudno powiedzieć, czy mediumizmu da się nauczyć, czy też medium po prostu się jest i nie da się nim zostać.
Najsłynniejszymi polskimi mediami okresu międzywojennego byli m.in. Stanisława Tomczykówna a także słynny Franek Kluski, który na swych seansach "materializował" ptaki, lwy a nawet ludzi pierwotnych."

źródło:http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Mediumizm-czyli-jak-rozmawiac-z-duchami,wid,12791947,wiadomosc.html

Franek Kluski, a właściwie Teofil Modrzejewski to o nim powinno się pisać więcej niż o Kardecku
spirytysta jest jak murarz, teoretyk nic nie zbudował i nie zbuduje bo mu nikt domu postawić nie da tylko weźmie doświadczonego specjalistę, a nie "kozaka z książek".
Awatar użytkownika
troll1
 
Posty: 133
Rejestracja: 01 lip 2009, 14:44

Re: Ouija vs nowe techniki odbioru przekazu

Postautor: konrad » 24 lis 2010, 15:59

troll1 pisze:Franek Kluski, a właściwie Teofil Modrzejewski to o nim powinno się pisać więcej niż o Kardecku


Dlaczego?

A co do Franka:
http://www.portal.spirytyzm.pl/index.ph ... &Itemid=65

O nim też piszemy ;)
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ouija vs nowe techniki odbioru przekazu

Postautor: Voldo » 24 lis 2010, 17:20

konrad pisze:Dlaczego?

Pewnie dlatego, że kolega troll jest prawdopodobnie uprzedzony do A. Kardec'a przez to, iż głównie to właśnie na jego dziełach się opieramy i je cytujemy.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy organizacyjne forum

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości