Poza ciałem

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Poza ciałem

Postautor: 000Lukas000 » 17 paź 2012, 13:35

Właśnie oglądałem program który mnie podniósł na duch na kanale planete +. Nie z powodu tego że coś odkryli ale dlatego że odkryli.

Chodziło o zjawisko śmierci klinicznej kiedy duch wydostaje się z ciała i dokładnie opisuje całą sytuację, na tyle dokładnie że opisuje co kto kiedy i jak robi. Lekarze badający to zjawisko i naukowcy się tym zajmujący doszli do jednego wniosku, że świadomość nie wynika z organizmu, że może ona istnieć bez ciała i nie jest z nim związana.

Co jak co ale mnie bardzo podnosi na duchu informacja że naukowcy powoli dochodzą do takich wniosków, choć niektórzy z nich dalej mówią o halucynacjach, z kolei neurolodzy zaprzeczają obecności halucynacji w tym stanie.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Poza ciałem

Postautor: atalia » 17 paź 2012, 16:43

Lukasie, naukowcy zjawiskami tymi zajmują się już od dość dawna, tyle że nauka mainstreamowa uparcie je ignoruję, bredząc, że doświadczenia w stanie śmierci klinicznej to halucynacje wytworzone w niedotlenionym mózgu i inne takie, choć udowodniono, ze nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością , no bo jak niedotleniony mózg może stworzyć złudny obraz osoby zmarłej, o śmierci której osoba doswiadczająca zjawiska nie miała pojęcia?
Po polsku jest już sporo książek na ten temat, m. in. prace Elizabeth Kuebler-Ross, Raymonda Moody`ego (pioniera w tej dziedzinie), Melvina Morse`a i innych. Ja ze swej strony, oprócz wymienionych poleciłabym (szczególnie niedowiarkom)książkę holenderskiego lekarza Pima van Lommela "Wieczna świadomość"-niezwykle rzetelna to i naukowo opracowana pozycja, bez śladu naleciałosci "ezo", co niezwykle drażni mnie w tego typu książkach.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Poza ciałem

Postautor: atalia » 17 paź 2012, 18:27

A, zapomniałam o równie doskonalej książce na powyższy temat "Co cię czeka po śmierci" autorstwa Jeffreya Longa i Paula Perry.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Poza ciałem

Postautor: Hilary » 17 paź 2012, 21:34

"bardzo podnosi na duchu informacja że naukowcy powoli dochodzą do takich wniosków"
Na początku XX wieku MacDougal przeprowadzał badania w "tym klimacie" w sposób baaardzo naukowy. Czy wie o tym ktoś, kto "nie szuka"
w tej tematyce?
Tacy naukowcy są hipsterami. Niestety, o filozofii pamięta aktualnie wyłącznie kosmologia, każda inna dziedzina w sposób dość skryty(choć świadomy) trzyma się ram, które filozofowie przyrody zakreślają.
To boli, ale cóż... mam tylko nadzieję, że w pewnym momencie ten underground się przesyci, będzie tego "zbyt dużo", by dalej tacy naukowcy mogli być "hipsterami". Wierzę w to :)
Hilary
 

Re: Poza ciałem

Postautor: cthulhu87 » 17 paź 2012, 23:07

Powiem jak stary marksista: zmiany ilościowe w końcu wywołają gwałtowną zmianę jakościową... i mamy rewolucję w nauce :lol:
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Poza ciałem

Postautor: atalia » 18 paź 2012, 09:08

Czyli zostanie przekroczona masa krytyczna i w naturalny sposób wywoła to reakcję łancuchową. Oby...
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30


Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości