2015/ Pewność Życia po Życiu

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Czy życie pośmiertne istnieje? (Stan na rok 2015)

Tak oczywiście, wiem to z doświadczenia.
3
23%
Tak, tak uważam, ale to moja wiara nie doświadczenie.
7
54%
Sądzę, że raczej tak.
2
15%
Raczej nie.
0
Brak głosów
Na pewno nie.
1
8%
 
Liczba głosów : 13

2015/ Pewność Życia po Życiu

Postautor: Arronax » 13 wrz 2015, 18:32

Witam

Jest wrzesień roku 2015. Jestem ciekaw na dzień dzisiejszy odpowiecie na pytanie w ankiecie. Jesteście pewni życia po śmierci, własnej nieśmiertelności oraz zachowania indywidualizmu, czy np. tak jak ja czujecie, że coś jest ale ... znam to z książek i opowieści, doświadczeń innych a ja nie poczułem tego przebłysku pewności.
Jest dużo podobnych tematów, ale mam nadzieje, że zrozumiecie ten niuans zawarty w ankiecie.

Wszystkiego dobrego dla wszystkich, dużo miłości i zrozumienia w tych burzliwych czasach.
Awatar użytkownika
Arronax
 
Posty: 680
Rejestracja: 30 paź 2014, 14:05
Lokalizacja: Kielce

Re: 2015/ Pewność Życia po Życiu

Postautor: Achill » 14 wrz 2015, 00:37

mam dylemat, bo nie wiem czy mam zaznaczyc znam, z doswiadcznie, czy na pewno nie.


moj porblem z tym pytaniem to wynikajacy z nauk spirytystycznych fakt, ze istenienie duszy (czyli życie duchowe ktora jest niesmiertelna i zachowuje indywidualność) nie jest w jakikolwiek sposob zdetrminowane przez śmierć. Śmierc to tylko moment przejscia pomiedzy stanem wcielonym a niewcielonym. Ale dusza nie powstaje na skutek smierci ona wciąż trwa. Zatem to wciaz jedno i to samo zycie.
Życie pozagrobowe, posmiertne jako pojęcia w naszej kulturze mają w sobie jednak pierwiastek tej calkowitej przemiany, rozpoczecia czegos zupelnie nowego. zamykniecia zycia na ziemi. i rozpoczecia zycia w zaswiatach - ktore sa miejscem odleglym i nieosiagalnym dla zyjących i bardzo czesto nie wolno juz zmarlym stamtąd wracać.
Spirytyzm uczy nas czegoś zupełnie innego.

potraktuję więc to pytanie dosłownie ... ODP: na pewno nie.
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: 2015/ Pewność Życia po Życiu

Postautor: Arronax » 14 wrz 2015, 17:56

Achill pisze:mam dylemat, bo nie wiem czy mam zaznaczyc znam, z doswiadcznie, czy na pewno nie.


moj porblem z tym pytaniem to wynikajacy z nauk spirytystycznych fakt, ze istenienie duszy (czyli życie duchowe ktora jest niesmiertelna i zachowuje indywidualność) nie jest w jakikolwiek sposob zdetrminowane przez śmierć. Śmierc to tylko moment przejscia pomiedzy stanem wcielonym a niewcielonym. Ale dusza nie powstaje na skutek smierci ona wciąż trwa. Zatem to wciaz jedno i to samo zycie.
Życie pozagrobowe, posmiertne jako pojęcia w naszej kulturze mają w sobie jednak pierwiastek tej calkowitej przemiany, rozpoczecia czegos zupelnie nowego. zamykniecia zycia na ziemi. i rozpoczecia zycia w zaswiatach - ktore sa miejscem odleglym i nieosiagalnym dla zyjących i bardzo czesto nie wolno juz zmarlym stamtąd wracać.
Spirytyzm uczy nas czegoś zupełnie innego.

potraktuję więc to pytanie dosłownie ... ODP: na pewno nie.


Bardzo ciekawe spostrzeżenia. Ja wypowiem się jutro. Zapraszam innych do wyrażania swojego zdania.
Awatar użytkownika
Arronax
 
Posty: 680
Rejestracja: 30 paź 2014, 14:05
Lokalizacja: Kielce


Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości