Badanie Aktywności "Paranormalnej" Duchowej za pomocą Tech.

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Badanie Aktywności "Paranormalnej" Duchowej za pomocą Tech.

Postautor: Arronax » 04 paź 2015, 17:04

Witam

Jak uważacie badanie świata duchowego, np za pomocą mierników różnych pół ( np. elektromagnetycznego), kamer oraz nagrywania dźwięków ma sens?

Da się coś udowodnić np. wahania pól czy to jest jeszcze poza zasięgiem nauki i jej mierników? Takie badania od strony naukowej mogłyby dużo osób przekonać.

Np. Ksiądz Brune opisał wiele badań odnośnie nagrywania głosów.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Arronax
 
Posty: 680
Rejestracja: 30 paź 2014, 14:05
Lokalizacja: Kielce

Re: Badanie Aktywności "Paranormalnej" Duchowej za pomocą Te

Postautor: Krzysztoff » 04 paź 2015, 21:12

Odpowiednich mierników na razie nie wynaleziono

to co mamy, transkomunikacja - należy traktować jako manifestację i wymaga zaangażowania strony duchowej
Jeżeli komuś uda się taką współpracę nawiązać - na pewno jest to wartościowe i pomaga wielu osobom
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Badanie Aktywności "Paranormalnej" Duchowej za pomocą Te

Postautor: cthulhu87 » 04 paź 2015, 22:17

William Crookes prowadził kiedyś badania nad Danielem Dunglasem Home[emm, w których udawało się wywoływać zjawiska mediumiczne mimo umieszczenia badanego w tzw. klatce Faradaya. Poza tym istnieje wiele relacji na temat telepatii (wg. Kardeca "telegrafii myślowej"), które wskazują, że intensywność bodźca telepatycznego nie maleje wraz z kwadratem odległości, a więc możemy chyba wnosić, że kontakt myślowy między umysłami (żywych i jak mniemam, umarłych także) raczej nie ma żadnego związku z elektromagnetyzmem... W związku z tymi dwoma czynnikami raczej byłbym sceptyczny wobec możliwości wykrywania duchów z pomocą mierników pola elektromagnetycznego... ale nie wykluczam, bo mogą wchodzić w grę elementy, których nie jesteśmy w stanie zrozumieć ;)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Badanie Aktywności "Paranormalnej" Duchowej za pomocą Te

Postautor: atalia » 05 paź 2015, 13:34

Splątanie kwantowe udowadnia, ze elektrony też nie znają odległosci. I chyba w tę stronę należy podążac, badajac zjawiska tzw. paranormalne. Nb, mam nadzieję, ze wkrótce przedrostek "para" stanie się archaizmem. :)
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Badanie Aktywności "Paranormalnej" Duchowej za pomocą Te

Postautor: Arronax » 05 paź 2015, 17:40

Ciekawe co piszecie. Ale dusze chyba mogą/jak wyrażą wolę, manipulować energią tworzyć odchylenia i wahania pól elektromagnetycznych, które można zauważyć. To trochę jakby proszenie dusz o próbę kontaktu, gdzie sygnałem byłby poziom wahania pola. Mi się wydaje, że takie sprzęty istnieją tylko są używane do innych celów.
Awatar użytkownika
Arronax
 
Posty: 680
Rejestracja: 30 paź 2014, 14:05
Lokalizacja: Kielce

Re: Badanie Aktywności "Paranormalnej" Duchowej za pomocą Te

Postautor: Hansel » 09 sty 2018, 11:41

cthulhu87 pisze:William Crookes prowadził kiedyś badania nad Danielem Dunglasem Home[emm, w których udawało się wywoływać zjawiska mediumiczne mimo umieszczenia badanego w tzw. klatce Faradaya.

Założyłem o nim temat na Paranormalnych ktoś odpowiedział mi tak:

,,Crookes był dobrym chemikiem, ale słabym badaczem zjawisk spirytystycznych.
Po pierwsze miał dość słaby wzrok, więc niedokladnie wszystko widział. Po drugie uważał za prawdziwe te media o których było wiadomo, że są oszustami. Na przykład daniel douglas home który na podeszwie stopy namalował twarz i w czasie seansu udawał tym ducha. A szczytem było uznanie przez crookesa, że anna eva fay była autentycznym medium. W rzeczywistości fay była zwykłą ,,billet reading medium". Ona nawet przyznała się, że oszukiwała i wyjaśniła swoje triki. W 1906 roku William Hope oszukał Crookesa pokazując mu zdjęcie ducha swojej żony.

A ta Florence Cook i jej duch katie king to była ta sama osoba w większości seansów. Po prostu przebierała się i wychodziła z kabiny, udając ducha. W dniu 9 grudnia 1873 r jeden z uczestników seansu chwycił tego ducha za rękę i talię i stwierdził że to żywa osoba jest. Podobnie było w W 1880 kiedy jeden ze świadków złapał tego ducha i ujawnił że w tym czasie medium nie było na fotelu.,,

http://www.paranormalne.pl/topic/45309- ... ntry704786
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26


Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości