Mięso in vitro

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Re: Mięso in vitro

Postautor: Nikita » 09 lis 2015, 17:13

ja juz nie wiem Xsenia o co Ci chodzi? Przeciez wiem, ze roslina zyje i ma pewne reakcje ale nie ma tak skomplikowanego ukladu nerwowego jak zwierze. No niestety ten swiat jest tak skonstruowany , ze zjadamy siebie w lancuchu pokarmowym. Rosliny na pewno nie czuja tak jak zwierzeta i z dwoch rzeczy lepiej wybrac rosliny....bo wkoncu inaczej umrze sie z glodu. Cos jesc trzeba. Czy naprawde musisz az tak wsyzstko komplikowac i jeszcze mowic mi, ze powinnam czuc wine z powodu jedzenia roslin? Przeciez to nie ma sensu...

Roslina a zwierze to naprawde dwa rozne swiaty doznan. Na to nie potrzeba badan...i porownywanie roslin do ludzi w spiaczce tez nie ma sensu...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Mięso in vitro

Postautor: Mirek » 09 lis 2015, 19:21

Nikita jesteś nie sprawiedliwa. Jeszcze nie tak dawno obwiniałaś nas, że jemy mięso i chciałaś wzbudzić w nas poczucie winy z tego powodu, a dzisiaj masz pretensje do Xseni? Ona przecież nic takiego nie powiedziała, co by nie było prawdą. Rośliny więcej czują i na więcej rzeczy reagują niż Ci się to wydaje.
To że żywisz się tylko roślinami nie oznacza, ze ten co spożywa również mięso jest złym człowiekiem.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mięso in vitro

Postautor: Nikita » 09 lis 2015, 20:43

a w ktorym miejscu ja to powiedzialam...prosze pokaz mi linka do miejsca , w ktorym kiedykolwiek powiedzialam, ze jedzacy mieso sa gorsi od wegetarian?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Mięso in vitro

Postautor: Xsenia » 10 lis 2015, 12:36

Pawełek pisze:Nie możesz twierdzić że rośliny czują ból fizyczny nie posiadając odpowiednich do tego receptorów, organów czy jeszcze czegokolwiek, bo to one za niego odpowiadają.

OK z tym mogę się zgodzić. Dziękuję Pawełku, dzięki tobie znowu nauczyłam się coś nowego :) Receptory bólu to nocyceptory (ciekawe słówko). :D

Nikita pisze:ja juz nie wiem Xsenia o co Ci chodzi?

Rozmawialiśmy teoretycznie o wprowadzeniu tabletek zamiast jedzenia. Stwierdziłaś, że "tabletki nie zastąpią smaku potraw...w końcu jedzenie to wielka przyjemność...". A ja w sumie zadaję pytanie: skoro mamy rezygnować z jedzenia mięsa by rozwijać się duchowo (tak jakby to było połączone :? ), to czy nie rozwiniemy się jeszcze bardziej duchowo, jeśli zrezygnowalibyśmy też z jedzenia roślin, jeśli byłaby taka możliwość (tabletki zamiast jedzenia)?
W takim przypadku wszyscy spirytyści powinni być i za mięskiem in vitro, i za tabletkami zamiast jedzenia. :)

Ja osobiście jestem i za mięskiem i za roślinami, ale gdyby wymyślono tabletki do przeżycia, to pewnie bym spróbowała żywić się tylko tabletkami. :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Mięso in vitro

Postautor: Pawełek » 10 lis 2015, 12:44

Xsenia pisze:
Pawełek pisze:Nie możesz twierdzić że rośliny czują ból fizyczny nie posiadając odpowiednich do tego receptorów, organów czy jeszcze czegokolwiek, bo to one za niego odpowiadają.

OK z tym mogę się zgodzić. Dziękuję Pawełku, dzięki tobie znowu nauczyłam się coś nowego :) Receptory bólu to nocyceptory (ciekawe słówko). :D

:)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mięso in vitro

Postautor: Hansel » 06 gru 2015, 08:47

Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Poprzednia

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości