Nieskończoność

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Nieskończoność

Postautor: neuron » 26 gru 2015, 06:15

https://pl.wikipedia.org/wiki/Niesko%C5 ... 5%9B%C4%87

czemu to polecam ? ano bo odzywa sie tu wielki Cantor i obraz jego prac ....i jego wybitnego wplywu na matematyke ....

czy do tego ktoś potwierdzi moje odczucia i wrazenie z kontaktu z istotami ze....... potrafią liczyc i znają matematyke ...
to są moje wnioski z wlasnych doswiadczeń.........wiem,mysle ze i jestem przekonany że potrafią liczyć i na tyle na ile ja sam sobie radze z matematyka twierdze ze istoty też ją znają....

nie wiem w jakim stopniu znają matematyke ale ja tego nie okresle

chodzi o sam fakt czy ktos ma podobne doswiadczenia i np jakas istota wystukała mu do 10 albo cos w ala podobie ?

wiecie,jakiekolwiek dzialanie zamierzone okreslające przestrzeń matematycznie......

tak , to Cantor dowiódł matematycznie że matematyka wszędzie we wszechświecie jest i bedzie taka sama .... moze nawet ulec pewnej osobliwości ale nie zmieni wartości


i zasadzka dla ciekawskich :) paradoks Zenona z Elei :)


1. Miara. Jeśli wielkość istnieje, musi być jednocześnie nieskończenie mała i nieskończenie duża. Wielkość z definicji musi być podzielna, podzielna zaś jest, dopóki jej części posiadają wielkość. Jeżeli jest nieskończenie podzielna, to składa się z nieskończenie wielu części. Jeżeli części te nie mają wielkości, to również całość, złożona z części pozbawionych wielkości, musiałaby być pozbawiona wielkości. Jeżeli części mają skończoną wielkość, to całość, jako złożona z nieskończenie wielu części posiadających jakąś wielkość, byłaby nieskończonej wielkości

2. Ilość. Jeśli wielość istnieje, musi być zarówno skończona i nieskończona w ilości. Jeśli rzeczy jest tyle, ile jest, to ich ilość powinna być skończona. Jednak każde dwie rzeczy są oddzielone przez trzecią, a pomiędzy nimi są następne i tak dalej. I tak liczba istniejących rzeczy jest nieograniczona

3. Miejsce. Jeżeli wszystko, co istnieje, zajmuje jakieś miejsce, to również miejsce musi mieć swoje miejsce i tak dalej, w nieskończoność
Nie można się przygotować do skoku w przepaść

droga w górę i droga w dół jest tą samą drogą
neuron
 
Posty: 897
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:15
Lokalizacja: .............

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości