Rzeczywistości równoległe

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Rzeczywistości równoległe

Postautor: qaz » 06 sty 2010, 08:07

Rzeczywistości równoległe.
Chciałabym się dowiedzieć o tym coś więcej.
Poleccie mi jakie ksiązki , strony w sieci.
qaz
 
Posty: 145
Rejestracja: 03 sty 2010, 10:21

Re: pytanie

Postautor: vinitor » 06 sty 2010, 15:46

qaz pisze:Rzeczywistości równoległe.
Chciałabym się dowiedzieć o tym coś więcej.

Dziewczyno, opanuj się, bo wylecisz na najbliższym zakręcie. Zachowujesz się jak gąbka, która pochłania wszystko nie mając pojęcia czy jest to jej w ogóle potrzebne. Zamiast zająć się babskimi sprawami drążysz dziury w sieci w poszukiwaniu rzeczy nie za bardzo przydatnych. Może pochwalisz się na jakim sprzęcie pracujesz. Coś więcej o swoi życiu. Kopiesz jak rybak w poszukiwaniu dżdżownicy, tyle że on to jakoś spożytkuje. A TY! Zbierasz rzeczy nieprzydatne, internetowe rupiecie. Jakiego masz twardziela na tyle zbędnych informacji? Jesteś tutaj to pogadaj o duszy i Duchach, rozwoju, postępie, życiu przyszłym. Ze mną nawet o seksie ale dyskretnie, bo ściany mają uszy. Czekam.
.......................................................
" Rzeka prawdy płynie korytem błędów."
Rabindranath Tagore
Awatar użytkownika
vinitor
 
Posty: 577
Rejestracja: 25 gru 2009, 07:58

Re: pytanie

Postautor: konrad » 06 sty 2010, 18:11

qaz, myślę, że rzeczywiście zadajesz dużo pytań, ale z drugiej strony sądzę, że reakcja vinitora jest chyba trochę zbyt emocjonalna.

Rzeczywiście nie jestem zwolennikiem dublowania wątków i zadawania pytań bez sensu, ale mimo wszystko wśród pytań zadanych przez qaz było kilka nowych, więc myślę, że nie jest tak źle.

Forum jest w sumie po to, by rozjaśniać wszelkie wątpliwości i dzielić się doświadczeniami. Warto chyba rzeczywiście zebrać wszystkie pytania w jednym wątku, bo wtedy odpowiedzi się nie rozmywają.

Sugerowałbym też, żeby temat posta był nieco konkretniejszy (pozwolę sobie te co bardziej niejasne tematy pozmieniać, żeby potem łatwiej było wyszukiwać to, o czym była mowa)

A co do światów równoległych, ciekawa książka, która nieco zahacza o ten temat to: "Czy istnieje życie po śmierci" Anthony'ego Peake'a... Było o niej kilka słów w temacie: Różne książki

viewtopic.php?f=5&t=11&st=0&sk=t&sd=a&start=40

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rzeczywistości równoległe

Postautor: vinitor » 06 sty 2010, 18:52

konrad pisze:ale mimo wszystko wśród pytań zadanych przez qaz było kilka nowych, więc myślę, że nie jest tak źle.

Z pewnością, z pewnością. Trochę jak z tym strzelaniem do zająca, jest okazja trafić i kuropatwę albo inne pożywne zwierzątko. Ale uwaga na Pucusia. Jest taki malutki i podobny do tygryska....
A swoja drogą lubię odpowiadać na pytania qaz, bo są niekonwencjonalne i ćwiczą, pozwalają na wybór tłumaczenia tekstu po swojemu, co przynosi nieszablonowe rezultaty. Z czasem dziewczyna dojrzeje, zmężnieje, rozwinie się, stając się perełką forum. Musimy strzec ja przed złym wilkiem, jakim są skłonności do wróżb i zgubnej magii!
.......................................................
" Rzeka prawdy płynie korytem błędów."
Rabindranath Tagore
Awatar użytkownika
vinitor
 
Posty: 577
Rejestracja: 25 gru 2009, 07:58

Re: Rzeczywistości równoległe

Postautor: konrad » 06 sty 2010, 19:14

vinitor pisze:Z czasem dziewczyna dojrzeje, zmężnieje, rozwinie się, stając się perełką forum.


Prawo postępu jest faktem, więc każdy z nas będzie kiedyś doskonały :) Niestety, póki co u wszystkich z nas chyba więcej wad niż zalet :oops:
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rzeczywistości równoległe

Postautor: Avx » 20 sty 2010, 15:10

Ujmując rzecz czysto naukowo: interpretacja mechaniki kwantowej wg. Everetta.

Sprzeczna ze spirytyzmem, więc nie sądzę, żeby tutaj się spodobała ;) Niemniej jednak interesująca.
Avx
 
Posty: 29
Rejestracja: 21 lip 2009, 15:30

Re: Rzeczywistości równoległe

Postautor: cthulhu87 » 20 sty 2010, 15:15

Dlaczego sprzeczna?:) Napisz coś więcej:)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Rzeczywistości równoległe

Postautor: Avx » 20 sty 2010, 15:26

Generalnie, zgodnie z interpretacją Everetta, zachodzą wszelkie zdarzenia, jakie zajść mogą; prowadząc tylko do powstawania nowych światów równoległych. Zgrabne rozwiązanie słynnego problemu z kociakiem Schrödingera. Zamiast być "jednocześnie żywy i martwy", co wynikałoby z interpretacji kopenhaskiej; jest żywy w części nowych wszechświatów, a martwy w innych.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kot_Schrödingera

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mechanika_kwantowa
Avx
 
Posty: 29
Rejestracja: 21 lip 2009, 15:30

Re: Rzeczywistości równoległe

Postautor: konrad » 20 sty 2010, 15:29

Avx pisze:Ujmując rzecz czysto naukowo: interpretacja mechaniki kwantowej wg. Everetta.

Sprzeczna ze spirytyzmem, więc nie sądzę, żeby tutaj się spodobała ;) Niemniej jednak interesująca.


To w sumie jednak tylko interpretacja i teoria...
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rzeczywistości równoległe

Postautor: Avx » 20 sty 2010, 15:34

Interpretacja Everetta to nie jest "teoria". To interpretacja. Konkurencyjna w stosunku do interpretacji kopenhaskiej, do niedawna jeszcze bardziej popularnej.

O "teorii" będziemy mogli mówić wtedy, gdy dostaniemy konkretny materiał dowodowy; inaczej popadniemy w sprzeczność z Brzytwą Ockhama. Jak na razie nie można sobie wyobrazić żadnego eksperymentu doświadczalnego mającego interpretację zweryfikować (a przynajmniej eksperymentu nie wymagającego energii rzędu dwudziestu galaktyk ;) ), więc do "teorii" daleko. "Teoria" ma to do siebie, że przedstawia pewne konkretne doświadczalne dowody.

Zgadzam się więc z tym, że w tej chwili to tylko spekulacje właściwie :)
Całe to forum jest jednak, z mojego punktu widzenia, spekulacyjne w o wiele większym stopniu.


Natomiast, mechanika kwantowa jako taka z całą pewnością teorią jest. Jest weryfikowalna doświadczalnie; inaczej jedyne sensowne wyjaśnienie całej masy zjawisk idzie do kosza. Nauka używa nieco innej definicji "teorii" od języka potocznego. Teoria to właśnie coś potwierdzonego (choć oczywiście, jak wszystko w nauce, zmianie ulec może).

Obrazek
Avx
 
Posty: 29
Rejestracja: 21 lip 2009, 15:30

Następna

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości