Eksperyment Stanleya Millera

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Eksperyment Stanleya Millera

Postautor: OneNight » 24 maja 2016, 18:00

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Ekspery ... ya_Millera

Miller zrekonstruował skład atmosfery pierwotnej Ziemii składającą się z prostych gazów(bez tlenu, pary wodnej czy amoniaku). Brakowało mu czynnika inicjującego dalsze reakcje, którym wówczas były wówczas częste wyładowania elektryczne. Miller użył prądu o wysokim natężeniu i z mieszaniny gazów, którą poddał eksperymentowi, otrzymał aninokwasy, które tworzą białka.

To taka ciekawostka naukowa na temat częstego pytania "Jak powstało życie?".
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Eksperyment Stanleya Millera

Postautor: Estia72 » 24 maja 2016, 18:56

OneNight pisze:
To taka ciekawostka naukowa na temat częstego pytania "Jak powstało życie?".


OneNight wszystko sie zgadza tylko ze nadal mowimy tylko w kwestii zycia biologicznego, a jak wiesz zycie biologiczne to nie wszystko....
ponadto na innych planetach zycie moze sie skladac z innych pierwiastkow no i co najwazniejsze ja uwazam ze zycie biologiczne nigdy by nie powstalo gdyby wpierw nie zaistnialo zycie duchowe...swiadomosc itd.
"Na poczatku Bog ktory jest plomieniem stworzyl Niebo i Niebian"
Awatar użytkownika
Estia72
 
Posty: 781
Rejestracja: 30 wrz 2015, 13:15
Lokalizacja: Manchester, Anglia

Re: Eksperyment Stanleya Millera

Postautor: cthulhu87 » 26 maja 2016, 17:17

Estia72 pisze:OneNight wszystko sie zgadza tylko ze nadal mowimy tylko w kwestii zycia biologicznego, a jak wiesz zycie biologiczne to nie wszystko....
ponadto na innych planetach zycie moze sie skladac z innych pierwiastkow no i co najwazniejsze ja uwazam ze zycie biologiczne nigdy by nie powstalo gdyby wpierw nie zaistnialo zycie duchowe...swiadomosc itd.


Patrząc na ewolucję życia na Ziemi i jej ostatni efekt w postaci człowieka, powracamy ciągle do pytania o to, co było przyczyną a co skutkiem: czy najpierw były procesy fizyko-chemiczne, które doprowadziły do powstania ducha (świadomości), czy może najpierw istniała jakaś zasada duchowa, która dzięki ewolucji życia mogła wejść w kontakt ze światem fizycznym...

W ogóle wydaje mi się, że to jest stopniowalne: bezwładna materia działa według zasady działanie - odkształcenie, proste organizmy działają według zasady bodziec - reakcja, natomiast u istot obdarzonych świadomością występują okresy złożonych czynności psychicznych, zachodzących między bodźcem, a odpowiedzią organizmu.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44


Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości