Przyszłość Wszechświata wykład Prof. Krzysztof Meissner

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Przyszłość Wszechświata wykład Prof. Krzysztof Meissner

Postautor: neuron » 05 paź 2016, 12:23

dla zainteresowanych , bardzo ciekawy wykład ......

https://www.youtube.com/watch?v=azHLkRvDhJs
Nie można się przygotować do skoku w przepaść

droga w górę i droga w dół jest tą samą drogą
neuron
 
Posty: 897
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:15
Lokalizacja: .............

Re: Przyszłość Wszechświata wykład Prof. Krzysztof Meissner

Postautor: danut » 05 paź 2016, 15:32

Wysłuchałam fragmentów wykładu, choć ze sporymi przerwami, bo niestety maiłam inne zajęcia w tym samym czasie, którego i tak nie mogę inaczej sobie zorganizować. Profesor przedstawia jasno najnowsze odkrycia nauki, z którymi naprawdę polecam się zapoznawać, bo ta lawina, jak powiedział, ruszyła dopiero po 2005 roku. Zatem to co mówiono wcześniej nie będzie żadnym wstępem do ogarnięcia tematu, wcześniej pozostawiono te sprawy w głębokiej ciemności i nie chciano nawet do niej zaglądać. Będąc na bieżąco z tym, pomimo że uśmiechałam się trochę w duchu, że ten profesor wręcz wzbraniał się, wyłapałam to podświadomie :) od użycia takiego sformułowania jak - Bóg, przeogromna ogarniająca wszystko świadomość, która w tych wszystkich procesach musi brać udział - będziemy mogli zrozumieć jakie prawa wszechświata decydują o naszym istnieniu - życiu i śmierci.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Przyszłość Wszechświata wykład Prof. Krzysztof Meissner

Postautor: neuron » 06 paź 2016, 13:03

danut pisze: Będąc na bieżąco z tym, pomimo że uśmiechałam się trochę w duchu, że ten profesor wręcz wzbraniał się, wyłapałam to podświadomie od użycia takiego sformułowania jak - Bóg, przeogromna ogarniająca wszystko świadomość, która w tych wszystkich procesach musi brać udział - będziemy mogli zrozumieć jakie prawa wszechświata decydują o naszym istnieniu - życiu i śmierci.


heh no , ale to UW wiec nic dziwnego , poprawność rządzi sie swoimi prawami , ale jak pamietam z UKSW to tam juz nie było to problemem ......nie ma sie co dziwic w koncu to katolicka uczelnia .
Nie można się przygotować do skoku w przepaść

droga w górę i droga w dół jest tą samą drogą
neuron
 
Posty: 897
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:15
Lokalizacja: .............

Re: Przyszłość Wszechświata wykład Prof. Krzysztof Meissner

Postautor: danut » 06 paź 2016, 13:43

Ale przecież tu nie chodzi o katolickiego Boga. Chodzi o to, że cały wszechświat wszystko to co w nim zachodzi, powstaje rządzi się niesamowicie mądrymi prawami, jest logiczne, można te prawa opisywać matematycznie, czyli jest zarządzane świadomie. Kieruje tym taka świadomość, której my nie dorównujemy w najmniejszym stopniu, z bólem odkrywamy i stopniowo te zależności, a w jakim stopniu już to zrobiliśmy?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Przyszłość Wszechświata wykład Prof. Krzysztof Meissner

Postautor: neuron » 06 paź 2016, 13:52

danut pisze:Ale przecież tu nie chodzi o katolickiego Boga. Chodzi o to, że cały wszechświat wszystko to co w nim zachodzi, powstaje rządzi się niesamowicie mądrymi prawami, jest logiczne, można te prawa opisywać matematycznie, czyli jest zarządzane świadomie. Kieruje tym taka świadomość, której my nie dorównujemy w najmniejszym stopniu, z bólem odkrywamy i stopniowo te zależności, a w jakim stopniu już to zrobiliśmy?


no , ja myśle podobnie , pewnie .....ale żaden naukowiec otwarcie nie powie o tym , nie nazwie tego bogiem itp , nie na wykładzie w każdym razie i raczej nie na UW w Polsce ..... może gdzieś ,nie wiem ....to zawsze i tylko bedą przypuszczenia , w pewne sprawy i rzeczy nie mamy wglądu i nigdy nie bedziemy mieć niestety .

wszechświat jest matematyczny i to nie ulega wątpliwości

fizyka pokaże Ci cos czego nie rozumiesz ....matematyka wyjaśni Ci to co zobaczyłeś ......mowiąc w skrocie .
Nie można się przygotować do skoku w przepaść

droga w górę i droga w dół jest tą samą drogą
neuron
 
Posty: 897
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:15
Lokalizacja: .............

Re: Przyszłość Wszechświata wykład Prof. Krzysztof Meissner

Postautor: danut » 06 paź 2016, 14:32

No tak i w naszej książce próbujemy poznać naturę wszechświata w oparciu o nową wiedzę naukową. Ma w tym niesamowitą rolę nowe pojęcie czasu ( wyjaśnił go też ten naukowiec) oraz zrozumienie jak tworzy się materia, czym w istocie jest( też pokazane w wykładzie w ten sam sposób). Nadto poszłyśmy w kierunku połączenia tych wiadomości z innymi drogami poznania - tu moje doświadczenia, bo obrazują one te sprawy i idą dokładnie w tym samym kierunku, albo inaczej - w nich są zachowane te wszystkie odkryte prawa kosmosu. Profesor nie ominął dać też tej uwagi, że najpierw jest obserwacja, potem zajmując się nią odkrywamy prawa i tym zajmuje się fizyka, a z matematyką jest trochę inaczej - logika matematyczna najpierw zapisuje w równaniach coś co po czasie możemy dopiero zauważyć i odkryć. Tak było np. z równaniem Schrödingera.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27


Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości