Grupa krwi - Rh-

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Re: Grupa krwi - Rh-

Postautor: Estia72 » 01 gru 2016, 16:04

Natasza pisze:ciekawym jest fakt, że kobieta z RH MINUS gdy zajdzie w ciążę i będzie nosić płód z RH PLUS będzie traktować go jak ,, obcego,, dosłownie , zagrażającego jej życiu i będzie jej organizm zwalczał taki organizm - to jest właśnie konflikt serologiczny
obecnie medycyna posiada środki by ingerować i zapobiegać w takiej sytuacji

z moją grupą krwi A RH minus w Polsce jest ok. 5-6% ludzi , z tego trzeba liczyć , że 2,5-3,5% to kobiety; nie wiem ile z nich przeszło abdukcję, ale póki co w tym kraju poznałam tylko Estię ( ale z grupy 0 Rh-)

jest coś co jest istotne w tej krwi ; pamietajmy czym jest RH ( określane jako RH plus) - nazwę wzięto od małp Rhesus , u których po raz pierwszy wyodrębniono ten czynnik; dlaczego nie ma tego czynnika u 16 % ludzkości? Populacja ta pojawiła się na pewno tylko w Europie , tak po prostu i nie wiadomo skąd, heh

a przynajmniej wiesz po kim masz minusa Estia u mnie nie wiadomo


Mialam ryzyko konfliktu serologicznego bedac w ciazy, ale okazalo sie ze moja corka miala grupe i odczynnik RH taki sam jak ja.

Rowniez moja siostra ma odczynnik Rh- ale grupe B
172 cm wzrostu
i zero zainteresowania parapsychologia czy czymkolwiek, wrecz sie boi wszelkich takich rzeczy, ale ma rowniez podobne dary
prorocze sny, przeczucia , mocno rozwinieta intuicja.
W mojej rodzinie duzo jest osob z grupa Rh-
Siostra mojej mamy ma tez Rh- ale nie wiem jaka grupe,
rowniez moj najstarszy brat ma 0 Rh-
wzrost 192, brak zainteresowan parapsychologia ogolnie mowiac, nie wykazuje rowniez zadnych oznak zwiazanych z ta dziedzina.
"Na poczatku Bog ktory jest plomieniem stworzyl Niebo i Niebian"
Awatar użytkownika
Estia72
 
Posty: 781
Rejestracja: 30 wrz 2015, 13:15
Lokalizacja: Manchester, Anglia

Re: Grupa krwi - Rh-

Postautor: Natasza » 01 gru 2016, 16:18

w tej grupie osób są zainteresowani wyłącznie Tobą
wniosek: posiadane RH to nie wszystko, jest coś jeszcze, być może właśnie tylko w Tobie

Rh ma znaczenie w przypadku kobiet, ale nie mężczyzn, mają kontakt np. z soldado, nie znam jego krwi, ale nie sądzę, by miała znaczenie
w mojej rodzinie i znajomych brak minusa, moi rodzice i brat to +
jedne z ulubionych piosenek gdy jestem w moim świecie gdzie stawiam milion pytań
Mylene Farmer-Jean Louis Murat ,, Regrets,,
Enigma ,, Why?,,
Daniel Bloom , Mela Koteluk ,, Katarakta,,
Awatar użytkownika
Natasza
 
Posty: 2391
Rejestracja: 24 wrz 2015, 12:12

Re: Grupa krwi - Rh-

Postautor: Estia72 » 01 gru 2016, 16:47

Natasza pisze:w tej grupie osób są zainteresowani wyłącznie Tobą
wniosek: posiadane RH to nie wszystko, jest coś jeszcze, być może właśnie tylko w Tobie

Rh ma znaczenie w przypadku kobiet, ale nie mężczyzn, mają kontakt np. z soldado, nie znam jego krwi, ale nie sądzę, by miała znaczenie
w mojej rodzinie i znajomych brak minusa, moi rodzice i brat to +


Wiesz Nataszo nie wiem czy mozna z tym tak do konca sie zgodzic, bo moj brat jako 11 latek z bardzo bliska patrzac wraz z moimi innymi bracmi przez okno w domu widzieli obiekt w ksztalcie cygara ktory bezglosnie lecial miedzy dwoma blokami i byl na tyle blisko ze rzucal cien na okno/zaslony, wiec na wlasne oczy widzial ten obiekt , byc moze to jest oczywiscie moje gdybanie ,moze byc tak, ze nawet jesli mial kontakt to nie pamieta swiadomie o tym...bo zastanawiajace jest co ten obiekt robil miedzy blokami ,
czego szukal...? Ja w tym czasie mieszkalam u dziadkow ktorych blok stoi w pozycji poziomej do tych dwoch blokow gdzie moi bracia widzieli ten obiekt. Podswiadome rowniez wyczuwali jakies zagrozenie lub niezwyklosc tego co obserwowali/byli swiadkami , bo cala trojka zaczela plakac i wzywac rodzicow i na tyle sie przestraszyli ze uciekli od okna.
"Na poczatku Bog ktory jest plomieniem stworzyl Niebo i Niebian"
Awatar użytkownika
Estia72
 
Posty: 781
Rejestracja: 30 wrz 2015, 13:15
Lokalizacja: Manchester, Anglia

Re: Grupa krwi - Rh-

Postautor: Natasza » 01 gru 2016, 16:57

mój brat też widział z kolegą trzy obiekty nie tak przecież dawno w środku miasta ( pisałam o tym- w mieście koło mojego)
i nie tak dawno obiekt w formie pomarańczowej także kuli widzieli świadkowie koło mojego domu

moim zdaniem to Ty jesteś ,, spirytus movens akcji,, - i to na Tobie zrobiono abdukcję, nie na nich ani nie na mojej rodzinie
jedne z ulubionych piosenek gdy jestem w moim świecie gdzie stawiam milion pytań
Mylene Farmer-Jean Louis Murat ,, Regrets,,
Enigma ,, Why?,,
Daniel Bloom , Mela Koteluk ,, Katarakta,,
Awatar użytkownika
Natasza
 
Posty: 2391
Rejestracja: 24 wrz 2015, 12:12

Re: Grupa krwi - Rh-

Postautor: Estia72 » 01 gru 2016, 21:21

Natasza pisze:mój brat też widział z kolegą trzy obiekty nie tak przecież dawno w środku miasta ( pisałam o tym- w mieście koło mojego)
i nie tak dawno obiekt w formie pomarańczowej także kuli widzieli świadkowie koło mojego domu

moim zdaniem to Ty jesteś ,, spirytus movens akcji,, - i to na Tobie zrobiono abdukcję, nie na nich ani nie na mojej
rodzinie


Wlasnie sie dowiedzialam ze moj tato ma grupe krwi 0 ale Rh dodatni...to ja nie wiem skad w takim razie mamy z siostra i bratem odczynnik minusowy :roll:

Moze po listonoszu ;)
"Na poczatku Bog ktory jest plomieniem stworzyl Niebo i Niebian"
Awatar użytkownika
Estia72
 
Posty: 781
Rejestracja: 30 wrz 2015, 13:15
Lokalizacja: Manchester, Anglia

Re: Grupa krwi - Rh-

Postautor: Natasza » 01 gru 2016, 22:37

a jednak - czyli Twój Tata też nie dał Wam tego minusa :P
jedne z ulubionych piosenek gdy jestem w moim świecie gdzie stawiam milion pytań
Mylene Farmer-Jean Louis Murat ,, Regrets,,
Enigma ,, Why?,,
Daniel Bloom , Mela Koteluk ,, Katarakta,,
Awatar użytkownika
Natasza
 
Posty: 2391
Rejestracja: 24 wrz 2015, 12:12

Re: Grupa krwi - Rh-

Postautor: OneNight » 02 gru 2016, 19:10

Gdy usłyszałem pewne westchnienie od mojego kolegi do kobiety "ahh, ona to anioł" przypomniałem sobie, że jest legenda o tym, że anioły krzyżowały się z ludźmi i mamy Rh-
Teraz dostrzegam w tym ziarenko prawdy :lol:

No a pomijając urodę czy charakter, zauważyłem, że kolor niebieski powtarza się baaardzo często przy Rh-, ale dotyczy to jedynie kobiet o ciemnych włosach, bo ponoć Natasza jest blondynką, a oczy niemal czarne. Próbowałem znaleźć choć jedną osobę, która będzie miała kolor inny niż niebieski, a najlepiej brązowy(co świadczyło by o tym, że Rh- nie jest takie wyjątkowe). Do tej pory znalazłem potencjalną osobę, aczkolwiek siwe oczy i nie jestem pewien co do czynnika Rh.

Co do zjawisk paranormalnych jest różnica - zaczynając od tych, którzy się ich boją, na zainteresowanych kończąc.

Wzrost - zaczynając od 150 na około 180 kończąc.

Jedyny powtarzalny element - kolor oczu.

Więcej nie powiem, bo to tylko domysły. Żadnych więcej informacji nie ujawnię w celu zachowania anonimowości osób, które mi odpowiedziały.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Grupa krwi - Rh-

Postautor: OneNight » 26 kwie 2017, 09:02

Do poszukiwań natchnęła mnie pewna znajoma. Miała grupę krwi 0 Rh- i ciemno niebieskie oczy. Gdy przyglądałem się osobom z oczami innymi niż brązowe, to okazywało się, że kolor niebieski dominuje u ludzi z Rh-. Niemal za każdym razem jak namierzyłem jakąś osobę z takimi oczami, to krew była Rh-. Próbowałem więc obalić tą teorie, znaleźć chociaż jedną osobę z brązowymi oczami(najczęściej spotykane) i bez Rh(rzadko spotykane). Jeszcze mi się to nie udało. Poszukiwania doprowadziły mnie jednak do osoby, której kolor włosów i oczu zmienia się zależnie od padającego światła, w szczególności słonecznego. Co dziwniejsze - oczy niemal cały czas błyszczą jak po płaczu. Muszę się temu przyjrzeć i dam znać.

Uwaga: jest to tylko i wyłącznie moja obserwacja, a nie badania naukowe.

Czy osoby z Rh- różnią się od nas? Czy są wyjątkowi?
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Grupa krwi - Rh-

Postautor: Marzyciel » 26 kwie 2017, 16:13

Ja nie mam czynnika Rh we krwi, i mam niebieskie oczy. Nigdy się w ten temat nie wgłębiałem, ale pamiętam z podstawówki jak pani od biologii w odpowiedzi na pytanie dlaczego jedni mają, a inni nie, odpowiedziała że ci z czynnikiem Rh pochodzą od małpy, a ci bez od Boga. Miała babka poczucie humoru :D
Sed fugit interea, fugit irreparabile tempus.
Awatar użytkownika
Marzyciel
 
Posty: 153
Rejestracja: 03 sty 2017, 17:56

Re: Grupa krwi - Rh-

Postautor: OneNight » 26 kwie 2017, 17:53

Kolejny niebieskooki Rh-, ehh :D
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości