Czy matrix stanie się rzeczywistością?

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Re: Czy matrix stanie się rzeczywistością?

Postautor: danut » 12 gru 2016, 17:02

OneNight pisze:
danut pisze:Ja poznałam tę wiedzę, a oni utwierdzili mnie w moim przekonaniu, że mam rację.

A ja nadal twierdze, że to teoria spiskowa, w dodatku oparta o moją specjalność - technologie. Masz w ogóle jakieś wykształcenie w tym temacie albo pracowałaś przy tym kiedyś?

Ja piszę jak działa ludzka świadomość a nie maszyna. W mózgu również zachodzą procesy i cała rzeczywistość się o nie opiera. Wykształciło mnie życie i dało mi wystarczająco dowodów na to bym mogła je rozpoznać. Teorie spiskowe to tworzą sekty i zarobkowi ezoterycy ja nie jestem z ani jednej z tych grup.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Czy matrix stanie się rzeczywistością?

Postautor: OneNight » 12 gru 2016, 17:06

A ja piszę jak działa maszyna, która ma reagować z naszymi zmysłami.

Nie chce słuchać tych bzdur o superkomputerze, w którym rzekomo się znajdujemy.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2016, 17:14 przez OneNight, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Czy matrix stanie się rzeczywistością?

Postautor: danut » 12 gru 2016, 17:14

OneNight pisze:A ja piszę jak działa maszyna, która ma reagować z naszymi zmysłami.


No może, bo przecież było już wiele takich prób np. eksperyment udowadniający wpływ intencji ludzkiej na wynik losowania maszyny losującej, wiele prób z użyciem wielu umysłów śledzących jej prace i bez nich, od tego się zaczęło i dało pomysł do prac nad umożliwieniem sterowania komputera samą myślą, na razie z podłączeniem do neuronów czipa. Ale co z tego zadałam ci ważne pytanie? Jak to się ma do naturalnej pracy żywego systemu, z bezpośrednim przesyłaniem wiadomości mózg- drugi mózg, dlaczego nad tym się nei skupiamy, ze takie fale żywych informacji otaczają nas cały czas krążą w przestrzeni i tworzą nam rzeczywistość?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Czy matrix stanie się rzeczywistością?

Postautor: OneNight » 12 gru 2016, 17:17

Bo to nie moja dziedzina. Szczerze mówiąc mało mnie to obchodzi. Żeby zasymulować rzeczywistość potrzebuję szczątkowych informacji na temat ludzkiego mózgu. Reszte robi za mnie maszyna.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Czy matrix stanie się rzeczywistością?

Postautor: danut » 12 gru 2016, 17:22

OneNight pisze:Bo to nie moja dziedzina. Szczerze mówiąc mało mnie to obchodzi. Żeby zasymulować rzeczywistość potrzebuję szczątkowych informacji na temat ludzkiego mózgu. Reszte robi za mnie maszyna.

To może ułatwić ludzkie prace albo rozleniwić nadmiernie człowieka w tej rzeczywistości, ale jak w obliczu złożoności naszego istnienia i tego życia pomimo niej( tego jednego ekranu - naszego tu życia) dalej - będzie to wyglądać?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Czy matrix stanie się rzeczywistością?

Postautor: OneNight » 12 gru 2016, 17:29

A jak ma wyglądać? Cały ten matrix jest stworzony dla rozrywki.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Czy matrix stanie się rzeczywistością?

Postautor: danut » 12 gru 2016, 17:35

OneNight pisze:A jak ma wyglądać? Cały ten matrix jest stworzony dla rozrywki.


Na pewno nie taki jest jego cel. "Bóg nie gra w kości", wszystko jest nad wyraz logiczne i nic nie dzieje się z przypadku, trzeba się mocniej nad tym zastanowić i dobrze przyjrzeć, wtedy człowiek odnajduje życia cel.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Czy matrix stanie się rzeczywistością?

Postautor: OneNight » 12 gru 2016, 17:40

Tak, właśnie taki jest tego cel. Na grach wirtualnej rzeczywistości można się dobrze dorobić. Oprócz rozrywki to nie ma zastosowania, aczkolwiek planowano użyć wirtualnej rzeczywistości do szkolenia lekarzy, żeby mieli okazje zobaczyć niezwykłe przypadki medyczne. Przekazywanie sygnałów z mózgu do komputera było zainspirowane sparaliżowanymi ludźmi, którym chciano pomóc. Urządzenie przesyłające informacje z mózgu do komputera to hełm, który analizuje aktywność mózgu. To bardzo wczesna wersja.

Cały czas mówimy o matrixie jako o świecie wirtualnym, stworzonym przez komputer - ten prawdziwy.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Czy matrix stanie się rzeczywistością?

Postautor: danut » 12 gru 2016, 17:53

Ujmując tak sprawę, to przymierzają się także do łapania fali prawdziwych wspomnień i wyświetlania ich na ekranie - bardzo przydatna byłaby to rzecz w sądownictwie, bo wyeliminowałaby fałszywe zeznania i potrzebę w ogóle zeznań świadków przestępstw. Zastosowanie może mieć ogromne, ale... na ile wykorzysta się tę wiedzę w dobrym kierunku a na ile może ona nam zaszkodzić przez materialistyczne pojmowania ludzi, oto jest pytanie.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Czy matrix stanie się rzeczywistością?

Postautor: danut » 12 gru 2016, 18:12

OneNight pisze:A ja piszę jak działa maszyna, która ma reagować z naszymi zmysłami.

Nie chce słuchać tych bzdur o superkomputerze, w którym rzekomo się znajdujemy.


Dopisałeś o tym superkomputerze i nie wiem o co Tobie w ogóle chodzi. Superkomputer, do którego wgrywane są dane z całych wiadomości świata już ponoć istnieje, słyszałam o planach stworzenia takiego, do którego podłączono by każdego człowieka na ziemi i zbierano wszystkie o nim wiadomości, z wyeliminowaniem kart czipowych, dowodu osobistego, itp. rzeczy. Teorie spiskowe mówią, ze taką technologią łapania ludzi w matrix dysponują kosmici i że to oni nami sterują - też uważam to za stek bzdur. Natomiast to, że cały świat, kosmos, wszystko co widzimy, odbieramy i się dzieje jest ze sobą połączone siecią wzajemnych oddziaływań pół fizycznych i sterowane wielką świadomością jak bardzo dopracowany komputerowy program, bo jest tak logiczne i świadome i ruchome/ wprowadzone w ruch jak klatki scen w filmie jest faktem, oraz że tworzy się w podobny sposób jakby było naturalnym obrazem holograficznym - jest faktem.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości