Czy matrix stanie się rzeczywistością?

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Re: Czy matrix stanie się rzeczywistością?

Postautor: danut » 11 gru 2016, 22:14

OneNight pisze:danut, zauważyłem że te "twoje doświadczenia" są u Ciebie częstym argumentem. Czy Ty uważasz, że wszyscy powinni je znać? Jakbyś była Hawkingiem, to bym się pokusił. Tego jest za dużo, zbyt porozrzucane i czasem mówisz takim językiem, że nie rozumiem co masz na myśli. Wyobraź sobie, że napisałem książkę na kilkaset stron i na każde pytanie odpowiadałbym "moje doświadczenia są dowodem". Chciałoby Ci się ją czytać?


Każdy jest obserwatorem swojego życia i każdy odnośniki do poruszanych tu tematów może u siebie odnaleźć. Piszę często "moje doświadczenia" bo one wyłoniły wnioski, które tu najpierw zapisuję a potem tłumaczę skąd one się wzięły i niestety one wyłaniają się z całości moich przeżyć a nie przez jeden jakiś mało znaczący w życiu epizod. Dlatego gdybym tu taki zapisała nie odzwierciedliłby on tak dobitnie sprawy.

Ps. Nie pisz, ze nie znasz tytułu mojej książki, był tu nawet założony o niej temat, wiele było mówione wraz z podaniem linków do wywiadu i wykładu współautorki. :)
A do dopisanego teraz przez ciebie - Dopiero co opisałam jak wyglądało moje uniesienie się w powietrzu - dwa różne odbiory rzeczywistości - ten twardy mocno trzymający się linii czasowej i mój i to kto na mnie oddziaływał by oni świadkowie tak zobaczyli, że się unoszę.
Ostatnio zmieniony 11 gru 2016, 22:25 przez danut, łącznie zmieniany 1 raz
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Czy matrix stanie się rzeczywistością?

Postautor: OneNight » 11 gru 2016, 22:25

Nie znam. Jeżeli nie jest o astrofizyce i kosmologii, to nie jest mi ona potrzebna.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Czy matrix stanie się rzeczywistością?

Postautor: danut » 11 gru 2016, 22:31

To masz, ale aby nie było, że ją reklamuję

http://talizman.pl/103747-kwantowa-rzec ... 01977.html

Żyjemy jakby w symulacji komputerowej, ja tych możliwości na pewno nie przypisuję innym istotom z tego samego co my kosmosu, bo my czy oni choćby istnieli mogą to wszystko odzwierciedlać, ale tylko na podobieństwo, to coś jest w całości za olbrzymie, by poddać się zarządzaniu jakimkolwiek istotom z tej przestrzeni.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Czy matrix stanie się rzeczywistością?

Postautor: OneNight » 11 gru 2016, 22:37

Dla mnie takie teorie, że żyjemy w symulacji, są nielogiczne. Bo skąd się ta teoria wzieła? Ano ktoś ją wymyślił, a dowodów nie dał.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Czy matrix stanie się rzeczywistością?

Postautor: danut » 11 gru 2016, 22:43

W książce masz przywoływanych kilkunastu naukowców z całego świata, ich wnioski oraz kilkustronicową bibliografię dzieł, które w większości nie są tłumaczone nawet na jęz. polski, umiesz dobrze angielski to je przeczytaj. :D Dowiesz się wtedy, że oni dali już ludziom te dowody.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Czy matrix stanie się rzeczywistością?

Postautor: OneNight » 12 gru 2016, 05:59

Mamy różne definicje słowa "dowód". Mi jakieś wywody pseudonaukowców nie wystarczają. "Dr" albo "prof" przed nazwiskiem nie świadczy o ich wiarygodności.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Czy matrix stanie się rzeczywistością?

Postautor: danut » 12 gru 2016, 10:28

Ja nie wiem co ciebie przekonuje i w jaki sposób. Zatwardziałe umysły, gdy wbiją sobie do głowy, że coś nie istnieje, bo nie, to są w stanie wyśmiać każdego kto ukażę im sprawę w inny sposób niż jego utarte przekonanie. Uznać autorytety z wyższej półki dziedziny nauki za pseudonaukowców i zaprzeć się przy .., właśnie przy czym? - "Lepiej tego nie ruszać, bo nikt nie ma prawa tego wiedzieć skoro ja nie wiem?" :)

W jaki sposób ci pseudonaukowcy doprowadzili choćby do tego o czym piszesz w temacie? Czy to ma służyć ludziom do zabawy, do spędzania życia przed ekranem i do gier? Jak na to wpadli, jak odkryli te prawa oraz warunki, które muszą być spełnione przy holografii? Dobrze to przemyśl, czy nie zaobserwowali tego najpierw w naturze i pomyśl jaką wiedzą ci ludzie dysponują o świecie.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Czy matrix stanie się rzeczywistością?

Postautor: OneNight » 12 gru 2016, 15:41

Autorytety? Na pewno nie moi! Myślisz że tylko oni mają dr. przed nazwiskiem? To nie oni stworzyli te wynalazki, ale prawdziwi naukowcy, którzy zamiast tracić czas na filozofowanie o teoriach spiskowych, wykorzystali wiedze w praktycę. Zresztą, nawet Hawking gada czasem od rzeczy, strasząc kosmitami i wyginięciem ludzkości.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Czy matrix stanie się rzeczywistością?

Postautor: danut » 12 gru 2016, 16:03

Ja poznałam tę wiedzę, a oni utwierdzili mnie w moim przekonaniu, że mam rację.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Czy matrix stanie się rzeczywistością?

Postautor: OneNight » 12 gru 2016, 16:58

danut pisze:Ja poznałam tę wiedzę, a oni utwierdzili mnie w moim przekonaniu, że mam rację.

A ja nadal twierdze, że to teoria spiskowa, w dodatku oparta o moją specjalność - technologie. Masz w ogóle jakieś wykształcenie w tym temacie albo pracowałaś przy tym kiedyś?
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości