A Ty co byś zrobił?

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

A Ty co byś zrobił?

Postautor: Hansel » 22 gru 2016, 16:18

https://www.youtube.com/watch?v=JKYN1mUnz7E

A teraz zgadnijcie co się działa kiedy ten eksperyment przeprowadzono w Polsce gdzie według statystyk 90% ludzi to Katolicy !

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... yment.html
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: A Ty co byś zrobił?

Postautor: OneNight » 22 gru 2016, 19:47

Hansel pisze:według statystyk 90% ludzi to Katolicy !


Ale katolicy i tak powiedzą, że ci obojętni ludzie to ateiści.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: A Ty co byś zrobił?

Postautor: danut » 22 gru 2016, 21:44

OneNight pisze:
Hansel pisze:według statystyk 90% ludzi to Katolicy !


Ale katolicy i tak powiedzą, że ci obojętni ludzie to ateiści.


A jakich Ty masz ateistów w Norwegii? :D

http://www.norwegofil.pl/fakty/religia-w-norwegii

Nadto widziałam ( jak zwykle temat zmałpowany) taki sam filmik z Polski i ludzie reagowali tak samo - cudze chwalicie, swego nie znacie.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: A Ty co byś zrobił?

Postautor: OneNight » 22 gru 2016, 21:47

Mowa o Polsce.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: A Ty co byś zrobił?

Postautor: danut » 22 gru 2016, 22:12

OneNight pisze:Mowa o Polsce.

Ja wiem, ale skąd wiesz, że w Norwegii nie nagrano tylko tych co chcieli pomóc? Prawdą jest, ze w naszym narodzie od jakiegoś czasu rodzi się wielka znieczulica, ale czy tak dzieje się tylko u nas, czy ten świat staje się w większości tak szybki i zachłanny, ze coraz mniej jest w nim dobrych uczuć? Bo wydaje się, ze to wszystko doszło do nas a nie jest rodzime, jak wiele innych złych przyzwyczajeń, na które łapiemy się najchętniej.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: A Ty co byś zrobił?

Postautor: Xsenia » 22 gru 2016, 22:40

Dziecko ma poniżej 11 lat. Zabrałabym i zaprowadziła na policję. Tam miałby ciepło. Poza tym, dla każdego choć trochę myślącego to jasne, że jeśli ci zimno to szukasz pomieszczenia choć trochę osłoniętego od wiatru i z odrobiną dachu. To naturalny odruch obronny ciała, instynkt. Dziecko marznące na ławce, nawet nie skaczące w miejscu by się ocieplić, wzbudziłoby moje podejrzenia, że coś jest nie tak. Czeka na matkę? Bez przesady, kto się na to nabierze?
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: A Ty co byś zrobił?

Postautor: danut » 22 gru 2016, 22:49

Xsenia pisze:Dziecko ma poniżej 11 lat. Zabrałabym i zaprowadziła na policję. Tam miałby ciepło.

Tak zaczęłam się zastanawiać - czy Ci Norwedzy rozbierający się aż do gołych rąk chcieli sami zamarznąć oddając tak ochoczo te kurtki dziecku, nie można to było zaprowadzić dziecka do najbliższego ciepłego miejsca np. sklepu otulając je częściowo np. szalami jak u nas i przeczekać te 15 minut z nim by stamtąd obserwowało, czy przybędzie ta mama, a jeśli nie zrobić jak piszesz? Skąd mieli tę pewność, że ta matka po nie przyjdzie? Taka duma z tego - dam ci kurtkę? Od razu widać, ze coś w tym nie grało, a cała sprawa była jakby sfingowana od początku.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: A Ty co byś zrobił?

Postautor: OneNight » 23 gru 2016, 08:56

danut, nie wiem czy wiesz, ale norwedzy mają inną mentalność. Podejrzewam, że brak Ci informacji o tym kraju. Są naiwni.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: A Ty co byś zrobił?

Postautor: Hansel » 23 gru 2016, 13:07

Xsenia pisze:Dziecko ma poniżej 11 lat. Zabrałabym i zaprowadziła na policję. Tam miałby ciepło. Poza tym, dla każdego choć trochę myślącego to jasne, że jeśli ci zimno to szukasz pomieszczenia choć trochę osłoniętego od wiatru i z odrobiną dachu. To naturalny odruch obronny ciała, instynkt. Dziecko marznące na ławce, nawet nie skaczące w miejscu by się ocieplić, wzbudziłoby moje podejrzenia, że coś jest nie tak. Czeka na matkę? Bez przesady, kto się na to nabierze?



I to jest właśnie prawidłowa reakcja.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: A Ty co byś zrobił?

Postautor: danut » 23 gru 2016, 15:32

OneNight pisze:danut, nie wiem czy wiesz, ale norwedzy mają inną mentalność. Podejrzewam, że brak Ci informacji o tym kraju. Są naiwni.

To skup się na temacie a nie na podejrzeniach.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Następna

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 19 gości