Myśl tworzy rzeczywistość

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Myśl tworzy rzeczywistość

Postautor: OneNight » 24 gru 2016, 23:39

Magia, prawo przyciągania, modlitwa czy medytacja - co te rzeczy mają ze sobą wspólnego? Wszystkie te rzeczy opierają się na założeniu, że myśl wpływa na naszą rzeczywistość. Racjonalne wytłumaczenie tego zjawiska jest takie, że jedni uważają, że szklanka jest do połowy pusta, a drudzy że do połowy pełna. Zmieniając swoje nastawienie, sami wmawiamy sobie pozytywne, bądź negatywne efekty powyższych czynności.

Czy wpływanie myślami na bieg wydarzeń to iluzja? A może teoria ta jest tylko do połowy pełna i człowiek jest w stanie zapewnić sobie dobrobyt siłą swojego umysłu? Zachęcam do dyskusji.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Myśl tworzy rzeczywistość

Postautor: danut » 25 gru 2016, 00:39

Myśl nadaje kierunek skoordynowanemu działaniu. Cała rzeczywistość jest tworzona jedną wielką i logiczną myślą. To myśli wywołują uczucia, które następnie są motorem działania i to chyba każdy wie. Ale nie każdy wie o tym, że również złe myśli a raczej złe emocje i uczucia posiadają moc sprawczą. Nie każdy wie o tym jak to działa uważając np. jak w pytaniu wyżej, że "człowiek jest w stanie zapewnić sobie dobrobyt siłą swojego umysłu". - Nie. Czarodziej machający różdżką i wskazujący rzeczywistości jak ona ma zadziałać, próbujący przejmować nad nią władzę, nie liczący się z nikim i niczym, kierujący się zapewnianiem sobie dobrobytu i uważający, że jego myśli posiadają moc większą od myśli innych oraz taką samą jaką dysponuje Ta Wielka Myśl Twórcza ogarniająca całość - jest w wielkim błędzie i wpada w sidła własnych urojeń.
Jednak - "Zmieniając swoje nastawienie, sami wmawiamy sobie pozytywne, bądź negatywne efekty powyższych czynności." - - Nie wmawiamy tego sobie, bo ślemy odpowiednie intencje przy tym, dostrajamy się tym samym do odpowiedniego kierunku kształtowanej rzeczywistość - ile w tobie dobra, lub zła, to z tym się łączysz, harmonizujesz działania z odpowiednimi sobie, a efekt będzie również do tego działania właściwy. Dlatego wpływanie myślami na bieg wydarzeń to również nie jest iluzja. Silne życzenia, szczera modlitwa ładują jakby akumulatory i wzmacniają energie myśli, tak wysyłane są informacje i to z odpowiednią siłą, jaką dysponuje dany człowiek, a wszelkie informacje są składowymi tworu jakim jest rzeczywistość.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Myśl tworzy rzeczywistość

Postautor: OneNight » 25 gru 2016, 09:32

A więc - myślami możemy wpływać na bieg wydarzeń, ale nie zapewnimy sobie dobrobytu. Co jeśli ktoś chce wpłynąć na bieg wydarzeń tak, aby ten dobrobyt osiągnąć?
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Myśl tworzy rzeczywistość

Postautor: Pawełek » 25 gru 2016, 10:36

OneNight pisze:A więc - myślami możemy wpływać na bieg wydarzeń, ale nie zapewnimy sobie dobrobytu. Co jeśli ktoś chce wpłynąć na bieg wydarzeń tak, aby ten dobrobyt osiągnąć?

Czytałeś może książkę "Potęga podświadomości"?
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Myśl tworzy rzeczywistość

Postautor: OneNight » 25 gru 2016, 11:16

Nie, nie czytałem.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Myśl tworzy rzeczywistość

Postautor: Pawełek » 25 gru 2016, 11:28

OneNight pisze:Nie, nie czytałem.

A więc bardzo polecam :) Odpowie na Twoje pytania. Niestety nie jest opisana w sposób naukowy jak to wszystko działa, jednakże jest wiele przykładów pokazujących skuteczność tego o czym piszę książka.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Myśl tworzy rzeczywistość

Postautor: danut » 25 gru 2016, 12:57

OneNight pisze:A więc - myślami możemy wpływać na bieg wydarzeń, ale nie zapewnimy sobie dobrobytu. Co jeśli ktoś chce wpłynąć na bieg wydarzeń tak, aby ten dobrobyt osiągnąć?

Wolf Messing słynny telepata nazywany tajną bronią Stalina, by udowodnić swoje zdolności oddziaływania myślą na to co inni maja zobaczyć wszedł do banku pokazał wyrwaną czystą kartkę z zeszytu i podał kasjerowi, a ten widząc czek wypłacił mu sto tysięcy rubli bez chwili zawahania. Pisałam, że moc sprawczą mają tak samo złe myśli, tylko że w efekcie te zdarzenia są wprowadzone w rzeczywistość jak wirusy i kiedyś zostaną wykryte i wyeliminowane, nie będą trwale w niej zapisane, bo nie połączą się z inną rzeczywistością, a zakłócający system będą musieli ponieść za to odpowiedzialność.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Myśl tworzy rzeczywistość

Postautor: OneNight » 25 gru 2016, 14:27

Pawełek pisze:
OneNight pisze:Nie, nie czytałem.

A więc bardzo polecam :) Odpowie na Twoje pytania. Niestety nie jest opisana w sposób naukowy jak to wszystko działa, jednakże jest wiele przykładów pokazujących skuteczność tego o czym piszę książka.


Jak tylko będę miał czas, to zerknę na tą książke. Długa jest?


Wolf Messing, słynny telepata, o którym nie słyszałem. Skoro taki z niego telepata, to czemu wg. nauki telepatia nadal nie istnieje?
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Myśl tworzy rzeczywistość

Postautor: odnowa » 25 gru 2016, 14:38

Zabrzmi to trochę naiwnie, ale tak było. Otóż ok. 2010 r. dostałem dwa kwiaty od mamy. Jeden z nich, mimo podlewania zwiędł (ale nie usechł). Codziennie rano przykładałem ręce do tych dwóch kwiatów i w myślach raz recytowałem: "przepraszam ciebie. Wybacz mi. Wybaczam tobie. Dziękuję tobie. Kocham ciebie." Po paru tygodniach kwiat był zdrwowy, liście jego były pięknie rozwinięte. Niestety w drugiej połowie 2011r. nadeszła depresja która sprawiła że wszystkiego mi się odechciało. Kwiat, mimo że był właściwie podlewany zwiędł, a ja go tym razem wyrzuciłem. Metodę poznałem dzięki któremuś wykładowi Vanessy Anseloni, spirytystki. Zaczerpnęła ją z hawajskiego ho'oponopono - http://duchoweolsnienie.pl/articles/Ho_o_pono.html
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

Re: Myśl tworzy rzeczywistość

Postautor: OneNight » 25 gru 2016, 14:43

Przebywając dłużej obok kwiatka, dostarczasz mu dwutlenku węgla. Jednak sam nie wiem co o tym myśleć.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Następna

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości