Myśl tworzy rzeczywistość

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Re: Myśl tworzy rzeczywistość

Postautor: OneNight » 28 gru 2016, 18:16

Filmu nie oglądałem. W ogóle nie kojarzę nic związanego z tym tytułem. To nie mogą być moje wspomnienia, są nielogiczne - około 20 osób nie zmieściłoby się w moim domu.

Co do sztuczek - nie nazywaj tego hipnozą. To się pięknie nazywa mentalizmem. Za taką pojedynczą sztuczkę trzeba zapłacić nawet 10 tysięcy zł, więc puścisz iluzjonistów z torbami, jeśli będziesz nadal to analizować :lol:
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Myśl tworzy rzeczywistość

Postautor: danut » 28 gru 2016, 18:51

OneNight pisze:Filmu nie oglądałem. W ogóle nie kojarzę nic związanego z tym tytułem. To nie mogą być moje wspomnienia, są nielogiczne - około 20 osób nie zmieściłoby się w moim domu.

Co do sztuczek - nie nazywaj tego hipnozą. To się pięknie nazywa mentalizmem. Za taką pojedynczą sztuczkę trzeba zapłacić nawet 10 tysięcy zł, więc puścisz iluzjonistów z torbami, jeśli będziesz nadal to analizować :lol:

A :lol: była już taka sytuacja z puszczeniem z torbami i nie za moją przyczyną. Odbywały się pokazy największego z joginów gdzieś w odludnym miejscu - oczywiście spora grupa gapiów wykupiła bilety i zobaczyli oczekiwane - jogin wspinał się do góry po cieniutkiej linie na niczym nie zawieszonej, lewitował normalnie. Ok. pokaz mrożący krew w żyłach i nie można było zarzucić mu żadnych ekstra bogatych i technicznych obróbek, pomysłów, przygotowań i wielkich maszyn z super technologią - nic tam nie było, tylko polana, z jednym, ale .. - był zakaz fotografowania i filmowania. Jednak jednemu panu udało się przemycić kamerkę i skierował ją na jogina. I cóż on zobaczył na oglądanym potem filmie? - Jogin cały czas siedział na ziemi, nigdzie się nie wspinał, ani nie unosił, lina zawieszona była na cieniutkiej lince do konaru drzewa - czary? :)

Ps. To skąd ten wpis o tym filmie, komuś się tak skojarzyła twoja opowieść? To, że nie zmieściłoby się tyle osób w twoim domu nie świadczy o tym, że właśnie Twoje wspomnienia nie mogły się na siebie ponakładać. A nawet może wskazywać na to, że przebiło się tam pomiędzy nimi coś co dotyczy Ciebie, ale jest z innych rzeczywistości.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Myśl tworzy rzeczywistość

Postautor: OneNight » 28 gru 2016, 19:36

Bo gdy śniłem znałem tytuł i skojarzyłem z filmem. Po pobudce się zorientowałem, że przecież nigdy czegoś takiego nie oglądałem.

Skoro jogin siedział na ziemii, to co dawało efekt wspinania?
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Myśl tworzy rzeczywistość

Postautor: danut » 28 gru 2016, 19:40

OneNight pisze:Bo gdy śniłem znałem tytuł i skojarzyłem z filmem. Po pobudce się zorientowałem, że przecież nigdy czegoś takiego nie oglądałem.

Skoro jogin siedział na ziemii, to co dawało efekt wspinania?

1. A taki film jest nagrany w ogóle i z którego był roku?

2. Sugestia, urzeczywistnienie wyobrażenia. Ta grupa została zahipnotyzowana przez tego jogina.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Myśl tworzy rzeczywistość

Postautor: OneNight » 28 gru 2016, 19:43

Zdaje się, że jest film o tym tytule.
http://filmweb.pl/film/Metro-2012-640195

Ale nie wiem czy tak samo wygląda jak we śnie, bo nie oglądałem.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Myśl tworzy rzeczywistość

Postautor: danut » 28 gru 2016, 20:40

OneNight pisze:Zdaje się, że jest film o tym tytule.
http://filmweb.pl/film/Metro-2012-640195

Ale nie wiem czy tak samo wygląda jak we śnie, bo nie oglądałem.


Uważam, że to był wartościowy sen, powyciągaj z niego tyle szczegółów, ile się tylko da, zapamiętaj je, a w przyszłości wiele z nich może dać ci potwierdzenie na to, ze nie były to tylko fantazje senne. Ja nie mogłam zrozumieć swoich przygód w czasie, gdy miały one miejsce, ale jak pięknie z biegiem lat ukazywały one dopełniony i logiczny obraz. Dzięki temu dużo możemy rozpatrzyć na temat tego co naprawdę się wokół nas dzieje i jak to jest z tą naszą rzeczywistością, skąd to wszystko się bierze.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Myśl tworzy rzeczywistość

Postautor: OneNight » 28 gru 2016, 22:30

Ale ja rozumiem przekaz. Ostatnio jak mi się to śniło(z innymi osobami), to był to zły znak. Rozumiem, że mam ją omijać szerokim łukiem. Mówiłem, że motyw się powtarza.

Przypomniałem sobie jeszcze jeden szczegół. We śnie miałem wrażenie, jakby moja twarz była zdeformowana - bałem się patrzeć ludziom w oczy. We śnie było ciągle ciemno - jak patrzyłem tam na zegarek, to było około godziny 5 rano.


Pomijając już sen. Od dawna krążą plotki o tym, że człowiek posiada paranormalne zdolności typu telekineza czy telepatia. Dlaczego więc prawdopodobnie nikt nie jest w stanie tej zdolności opanować? Czy może człowiek nie jest w stanie tego dokonać bez pomocy elektroniki?
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Myśl tworzy rzeczywistość

Postautor: danut » 28 gru 2016, 23:09

Prawda. Człowiek nie jest w stanie tych zdolności opanować. A wszelkie próby okrzyknięcia się kimś, kto nad nimi panuje w efekcie kończą się na kłamstwie i manipulacji i taka jest prawda. Mieliśmy mnóstwo takich postaci i śledząc ich życia i to, że gdy zaczęli się przechwalać swoją nadzwyczajnością, szpanować przed innymi ludźmi, to te ich pokazy okazywały się wtedy po prostu daremną, podstępną mistyfikacją.
Ja mam do tego takie wytłumaczenie - prawdziwe nasze wielkie Ja nie znajduje się w naszym świecie, nie w naszym mózgu, nie w naszym ciele - ono samo( to ciało) ma swojego programatora i operatora poza naszym światem, poza tą rzeczywistością - jest nim jakiś niepoznany przez nas układ czuwający nad nami, nad każdym z osobna i obejmujący to wszystko i jeśli on uzna to za konieczne - działa i wtedy to ukazują się jakby te "nasze" niby zdolności. :) Jednak to nie my zarządzamy nim, tylko on nami i nic nie dzieje się na nasze "chcę". Myślę, że żadna elektronika temu tez nie rozkaże i nie da mu rady by móc przejąc tę kontrolę.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Myśl tworzy rzeczywistość

Postautor: OneNight » 28 gru 2016, 23:36

Jak to nie? Zakładasz kask, elektrody analizują aktywność mózgu i wysyłają jak krótkofalówki wiadomość.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Myśl tworzy rzeczywistość

Postautor: danut » 28 gru 2016, 23:44

OneNight pisze:Jak to nie? Zakładasz kask, elektrody analizują aktywność mózgu i wysyłają jak krótkofalówki wiadomość.


No i dobrze, i nawet komputer może zanalizować bodźce przekształcić je w obraz i rzucić na ekran nasze myśli i co z tym dalej? :D Może po przeliczać ciągi zdarzeń i wyświetlić przewidywaną przyszłość, ale i tak wszystkiego mu się wyłapać nie uda, bo jest o wiele więcej oddziaływań niż my znamy, niż zna zespolony cały ludzki umysł, więc tych, których nikt z ludzi nie zna i tak nie może wziąć pod uwagę, zatem jaki da wynik? :)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości