Myśl tworzy rzeczywistość

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Re: Myśl tworzy rzeczywistość

Postautor: OneNight » 28 gru 2016, 23:48

Ale jakieś komunikaty może wysyłać. To już coś.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Myśl tworzy rzeczywistość

Postautor: danut » 28 gru 2016, 23:54

Ale wysyłamy je non stop automatycznie choć tego nie wiemy zachodzi bezustanna wymiana informacji między nami, a źródłem. Nie wiem, czy elektronika będzie kiedykolwiek w stanie nawet temu dorównać, a co dopiero przewyższyć taki układ. A cacka będą działać tylko w obrębie naszej rzeczywistości, czy myślisz, że obejmą nieskończoność i naszą nieśmiertelność ? Niby jak?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Myśl tworzy rzeczywistość

Postautor: OneNight » 29 gru 2016, 00:01

Chodziło mi raczej o samą prostą wymianę informacji między dwojgiem ludzi bez pomocy mowy - samymi myślami. Kto wie co dalej będzie. Przecież jeszcze nie tak dawno ludzie myśleli, że miejsce człowieka jest na ziemii.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Myśl tworzy rzeczywistość

Postautor: danut » 29 gru 2016, 00:16

OneNight pisze:Chodziło mi raczej o samą prostą wymianę informacji między dwojgiem ludzi bez pomocy mowy - samymi myślami. Kto wie co dalej będzie. Przecież jeszcze nie tak dawno ludzie myśleli, że miejsce człowieka jest na ziemii.


To może być osiągalne. Ja tak kiedyś nawet pisałam o tym, że taka forma komunikacji wyeliminowałaby kłamstwa i podchody i wcale nie byłaby złym posunięciem, bo niektórzy bardzo się obawiają np. wyjścia na jaw przy tym swoich tajemnic, ale dlaczego? -Jeśli one nie miałyby szkodzić nikomu, to w czym rzecz? :)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Myśl tworzy rzeczywistość

Postautor: czarnyMag » 29 gru 2016, 13:59

Wysłanie pytania/informacji telepatycznie? Jak już któryś z was coś takiego wyśle do kogoś to niech potem nie pisze że do "X" wysłał pytanie o kolor krawatu bo wymiękam gdy to czytam :lol:
Odbierający taką myśl powinien odpisać sam bez podpowiedzi!
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Myśl tworzy rzeczywistość

Postautor: Mirek » 29 gru 2016, 15:18

„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Myśl tworzy rzeczywistość

Postautor: OneNight » 29 gru 2016, 17:59

czarnyMag pisze:Wysłanie pytania/informacji telepatycznie? Jak już któryś z was coś takiego wyśle do kogoś to niech potem nie pisze że do "X" wysłał pytanie o kolor krawatu bo wymiękam gdy to czytam :lol:
Odbierający taką myśl powinien odpisać sam bez podpowiedzi!


Chodzi o technologiczną telepatie. Czytasz temat od początku?
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Myśl tworzy rzeczywistość

Postautor: czarnyMag » 02 sty 2017, 14:27

OneNight pisze:
czarnyMag pisze:Wysłanie pytania/informacji telepatycznie? Jak już któryś z was coś takiego wyśle do kogoś to niech potem nie pisze że do "X" wysłał pytanie o kolor krawatu bo wymiękam gdy to czytam :lol:
Odbierający taką myśl powinien odpisać sam bez podpowiedzi!


Chodzi o technologiczną telepatie. Czytasz temat od początku?


To jest ta technologia wpływająca na telepatię - "A więc - myślami możemy wpływać na bieg wydarzeń, ale nie zapewnimy sobie dobrobytu. Co jeśli ktoś chce wpłynąć na bieg wydarzeń tak, aby ten dobrobyt osiągnąć?" - To Twoja wypowiedź w temacie! Gdzie jest tam technologiczne spojrzenie? Temat chyba traktuje o domniemaniach w oparciu o sf :)
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Myśl tworzy rzeczywistość

Postautor: czarnyMag » 02 sty 2017, 14:30

danut pisze:
OneNight pisze:Chodziło mi raczej o samą prostą wymianę informacji między dwojgiem ludzi bez pomocy mowy - samymi myślami. Kto wie co dalej będzie. Przecież jeszcze nie tak dawno ludzie myśleli, że miejsce człowieka jest na ziemii.


To może być osiągalne. Ja tak kiedyś nawet pisałam o tym, że taka forma komunikacji wyeliminowałaby kłamstwa i podchody i wcale nie byłaby złym posunięciem, bo niektórzy bardzo się obawiają np. wyjścia na jaw przy tym swoich tajemnic, ale dlaczego? -Jeśli one nie miałyby szkodzić nikomu, to w czym rzecz? :)


Jakieś przykłady tych "kłamstw" wydartych telepatycznie?
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Myśl tworzy rzeczywistość

Postautor: danut » 02 sty 2017, 16:30

czarnyMag pisze:
danut pisze:
OneNight pisze:Chodziło mi raczej o samą prostą wymianę informacji między dwojgiem ludzi bez pomocy mowy - samymi myślami. Kto wie co dalej będzie. Przecież jeszcze nie tak dawno ludzie myśleli, że miejsce człowieka jest na ziemii.


To może być osiągalne. Ja tak kiedyś nawet pisałam o tym, że taka forma komunikacji wyeliminowałaby kłamstwa i podchody i wcale nie byłaby złym posunięciem, bo niektórzy bardzo się obawiają np. wyjścia na jaw przy tym swoich tajemnic, ale dlaczego? -Jeśli one nie miałyby szkodzić nikomu, to w czym rzecz? :)


Jakieś przykłady tych "kłamstw" wydartych telepatycznie?

A według Ciebie ludzie nie kłamią? Obecnie mamy wykrywacz kłamstw polegający na reakcji mięśni, rejestracji chwil zawahań w odpowiedzi - nie jest to stuprocentowy sposób na wykrycie oszustwa. I jest jeszcze coś jak wyczucie kłamstwa. :D A to dla sprytnych i uważnych.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości