Dlaczego ludzie źle postepują

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Re: Dlaczego ludzie źle postepują

Postautor: danut » 18 sty 2017, 13:08

Xseniu ja uważam, że mówienie prawdy wprost bez względu na to, czy jest ona w odbiorze dla kogoś przyjemna, czy nie - nie może nikogo skrzywdzić. Gdy zaboli bo ktoś miał inne i wydumane wyobrażenie np. o sobie, czy danej sprawie a ja mu napisze jak jest, to być może taka uwaga wytrąci go z fałszowania sobie tego obrazu, może zaboleć, ale i tak często przez ból dochodzi się do prawdy. Jeśli zaś dana osoba jej nie szuka i woli żyć w swoim zakłamanym świecie - to cóż, moje mówienie nie miało zamiaru jej skrzywdzić i nie czuję się temu winna.
Co do reszty dochodzimy do podobnego widzenia sprawy, ale pokazywanie jest pokazywaniem, a nie narzucaniem i wymuszaniem na kimś innym wybrania jedynej i uznanej za najlepszą z najlepszych przez kogoś drogi. Stąd nauczanie i głoszenie na wzór guru proroków nie ma sensu.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Dlaczego ludzie źle postepują

Postautor: Hansel » 13 lut 2017, 11:41

Teraz dochodzę do tego że zło zazwyczaj jest łatwiejsze.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Dlaczego ludzie źle postepują

Postautor: Mirek » 15 lut 2017, 18:15

danut pisze:Xseniu ja uważam, że mówienie prawdy wprost bez względu na to, czy jest ona w odbiorze dla kogoś przyjemna, czy nie - nie może nikogo skrzywdzić. Gdy zaboli bo ktoś miał inne i wydumane wyobrażenie np. o sobie, czy danej sprawie a ja mu napisze jak jest, to być może taka uwaga wytrąci go z fałszowania sobie tego obrazu, może zaboleć, ale i tak często przez ból dochodzi się do prawdy. Jeśli zaś dana osoba jej nie szuka i woli żyć w swoim zakłamanym świecie - to cóż, moje mówienie nie miało zamiaru jej skrzywdzić i nie czuję się temu winna.
Co do reszty dochodzimy do podobnego widzenia sprawy, ale pokazywanie jest pokazywaniem, a nie narzucaniem i wymuszaniem na kimś innym wybrania jedynej i uznanej za najlepszą z najlepszych przez kogoś drogi. Stąd nauczanie i głoszenie na wzór guru proroków nie ma sensu.

Czasem nie mówienie komuś prawdy może mu uratować życie. Wszystko zależy od okoliczności i czego ta prawda dotyczy ;)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dlaczego ludzie źle postepują

Postautor: danut » 15 lut 2017, 19:13

Mirku jeśli wyczuwasz takie zagrożenie możesz sprawę przemilczeć, jednak nie usprawiedliwia to dalszego fałszowania i przez ciebie tej osobie obrazu, możesz nic nie mówić, ale nie kłam, nie okłamuj jej i nie zakłamuj jej rzeczywistości.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Poprzednia

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości