Jarvis - asystent Zuckerberga

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Jarvis - asystent Zuckerberga

Postautor: OneNight » 08 sty 2017, 19:39

https://youtube.com/watch?v=SHNyfG0YPqA

Jarvis to imię sztucznej inteligencji, czy raczej asystenta Tonny'ego Starka z filmu Iron Man. Wydaje się Sci-Fi, ale czy aby na pewno? Mark Zuckerberg, który stworzył facebooka, podjął się tego wyzwania, a efekt macie powyżej. Jak napisał w opisie filmu, zajęło mu to rok. Szczena mi opadła, gdy to zobaczyłem - i bynajmniej nie dlatego, że jeden z najbogatszych ludzi na świecie je na śniadanie tosty (ponoć jest bogatszy od Donalda Trumpa).

Ktoś chętny, aby rzucić mu wyzwanie i zbudować lepszego Jarvisa? :D

Dla wtajemniczonych;
-System operacyjny smartphone'a to IOS, a aplikacja przetwarzająca mowe na tekst napisana jest w języku Objective-C
-Serwer sterujący domem jest połączony z Messengerem - wszystko pisane w Pythonie i PHP
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Jarvis - asystent Zuckerberga

Postautor: neuron » 09 sty 2017, 10:51

OneNight pisze:Jarvis to imię sztucznej inteligencji


nie wiem dlaczego Ci szczena opadla ? jarvis nie jest sztuczna inteligencja , jarvis nawet nie jest inteligentny
to program i siec kontrolerów ,i nic wiecej

jak bedziesz mial do tego warunki i potrzebna wiedze to sa mozesz sobie to napisac na kolanie w piwnicy u babci w chatce z 16 wieku
Nie można się przygotować do skoku w przepaść

droga w górę i droga w dół jest tą samą drogą
neuron
 
Posty: 897
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:15
Lokalizacja: .............

Re: Jarvis - asystent Zuckerberga

Postautor: OneNight » 09 sty 2017, 19:14

No nie powiedziałbym. Spróbuj zaprogramować rozpoznawanie twarzy i co najważniejsze - połączyć komputer z urządzeniem zewnętrznym jak np. kamera. To wymaga już nie małej wiedzy. No i wiadomo - koszty są duże. Dla przeciętnego śmiertelnika nieosiągalne. Myślałem jednak nad tym.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38


Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości