seriale paradokumentalne

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

seriale paradokumentalne

Postautor: Hansel » 09 sty 2017, 12:44

Obejrzałem kiedyś przypadkiem odcinek serialu ,,dlaczego ja,, Przez godzinę czułem się potem bardzo niedabrze jakbym miał zamulony umysł. Generalnie miałem takie wrażenie jak by mi umarła mi jakąś część mózgu. Wyjaśni mi ktoś po co tworzy się takie żenujące rzeczy i kim są ludzie którzy taki chłam oglądają? Np ja nie zgodził bym się coś takiego oglądać nawet gdyby mieli mi za to płacić.

Kto nie wie o co mi chodzi niech obejrzy sobie film Niekrytego Krytyka https://www.youtube.com/watch?v=N1xk8Cn-BRE
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: seriale paradokumentalne

Postautor: Xsenia » 09 sty 2017, 13:48

Odpowiem Ci dlaczego mój syn i ja oglądamy takie seriale. Owszem poziom gry aktorskiej i prowadzenia programu wołają o pomstę do nieba. Ale nie o wyżyny reżyserii czy gry aktorskiej tu chodzi. Chodzi o problemy z jakimi mogą się spotkać ludzie i jaki jest najlepszy sposób ich rozwiązania. Mój syn ma Zespół Aspargera i jedną z głównych cech tego zespołu jest brak zrozumienia zasad społecznych i brak zrozumienia motywów działania ludzi. Te seriale pomagają mu zrozumieć te zasady i motywy. Zazwyczaj gdy oglądamy któryś z tych odcinków to kończy się ogromną dyskusją dlaczego ktoś zrobił tak i tak. Dlaczego to było zle i jak powinien postąpić. Dla mojego syna to lekcje życiowe.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: seriale paradokumentalne

Postautor: Nikita » 09 sty 2017, 14:38

Ile lat ma Twoj syn?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: seriale paradokumentalne

Postautor: Hansel » 09 sty 2017, 14:51

Xsenia ale ludzie w tych filmach zachowują się jak skończeni kretyni. Poza tym ja mam tak że nienawidzę jak ktoś się przy mnie kłuci czy choćby podnosi głos i budzi to we mnie silną agresję.


Do tego jakie one niby zachwiania społeczne mają promować ? Np tu człowiek chciał być bohaterem i bronił ludzi a został za to ukarany ? https://www.youtube.com/watch?v=g1aBundBB58
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: seriale paradokumentalne

Postautor: Xsenia » 09 sty 2017, 19:35

Nikita pisze:Ile lat ma Twoj syn?

Obecnie 16.

Hansel pisze:Xsenia ale ludzie w tych filmach zachowują się jak skończeni kretyni.

Czasami tak. A ty nigdy nie spotkałeś sie z idiotycznym zachowaniem innego człowieka? Wszyscy ludzie koło ciebie zachowują sie normalnie??

Hansel pisze:Poza tym ja mam tak że nienawidzę jak ktoś się przy mnie kłóci czy choćby podnosi głos i budzi to we mnie silną agresję.

To objaw ludzi, którzy jako dzieci doświadczają częstego krzyku i kłótni w domu. Dobrze by było gdybyś nad tym popracował. Bo swoją drogą, czasem lepiej coś wykrzyczeć niż dusić w sobie.

Hansel pisze:Do tego jakie one niby zachwiania społeczne mają promować ? Np tu człowiek chciał być bohaterem i bronił ludzi a został za to ukarany ?

Ten niby "bohater" to sam był bandyta i policja akurat w tym odcinku dobrze reagowała. Czy uważasz, że obrona innego człowieka tłumaczy pobicie do nieprzytomności? Nie tak sie to załatwia.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: seriale paradokumentalne

Postautor: Nikita » 09 sty 2017, 21:21

Trudny wiek...moja corka ma prawie 14 i latwo nie jest...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: seriale paradokumentalne

Postautor: Xsenia » 09 sty 2017, 22:24

Najtrudniej w tym wieku nauczyć empatii oraz tego by myśleli o innych gdy coś mówią czy robią. Żeby uważali na uczucia innych. Bardzo trudne w przypadku mojego starszego syna.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: seriale paradokumentalne

Postautor: neuron » 09 sty 2017, 22:27

Xsenia pisze:Mój syn ma Zespół Aspargera


nie zazdroszcze , mam znajoma i ma doklatnie taką sama sytuacje jak Ty
jej syn jest w tym samym wieku , ma 16 lat
Nie można się przygotować do skoku w przepaść

droga w górę i droga w dół jest tą samą drogą
neuron
 
Posty: 897
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:15
Lokalizacja: .............

Re: seriale paradokumentalne

Postautor: Xsenia » 09 sty 2017, 22:38

Neuron nie ma aż tak źle. :) Mój syn, jak to ślicznie nazywają, jest wysoko funkcjonujący. Czyli potrafi sie zając sobą, potrafi sie ubrać, zrobić sobie jedzenie, zrobić zakupy. A są jednostki, które nawet butów nie potrafią zawiązać. Dlatego nie narzekam. Jest dobrze. A że czasem muszę mu tłumaczyć zachowania ludzi, które rozumie 5 latek, to już sie przyzwyczaiłam.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: seriale paradokumentalne

Postautor: neuron » 10 sty 2017, 00:30

Xsenia pisze: Mój syn ma Zespół Aspargera


Xsenia pisze:Neuron nie ma aż tak źle


no oby , znam temat ogólnikowo i tylko z opowiadan znajomej , tak czy inaczej to nie dobrze, zycze zeby bylo lepiej a najlepiej zeby bylo calkiem dobrze
Nie można się przygotować do skoku w przepaść

droga w górę i droga w dół jest tą samą drogą
neuron
 
Posty: 897
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:15
Lokalizacja: .............

Następna

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości