seriale paradokumentalne

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Re: seriale paradokumentalne

Postautor: Hansel » 10 sty 2017, 12:12

Xsenia pisze:
Nikita pisze:Ile lat ma Twoj syn?
Ten niby "bohater" to sam był bandyta i policja akurat w tym odcinku dobrze reagowała. Czy uważasz, że obrona innego człowieka tłumaczy pobicie do nieprzytomności? Nie tak sie to załatwia.


Xseniu jakie państwo taki i Batman. On jest przecież nie bohaterem jakiego ludzie potrzebują tylko takim na jakiego zasługują :lol:

Niestety prawda jest taka że Batmana zgarnili pewnie dlatego że on policję kompromitował odwalając za nią jej robotę :cry:

Xsenia pisze:
Hansel pisze:Poza tym ja mam tak że nienawidzę jak ktoś się przy mnie kłóci czy choćby podnosi głos i budzi to we mnie silną agresję.

To objaw ludzi, którzy jako dzieci doświadczają częstego krzyku i kłótni w domu. Dobrze by było gdybyś nad tym popracował. Bo swoją drogą, czasem lepiej coś wykrzyczeć niż dusić w sobie.


Ja myślę że kłótnia nigdy się niczego nie osiągnie a wszystkie problemy jeśli można je rozwiążać to tylko na drodze spokojnej i rzeczowi rozmowy.

Xsenia pisze: A są jednostki, które nawet butów nie potrafią zawiązać. Dlatego nie narzekam. Jest dobrze. A że czasem muszę mu tłumaczyć zachowania ludzi, które rozumie 5 latek, to już sie przyzwyczaiłam.
To ze mną aż tak źle nie jest
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: seriale paradokumentalne

Postautor: Estia72 » 11 sty 2017, 21:40

Xsenia pisze:Neuron nie ma aż tak źle. :) Mój syn, jak to ślicznie nazywają, jest wysoko funkcjonujący. Czyli potrafi sie zając sobą, potrafi sie ubrać, zrobić sobie jedzenie, zrobić zakupy. A są jednostki, które nawet butów nie potrafią zawiązać. Dlatego nie narzekam. Jest dobrze. A że czasem muszę mu tłumaczyć zachowania ludzi, które rozumie 5 latek, to już sie przyzwyczaiłam.



Xsenia jestes silna i dzielna kobieta, na pewno nie jest Ci latwo...zapewne wlozylas duzo wysilku i poswiecenia by Twoj syn mogl "normalnie" funkcjonowac. :roll: Dobrze ,ze Twoj syn ma taka mame jak Ty :) Jestem pelna podziwu Xseniu. :)

Hansel ja obecnie bardzo rzadko ogladam TV , ale swego czasu mialam dziwne doswiadczenie ogladajac jakis film sensacyjny gdzie bylo duzo przemocy... (byl to okres gdy bylam bardzo chora) i po obejrzeniu takiego filmu po prostu czulam jak by zeszla ze mnie cala energia zyciowa...pozniej dla eksperymentu powtorzylam to doswiadczenie i to samo uczucie, od tego czasu juz nie ogladam byle czego :roll:
"Na poczatku Bog ktory jest plomieniem stworzyl Niebo i Niebian"
Awatar użytkownika
Estia72
 
Posty: 781
Rejestracja: 30 wrz 2015, 13:15
Lokalizacja: Manchester, Anglia

Re: seriale paradokumentalne

Postautor: Xsenia » 11 sty 2017, 22:22

Estia72 pisze:Xsenia jestes silna i dzielna kobieta, na pewno nie jest Ci latwo...zapewne wlozylas duzo wysilku i poswiecenia by Twoj syn mogl "normalnie" funkcjonowac. Dobrze ,ze Twoj syn ma taka mame jak Ty Jestem pelna podziwu Xseniu.

Dziękuję Estia, choć mnie było łatwiej. Sama mam kilka objawów Zespołu Aspargera więc wiedziałam jak myśli i co czuje mój syn w danych sytuacjach, i jak może reagować (np. miał reakcje nieadekwatne do sytuacji). Przechodził to samo co ja jako dziecko, dlatego łatwiej było mi go zrozumieć i mu tłumaczyć zawiłości ludzkich poczynań, których ja się już nauczyłam, a każde normalne dziecko przyswaja jeszcze będąc berbeciem.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: seriale paradokumentalne

Postautor: Hansel » 12 sty 2017, 12:58

Xsenia pisze:
Estia72 pisze: (np. miał reakcje nieadekwatne do sytuacji).

Np jakie?


Xsenia pisze:
Estia72 pisze: choć mnie było łatwiej. Sama mam kilka objawów Zespołu Aspargera

To może być dziedziczne?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: seriale paradokumentalne

Postautor: Mirek » 12 sty 2017, 15:15

Tak Hansel, dziedziczymy szczepionki :(
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: seriale paradokumentalne

Postautor: Hansel » 12 sty 2017, 15:31

Mirku jesteś zwolennikiem tej teorii ? https://www.youtube.com/watch?v=c84teKqj3Mo
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: seriale paradokumentalne

Postautor: Xsenia » 12 sty 2017, 21:19

Hansel pisze:
Xsenia pisze:
Estia72 pisze: (np. miał reakcje nieadekwatne do sytuacji).

Np jakie?

Nadmierne emocje w zwykłych zdarzeniach. To było najczęściej.

Hansel pisze:
Xsenia pisze:
Estia72 pisze: choć mnie było łatwiej. Sama mam kilka objawów Zespołu Aspargera

To może być dziedziczne?

Mirek pisze:Tak Hansel, dziedziczymy szczepionki :(

Mój ojciec nie był szczepiony a też ma objawy Aspargera. Dlatego według mnie tonie szczepionki. Mój ojciec ma objawy, ja mam objawy, a mój syn ma zdiagnozowany Zespół Aspargera. Uważam wiec, że to dziedziczne. Ale równie dobrze to może być odosobniony przypadek.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: seriale paradokumentalne

Postautor: Nikita » 13 sty 2017, 10:16

Albo dziedziczne albo akurat wy jako dusze sie spotkaliscie aby przerobic taka lekcje...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: seriale paradokumentalne

Postautor: Hansel » 13 sty 2017, 14:12

To ja też mam tak że bardzo silnie przeżywam emocje
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: seriale paradokumentalne

Postautor: Xsenia » 13 sty 2017, 15:01

Nikita oczywiście możesz mieć rację co nie wyklucza dziedzicznosci.

Hansel a też miałeś tak, że jeśli zbliżała się jakaś wycieczka to nie spałeś z emocji nawet do 48 godzin? Mój syn tak miał.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości