Pamięć w genach

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Pamięć w genach

Postautor: Hansel » 14 lut 2017, 16:04

Jak myślicie czy jakieś wspomnienia można odziedziczyć po swoich przodkach ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Pamięć w genach

Postautor: Xsenia » 14 lut 2017, 20:02

Mam nieuzasadniony lęk przed buczeniem samolotów. Za każdym razem jak słyszę taki samolot, to chcę się chować i za każdym razem muszę sobie powtarzać, że Polska nie jest w stanie wojny z nikim i nikt nas nie bombarduje. Urodziłam się 33 lata po wojnie....
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomięć w genach

Postautor: danut » 14 lut 2017, 20:08

Ale pamięć nie mieści się w komórce, nie w genach. To, że są one zbudowane w podobny sposób jak u naszych przodków, to jedno, a to skąd czerpią one pamięć to drugie. Prosta sprawa - bo żadnej komórki nie pozostawiamy w laboratorium po zmarłym i potem jej nie ożywiamy i z niej samej drugi człowiek się nie rozrośnie, dopóki nie podłączymy jej jak np. przy klonowaniu do żywego kompleksu świadomościowego, a w naturalny sposób, gdy nie wyprodukuje jej ludzki organizm i nie zacznie na nią oddziaływać otoczenie. To tylko Frankenstein wykopywał zwłoki i je chciał ożywić, dać im drugie życie. Komórki zaś odbierają impulsy i posiadają receptory świadomości, które wiedzą skąd czerpać impulsy, motor życia, inne informacje im do życia potrzebne, z jakiego źródła, a jeśli to źródło mamy wspólne z przodkami, to bardzo dobrze, bo tworzymy grupę bratnich dusz gdzieś z nimi.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Pamięć w genach

Postautor: Mirek » 15 lut 2017, 17:05

Warto obejrzeć. Jest już pełna oficjalna wersja:
https://www.youtube.com/watch?v=JH3A0WXkPOI
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pamięć w genach

Postautor: Hansel » 17 lut 2017, 13:19

Kiedyś oglądałem taki film przyrodniczy w którym pokazywano węża zaraz po wykluciu który używa pewnej sztuczki chroniącej go przed drapieżnikiem której nie mógł się przecież od nikogo nauczyć
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26


Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości