Pozaziemska cywilizacja

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Re: Pozaziemska cywilizacja

Postautor: OneNight » 16 lut 2017, 11:47

Chcesz tajnych transkrypcji? Proszę!
www.wykop.pl/wpis/14654729/odtajniona-t ... -ukazuje-/
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Pozaziemska cywilizacja

Postautor: czarnyMag » 16 lut 2017, 12:03

OneNight pisze:Chcesz tajnych transkrypcji? Proszę!
http://www.wykop.pl/wpis/14654729/odtaj ... -ukazuje-/


Tajne inskrypcje NASA czyli organizacji którą powołali do życia ludzie którzy stanowią obecnie prawo, naukę i wole Ziemi mnie nie interesuje! Mogą sobie dawać Nobla za co tylko chcą. Tylko "oni" Twoi władcy - Panowie Twojego życia/Twej karnacji właśnie się duszą :lol: Oni się już podzielili na dwa bloki - jeden chce wydać całą technologie którą dotychczas ukrywano na Ziemi a drugi się nie godzi i dąży do III wojny światowej :twisted:
Jak jest to dla Ciebie sf to od tej chwili odpowiadasz tylko sumieniem!
Cokolwiek to dla Ciebie znaczy :twisted: A jeśli zaprzeczysz to uruchamiasz "karmę" :twisted:
Wierzysz w to co jest Ci na rękę w tej chwili i bierzesz za to w co Wierzysz 100% odpowiedzialności czyli karmy!

I więcej w tym temacie już nie odpowiadam!
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Pozaziemska cywilizacja

Postautor: Marzyciel » 16 lut 2017, 13:18

OneNight pisze:SETI, Płytka Pioneera, Arecibo - to tylko kilka ze sposobów poszukiwania pozaziemskich cywilizacji. Jak dotąd miliardy dolarów na poszukiwania nie zmieniły naszego stanu wiedzy - wciąż nic nie wiemy o pozaziemskich cywilizacjach. Czy więc jesteśmy sami w kosmosie? A może źle szukamy? Liczę na dyskusje związaną z nauką - bez reptylian i szaraków.


Szukając innych cywilizacji i życia we wszechświecie, zasadniczo szukamy odbicia
siebie i to na obecnym stopniu rozwoju. Trudno powiedzieć jak to się mogło potoczyć
gdzieś indziej, być może istnieję coś takiego jak punkt postępu który jakaś cywilizacja musi
przekroczyć, by być w stanie komunikować się z innymi. Coś jak wynalezienie radia dzięki
któremu świat stał się mniejszy. W każdym bądź razie wiek wielkich odkryć jeszcze przed nami,
historia zatoczy koło i tak jak Kolumb wyruszył do Nowego Świata, tak i człowiek w końcu wyruszy
na podbój gwiazd. Wydaje się ze urodziliśmy się trochę za wcześnie, ponieważ na razie jesteśmy na etapie
podróży "dłubanką", na najbliższe "skały przybrzeżne"...
Sed fugit interea, fugit irreparabile tempus.
Awatar użytkownika
Marzyciel
 
Posty: 153
Rejestracja: 03 sty 2017, 17:56

Re: Pozaziemska cywilizacja

Postautor: danut » 16 lut 2017, 13:47

Wszystko wskazuje na to, że na naszej Ziemi istniała wcześniej jakaś inna cywilizacja, która została zniszczona. Przeszłość geologiczna Ziemi, ery, a w nich zmiany klimatyczne, epoki lodowcowe, itp. wskazują na możliwość wymierania i odradzania się na niej nowych gatunków. Jak pisze Marzyciel często w takich poszukiwaniach i rozmyślaniu kierujemy się własnym stopniem rozwoju intelektualnego i szukamy istot sobie podobnych. Odnalezione artefakty np. te z linku http://www.paranormalne.pl/topic/5796-1 ... rtefaktow/ też na takie cywilizacje wskazują, a jednak wiek ich świadczy o tym, że nie wykonali ich ludzie, lub ludzie naszej epoki, którzy tę cywilizację budowali i rozpoczynali od zera, od nowa. Według mnie nic nie stoi na przeszkodzie by uważać, ze to co odbija się w jednej najmniejszej części układu odbija się także w jego całości. Taka różnorodność życia jaka tu występuje w rozłożeniu na ogromne różnice w czasie i dylatację przy tym czasu w kosmosie mogą powielać te same istnienia na tak olbrzymim obszarze, ale my nawet wszystkich po kolei jakie na naszej planecie istniały nie znamy. Zauważcie też, że badania np. Marsa wykazują, że kiedyś mogło istnieć na nim życie i to też w takiej samej formie jak u nas, czyli potrzebujące wody, powietrza odpowiedniej temperatury, bo i tam postęp pewnych zjawisk wskazuje na występowanie zmian, epok, korozji odpowiednich do czasu ich trwania. I zauważcie przy tym, że każda planeta kiedyś umrze na dobre, przeobrazi się w czarnego karła a wtedy życie przeniesie się gdzieś indziej.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Pozaziemska cywilizacja

Postautor: OneNight » 16 lut 2017, 14:05

Magu, przestań już wypowiadać się tak o Ziemii i NASA, bo robisz z siebie szaleńca
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Pozaziemska cywilizacja

Postautor: czarnyMag » 16 lut 2017, 14:30

OneNight pisze:Magu, przestań już wypowiadać się tak o Ziemii i NASA, bo robisz z siebie szaleńca


Robię z siebie "szaleńca" na forum które bardzo lubię i robię z siebie "szaleńca" na forach które mniej lubię od tegoż forum - ale Ja mam doświadczenie z poza Waszego wyobrażenia w przeciwieństwie do Was którzy się opierają albo o to co Wam napisano i zredagowano w oparciu o ??? albo po prostu o wasze wspomnienia poprzednich żyć! A Wy nic nie pamiętacie! - dla Was jest czarne lub białe - dla Was jest nauka którą sobie podcieram lub nauka którą sobie podciera "X" :lol:
Współczuję Wam - Tobie, że nie potrafisz przebić się przez to co jest pozorem (a iluminaci mówią - i mają rację - "wszystko leży na ulicy (jest za darmo) a bydło ludzkie nie potrafi się nawet pochylić by sięgnąć po prawdę" - a TA PRAWDA LEŻY NA ULICY! Wszystko - cokolwiek zechcesz sprawdzić jest za darmo - nikt od Ciebie nie żąda za to zapłaty!
Ale lepiej jest przyjmować "prawdę" podaną do miski - a NASA to ZŁO! NASA to ZŁO za które wierzący w instytucję Satany odpowie karmą i krwią!

Piszesz, że robię z siebie szaleńca - a wiesz kto USA oddał plany statków kosmicznych? Wiesz gdzie i jak kończył swój żywot Adolf Hitler? :) Wierzysz że pod Watykanem który jest "miłością" nic nie ma? :) Wierzysz że systemy wiary są bezstronne? :)
To wierz w to dalej ! A o mnie się nie martw - ja sobie właśnie "moszczę" siedzibę na Marsie z wyboru!
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Pozaziemska cywilizacja

Postautor: OneNight » 16 lut 2017, 19:58

Newton mówił, że jeśli widzi daleko, to tylko dlatego, że stoi na ramionach gigantów. Twoje osiągnięcia vs osiągnięcia naukowców - nie ma porównania.

Nauke potwierdza się doświadczalnie, więc nie jest ona wyssana z palca.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Pozaziemska cywilizacja

Postautor: Marzyciel » 17 lut 2017, 12:07

Ten film w ciekawy sposób pokazuję przyczyny trudności w komunikacji z innymi cywilizacjami.
http://www.cda.pl/video/125990104
Sed fugit interea, fugit irreparabile tempus.
Awatar użytkownika
Marzyciel
 
Posty: 153
Rejestracja: 03 sty 2017, 17:56

Re: Pozaziemska cywilizacja

Postautor: OneNight » 17 lut 2017, 17:15

Marzyciel pisze:Ten film w ciekawy sposób pokazuję przyczyny trudności w komunikacji z innymi cywilizacjami.
http://www.cda.pl/video/125990104


Nareszcie coś konkretnego, dziękuję Marzycielu.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Pozaziemska cywilizacja

Postautor: Natasza » 17 lut 2017, 21:53

heh widzę , że nie tylko ja dziś go sobie obejrzałam , Marzyciel też o nim pomyślał
niestety przegapiłam w kinie
jedne z ulubionych piosenek gdy jestem w moim świecie gdzie stawiam milion pytań
Mylene Farmer-Jean Louis Murat ,, Regrets,,
Enigma ,, Why?,,
Daniel Bloom , Mela Koteluk ,, Katarakta,,
Awatar użytkownika
Natasza
 
Posty: 2391
Rejestracja: 24 wrz 2015, 12:12

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości