Jutro o 19 na konferencji naukowej - NASA

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Re: Jutro o 19 na konferencji naukowej - NASA

Postautor: OneNight » 22 lut 2017, 20:16

Mnie konferencja zmotywowała do podszlifowania j. angielskiego. Dobrze, że chociaż napisy były po ang, bo bym nie zrozumiał ani słowa :D

Jednak dzisiejsza konferencja utrwaliła mnie w przekonaniu, że sygnał radiowy na pewno jest złym sposobem szukania kontaktu z inną cywilizacją. Co więcej - NASA pracuje nad wysyłaniem sygnału z pomocą lasera - może on w tym samym czasie przesłać więcej danych niż fale radiowe. Czyli fale radiowe nie są aż takie nowoczesne i uniwersalne - są jak papier. Używa się go, ale raczej do komunikacji używamy cyfrowych urządzeń. Aczkolwiek to tylko moja teoria.

NASA dobrze robi, że publikuje swoje osiągnięcia. Jeden z naukowców NASA w filmie dokumentalnym o Apollo 11 powiedział, że takim działaniem chcą zainteresować nauką młodzież i inspirować przyszłych naukowców. To było powodem skoku technologicznego, który wydarzył się po locie na Księżyc, a przynajmniej tak twierdzi pewien naukowiec z NASA.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2017, 20:22 przez OneNight, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Jutro o 19 na konferencji naukowej - NASA

Postautor: Pawełek » 22 lut 2017, 20:21

Ja dzięki tym napisom w miarę co nie co zrozumiałem :) Dobija mnie fakt, że ten układ planetarny jest w odległości ~40 lat świetlnych od nas. W porównaniu do reszty jest to w miarę blisko, ale i tak nieosiągalne dla nas na stan dzisiejszy.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jutro o 19 na konferencji naukowej - NASA

Postautor: OneNight » 22 lut 2017, 20:27

Pawełek pisze:Ja dzięki tym napisom w miarę co nie co zrozumiałem :) Dobija mnie fakt, że ten układ planetarny jest w odległości ~40 lat świetlnych od nas. W porównaniu do reszty jest to w miarę blisko, ale i tak nieosiągalne dla nas na stan dzisiejszy.


Tak, też mnie to irytuje. Jedyne co możemy, to czekać na ten napęd WARP, który ma zagęszczać przestrzeń przed statkiem i rozciągać za statkiem kosmicznym. Tworzy taką drogę na skróty - zmniejsza odległość do pokonania, co mogłoby skutkować tym, że dotarlibyśmy tam szybciej niż światło, nie łamiąc przy tym równoważności masy i energii Einsteina - E=mc^2. Jednak to tylko marzenia naukowców.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Jutro o 19 na konferencji naukowej - NASA

Postautor: Pawełek » 22 lut 2017, 20:54

Jedynie na co możemy czekać to na efekty prac satelity co ma obserwować te planety, no i na wycieczkę jednostronną na marsa :)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jutro o 19 na konferencji naukowej - NASA

Postautor: OneNight » 22 lut 2017, 21:48

Na efekty pracy teleskopu to sobie poczekamy.

A misja na Marsa w 2025 fatalnie się zapowiada.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Jutro o 19 na konferencji naukowej - NASA

Postautor: Pawełek » 22 lut 2017, 21:50

OneNight pisze:A misja na Marsa w 2025 fatalnie się zapowiada.

Dlaczego?
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jutro o 19 na konferencji naukowej - NASA

Postautor: OneNight » 22 lut 2017, 22:31

Rekrutacja przez Skype - 10 minut rozmowy. Bez badań lekarskich. Ochotnicy to nieprzeszkoleni amatorzy, niektórzy bez naukowego wykształcenia.

Zapłata za bilet - aby być na szczycie listy, trzeba kupować produkty z Mars One (np. koszulki) albo przelać pieniądze.

75% pieniędzy z wywiadów ma trafiać do SpaceX.

W jaki sposób chce przygotować astronautów do lotu i chronić ich przed promieniowaniem? Brak grawitacji ma fatalne skutki - astronauci straciliby wzrok nim dolecieliby na Marsa. Jedyną opcją jest wywołanie ruchu obrotowego statku, co by skutkowało zawrotami głowy nieprzygotowanych astronautów. Teoretycznie można wytworzyć sztuczne pole magnetyczne do ochrony przed promieniowaniem - nie słyszałem o takich testach z jego strony.

Największym problemem będzie żywność - jak będzie im ją dostarczał podczas ich lotu na Marsa? Wątpie, aby udało im się wystrzelić jednocześnie zapas jedzenia na 7 miesięcy.


PS: Podczas konferencji też słyszałeś to stukanie w klawisze? :lol:
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Jutro o 19 na konferencji naukowej - NASA

Postautor: Marzyciel » 22 lut 2017, 22:54

Odkrycie układu planet przy takiej małej gwieździe to niewątpliwie spory krok naprzód.
Szkoda ze przy obecnej technologii, na dotarcie tam potrzeba 39 mln lat. Sama specyfika
planet raczej wyklucza istnienie życia. Na pierwszej rok trwa 36 godzin, na ostatniej 20 dni,
a wszystkie planety są stale zwrócone jedna strona ku swojej gwieździe. Ale kto wie...

Ten film, jakby ktoś jeszcze nie oglądał, w ciekawy sposób opisuje podróże na takie planety.
http://www.cda.pl/video/57819409

A ten traktujący o kolonizacji Marsa. W ciekawy sposób pokazuje hart ludzkiego ducha.
http://www.cda.pl/video/1164577d2
Sed fugit interea, fugit irreparabile tempus.
Awatar użytkownika
Marzyciel
 
Posty: 153
Rejestracja: 03 sty 2017, 17:56

Re: Jutro o 19 na konferencji naukowej - NASA

Postautor: OneNight » 23 lut 2017, 08:23

Różnice temperatur i silne wiatry. Po jednej stale noc, po drugiej stale dzień. No to po co robili z tego tak wielkie odkrycie?
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Jutro o 19 na konferencji naukowej - NASA

Postautor: Pawełek » 23 lut 2017, 08:26

OneNight pisze:Różnice temperatur i silne wiatry. Po jednej stale noc, po drugiej stale dzień. No to po co robili z tego tak wielkie odkrycie?

Ponieważ zawsze odkrywali obok siebie maksymalnie 3 planety podobne do ziemi a tu odkryli ich aż 7 :)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości