Nauka o duszy..

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Re: Nauka o duszy..

Postautor: fruwla » 03 wrz 2017, 18:49

Nikita pisze:Filozofowie greccy nie byli ludem pierwotnym...mialam na mysli ludy z epoki kamienia lupanego...oni tez juz w cos wierzyli wiec skad w czlowieku ta potrzeba wiary?

Wierzyli w moce zywiolow , a przeciez zywioly (ogien woda ziemia powietrze) sa czescia Boga, albo tez Bog jest ich czescia ;) tylko oni wtedy zywioly personifikowali, co dzisiaj niektorzy rowniez czynia z Bogiem.
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Nauka o duszy..

Postautor: Krzysztoff » 03 wrz 2017, 20:32

Nikita pisze:Ludy pierwotne tez mialy swoje wierzenia...wiec ta wiara towarzyszy ludziom od zarania ludzkosci. To moze byc tez wiedza intuicyjna i byc moze wiedza podparta roznymi mistycznymi przezyciami a takze kontaktami ze zmarlymi.


Dokładnie , w tym doświadczenie NDE także prawdopodobnie towarzyszą nam od "zarania ludzkości" - jeżeli ktoś przeniósł się do "krainy wiecznych łowów" i wrócił , to z pewnością podzielił się doświadczeniami z innymi . Tak samo istnieje fenomen mediumizmu - przecież znamy te relacje jest gdy ktoś nagle zobaczył "świetlistą postać" albo płonący gadający krzak lub usłyszał głos ? Istnieją także spisane relacje komunikacji we śnie itd.
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nauka o duszy..

Postautor: Ryszard » 03 wrz 2017, 22:46

Chciałem założyć temat, Nasze sny, jednak odwiedziono mnie od tego, motywując tym,ze to zbyt osobiste.
Mama śni mi się bardzo często, najczęściej cos mi poleca. Wiem czego by chciała , zwalam to na wytwory mojego umysłu.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Nauka o duszy..

Postautor: Nikita » 04 wrz 2017, 10:53

Zaloz nowy watek...ja chetnie poczytam o snach, o Twoich snach i snach innych ludzi. Ja tez miewam czasami ciekawe sny i potrafie je sobie zinterpretowac. Nie sugeruj sie tak tym co inni mowia bo kazdy z nas jest inny...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Nauka o duszy..

Postautor: Ryszard » 04 wrz 2017, 19:36

Nikita pisze:Zaloz nowy watek...ja chetnie poczytam o snach, o Twoich snach i snach innych ludzi. Ja tez miewam czasami ciekawe sny i potrafie je sobie zinterpretowac. Nie sugeruj sie tak tym co inni mowia bo kazdy z nas jest inny...


Przychylam sie do motywacji moderatora (spirytysty) aby nie zaczynać.
Wiekszość nawet boi się "przyznać" do swojego imienia a cóż dopiero opowiedzieć coś tak intymnego i osobistego jak sen...

Sen to wytwór pracy ( podczas snu ciało odpoczywa a mózg tyra) naszego mózgu, pamiętamy tylko część snu, gdy coś nas nagle obudzi - pamiętamy.
Gdy budzimy się powoli twierdzimy, ze nic nam się nie śniło .
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Nauka o duszy..

Postautor: Krzysztoff » 04 wrz 2017, 20:47

Ryszard pisze:Sen to wytwór pracy ( podczas snu ciało odpoczywa a mózg tyra) naszego mózgu, pamiętamy tylko część snu, gdy coś nas nagle obudzi - pamiętamy.
Gdy budzimy się powoli twierdzimy, ze nic nam się nie śniło .


Sen to jest też czas w którym Duch uwalnia się od więzów cielesnych i komunikuje się z innymi Duchami.
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nauka o duszy..

Postautor: fruwla » 04 wrz 2017, 21:02

Ryszard pisze:Mama śni mi się bardzo często, najczęściej cos mi poleca. Wiem czego by chciała

Mimo tego, ze Twoja mama bardzo czesto kontaktuje sie z Toba we snie - watpisz i szukasz medium?
Wielu osieroconym sny ze zmarlymi daja sile i wiare w TAM.
Mimo tego, ze wiesz czego by chciala , bo cos ci polecajac, daje to do zrozumienia -uwazasz ze to wytwory Twojego umyslu......
A jesli jest inaczej ? Jesli sa to prawdziwe kontakty, ktore maja wazny cel ?
Moze jednak warto byloby pare snow z mama opisac. Bardzo intymne sprawy,mozna przeciez zakamuflowac.
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Nauka o duszy..

Postautor: Nikita » 05 wrz 2017, 10:02

Jezeli wiezy emocjonalne byly silne to duch potrafi sie komunikowac poprzez sny...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Nauka o duszy..

Postautor: Ryszard » 05 wrz 2017, 19:44

fruwla pisze:
Ryszard pisze:Mama śni mi się bardzo często, najczęściej cos mi poleca. Wiem czego by chciała

Mimo tego, ze Twoja mama bardzo czesto kontaktuje sie z Toba we snie - watpisz i szukasz medium?
Wielu osieroconym sny ze zmarlymi daja sile i wiare w TAM.
Mimo tego, ze wiesz czego by chciala , bo cos ci polecajac, daje to do zrozumienia -uwazasz ze to wytwory Twojego umyslu......
A jesli jest inaczej ? Jesli sa to prawdziwe kontakty, ktore maja wazny cel ?
Moze jednak warto byloby pare snow z mama opisac. Bardzo intymne sprawy,mozna przeciez zakamuflowac.


Niezbyt wierzę w sny.

Opowiem pierwszy , po dniu od śmierci : "Nie spiesz się, nic dobrego ciebie tutaj nie czeka"
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Nauka o duszy..

Postautor: Nikita » 05 wrz 2017, 21:16

Proste: masz sie nie spieszyc bo jak sie pospieszysz to nic dobrego Cie nie spotka...musisz byc tutaj i tu zyc az nadejdzie czas odejscia...wtedy bedzie dobrze...Twoja ziemska lekcja jeszcze sie nien skonczyla...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości