UFO i INNE WYMIARY

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Re: UFO i INNE WYMIARY

Postautor: Ivo700 » 06 gru 2017, 17:50

Do Danut

Tutaj zmaieszczam tobie i innym forumowiczom --- fajny artykuł o RASACH OBCYCH ---o których wiadomo że istnieją ---choć ja osobiście niektóre traktuje z przymrużeniem oka ---inne że faktycznie istnieją wg mnie ....

https://www.koniecswiata.org/1867/rasy- ... ch-wiedze/

mnie przekonują tylko istnienie tych ras ---z którymi się ludzie spotkali ---

SZARAKI-porywają i robią eksperymenty na ludziach, zwierzętach być może to są Bioroboty , -ewentualnie ANNUNAKI-potężni humanoidzi-zalożyciele cywilizacji ATLANTYDY, LEMURII -- do tego wątku nawiązywał film PROMETHEUS--RIDLEY SCOTT--, PLEJADJANIE--pozytywnie nastawieni humanoidzi--stawiają na rozwój duchowy,

natomiast jeżeli chodzi o tzw

NORDYKÓW-wyglądają ja Vikinkowie, REPTILIANIE-ludzie Gady, Kasjopejanie--dwunożne jaszczury- to już mi pachnie typową fantastyką i mitomanią i trochę to dziecinne jak dla mnie .

Niezwykle bogatym źródłem wiedzy są również channeling, czyli przekazy kanałowe. Istnieje grono osób, które w sposób całkowicie spontaniczny doświadcza tego typu kontaktów. Osoby te łączą się telepatycznie z przedstawicielami innych wymiarów, którzy przekazują im informacje dotyczące wszelkiego istnienia, w tym także wiadomości dotyczące istot pozaziemskich. Najbardziej znani channelingowcy, którzy nie tylko poruszają zagadnienie obcych, ale także bezpośrednio od nich czerpią informację to m.in. :

Barbara Marciniak– przekazy od Plejadian Laura Knight-Jadczyk –

przekazy od Kasjopejan Alec Collier –

przekazy od Andromedan Tom Kenyon –

przekazy od Hatorów

Do jednych z najbardziej znanych ludzi, którzy poruszali lub poruszają tematykę cywilizacji pozaziemskich należą m.in. :

Phil Shneider – amerykański geolog pracujący przez 17 lat na rządowym kontrakcie, który budował podziemne tajne bazy i tunele dla amerykańskiego wojska. W trakcie budowy jednej z tajnych baz doświadczył kontaktu z kosmitami. Ponadto miał do czynienia z niedostępną zwykłym ludziom technologią. Robert “Bob” Lazar – były pracownik Strefy 51, który w 1989 roku ujawnił swój udział w badaniach nad pozaziemskimi pojazdami latającymi.

Boyd Bushman – emerytowany inżynier, który w nagranym krótko przed swoją śmiercią wywiadzie, opowiada o swojej pracy dla Strefy 51 oraz o kontaktach światowych rządów z kosmitami. Twierdził on również, że cały czas ma miejsce wymiana technologiczna pomiędzy kosmitami, a ziemianami. Z tym, że kosmici w zamian za swoją technologię, mogą przeprowadzać eksperymenty genetyczne na ludziach (uprowadzenia).

Paul Hellyer – były kanadyjski Minister Obrony Narodowej, który niedawno publicznie stwierdził, że na Ziemi obecnie przebywają 4 rasy kosmitów.

Billy Meier – człowiek, który kontaktował się z Plejadianami i ma na to dowody w formie zdjęć i filmów.

David Icke – od lat zajmujący się zagadnieniem Reptilian i innych tajemnic naszej rzeczywistości.

Przeczytaj więcej na ten temat na: https://www.koniecswiata.org/1867/rasy- ... ch-wiedze/

to tak w skrócie .
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54

Re: UFO i INNE WYMIARY

Postautor: danut » 06 gru 2017, 20:07

A ja byłabym za tym, by najpierw odkryć zasady wielowymiarowego istnienia człowieka w kosmosie :D a potem dopiero szukać w nim innych ras. To zaburzenia tego właśnie systemu ukazują te channelingi i aż żal, że ludzie w nie wierzą nie widząc prawdziwej przyczyny powstawania takich wizji. Rasy hmm, a może zajrzyj w folklor gdzie aż roi się od wszelakiej maści podobnych stworków. Rzeczywistość tworzą informacje a obraz jej odzwierciedla świadomość tego który go stworzył.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: UFO i INNE WYMIARY

Postautor: Ivo700 » 06 gru 2017, 23:05

Do Danut

Tak wiem że folklor i legendy mówią o istotach ---tylko że dla mnie to mogli być

1.Zmarli byli ludzie z tej planety i inne istoty zmarłe na innych planetach ---i objawiające się jako DUCHY

2.Rzeczywiste odwiedziny obcych ras z kosmosu materialnego --- i owi Obcy jawili się naszym ludzkim przodkom --- jako ''bogowie'' [DEVY, ELOHIM]

Co do wielowymiarowości człowieka to ciekawy temat nie przeczę .

Niektórzy twierdzą że możemy żyć w wielu wymiarach , a to ciekawa koncepcja też .
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54

Re: UFO i INNE WYMIARY

Postautor: danut » 07 gru 2017, 05:44

Może tak : Wszystko ma w sobie energię i informacje. Świadomość (zbiór informacji) jest wielowymiarowa i to ona potrafi być kreatorem rzeczywistości, potrafi przeobrażać materię i nadawać jej określone kształty.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: UFO i INNE WYMIARY

Postautor: Xsenia » 07 gru 2017, 20:39

Proszę o wytłumaczenie:
Ivo700 pisze:REPTILIANIE-ludzie Gady, Kasjopejanie--dwunożne jaszczury

Jaszczurki to gady, a ludzie są dwunożni. Może więc to nie dwie różne rasy, tylko jedna i ta sama a tylko opisana w inny sposób?
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: UFO i INNE WYMIARY

Postautor: danut » 07 gru 2017, 22:04

Xseniu a może tu chodzi o dinozaury :D ? Wcale to nie taki sobie żart. W horyzoncie zdarzeń mieszczą się wszystkie informacje dotyczące np. Ziemi z jej wszystkimi mieszkańcami przeszłości oraz przyszłości a jak piszę wyżej Świadomość (zbiór informacji) jest wielowymiarowa i to ona potrafi być kreatorem rzeczywistości, potrafi przeobrażać materię i nadawać jej określone kształty. I teraz a co się stanie gdy czyjaś świadomość przywoła tak dawne informacje ? Pewien amerykański badacz dzikich plemion/ etnolog, niestety nazwiska już nie pamiętam udał się do puszczy amazońskiej i przebywał tam jakiś czas z tubylcami. Przyglądał się ich wierzeniom i zwyczajom. A czcili oni Wielkiego Ducha Lasu. Temu kultowi towarzyszyło składanie mu darów i tym podobne rytuały. Naukowiec w nich uczestniczył i coś bardzo go w tym wszystkim zaniepokoiło, nawet sam uwierzył w istnienie tego ich boga widząc różne niewyjaśnione znaki, które nie powinny mieć tam miejsca. Spotykał tam ludzi stojących twarzą w twarz z tym wielkim duchem i na tej podstawie stworzyli wspólnie jego pamięciowy portret. Ten coś bardzo mu przypominał i zaczął szukać, okazało się ze to rzeczywiście jest portret prehistorycznego zwierzęcia i niestety jego nazwy też już nie pamiętam.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: UFO i INNE WYMIARY

Postautor: soldado » 08 gru 2017, 13:32

Ostatnie słowa Phila Schnaidera
Potem rzekomo popełnił samobójstwo...
Zawsze powtarzał, że jak kiedyś ,,popełni samobójstwo'', to żeby w to nie wierzyć.
Wcześniej były na niego zamachy, tak samo jak na Billego Maiera.

https://www.youtube.com/watch?v=y4o5wlh8lRw
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: UFO i INNE WYMIARY

Postautor: czarnyMag » 08 gru 2017, 15:22

Ivo700 pisze:Temat postanowiłem założyć, bo myślę że ciekawy i fascynujący na wstępie trochę wiadomości o UFOLOGII, zachęcam do rozmowy .

Trochę wiadomości o UFOLOGII i czym się to je .... :arrow: :arrow: 8-) 8-)


Ufologia – zajęcie polegające na badaniu szeroko rozumianego zjawiska UFO jak i oddziaływań tych obiektów na materię nieożywioną, jak również na rośliny, zwierzęta oraz człowieka. Ufologia stawia hipotezę istnienia istot pozaziemskich, których technologia umożliwia bezpośrednie badanie Ziemi, zajmuje się również gromadzeniem danych odnośnie tych istot, artefaktów przez nie pozostawionych oraz obserwacji, zdjęć, filmów obiektów, ich oddziaływania lub zachowania, którego wytłumaczenie wydaje się być niemożliwe w oparciu o współczesną technikę wojskową lub cywilną.


Zdaniem ufologów problem z niechęcią środowisk naukowych, polityków, ale również i zwykłych ludzi bierze się z lęku i obaw, iż potencjalne udowodnienie istnienia przedmiotu jej badania będzie wymagało gruntownej przebudowy w nauce, całym społeczeństwie, będzie miało wymiar religijny, polityczny, ekonomiczny oraz militarny, będzie wymagało rewizji i zmian w sferze psychicznej każdego człowieka na Ziemi.

Dowódcy projektu
kapitan Ruppelt: 1952 - 1953 (luty)
brak stałego dowódcy: 1953 (luty) - 1954 (marzec)
kapitan Hardin: 1954 (marzec) - 1955
kapitan Gregory: 1956 - 1958
major Friend: 1958 - 1963
major Quintanilla: 1963 (sierpień) - 1970 (styczeń)

Specjalny raport nr 14 Projektu Błękitnej Księgi

W 1955 roku Armia Stanów Zjednoczonych ujawniła kompleksowy raport, który zawierał 3200 przypadków (przypadki do 1954, na krótko przed odejściem kapitana Edwarda Ruppelta. Można dziś śmiało określić, że jest to najobszerniejszy raport dotyczący UFO w historii. W przygotowaniu raportu brało udział czterech naukowców m.in. dr Josef Allen Hynek. W raporcie przypadki UFO podzielono na: "zidentyfikowane", "niezidentyfikowane" i "niewystarczające dane" oraz nadano im wiarygodność (od wysokiej do niskiej). Przy zakwalifikowaniu danego raportu do kategorii "niezidentyfikowane" wszyscy czterej naukowcy musieli tak typować, inaczej przechodził do innej kategorii.


Znani naukowcy i Ufolodzy ---Astrofizycy

1.Jacques Vallée (ur. 24 września 1939) – pochodzący z Francji inwestor, informatyk, ufolog i były astronom. Obecnie mieszka w San Francisco w USA.

Vallée po raz pierwszy zauważył niezidentyfikowany obiekt latający (UFO) nad swoim domem w Pontoise w maju 1955 roku. Sześć lat później, w 1961 roku, pracując dla Francuskiego Komitetu Przestrzeni Kosmicznej, Vallée był świadkiem zniszczenia taśm rejestrujących nieznane obiekty krążące wokół Ziemi. Te wydarzenia przyczyniły się do jego wieloletniej fascynacji zjawiskiem UFO.

W połowie lat 60., podobnie jak inni naukowcy badający sprawę UFO, Vallée dążył do uwierzytelnienia Hipotezy o Istnieniu Życia Pozaziemskiego (ETH). Badacz Jerome Clark[6] utrzymywał wówczas, że dwie pierwsze książki Vallée na temat UFO, stanowią najbardziej wysublimowaną naukową obronę hipotezy ETH.

Jednak do roku 1969 poglądy Vallée uległy zmianie. On sam przyznał publicznie, że hipoteza ETH jest mocno zawężona i pomija wiele istotnych danych. Vallée rozpoczął badania nad relacjami między UFO a sektami, religią, aniołami, spirytyzmem, kryptozoologią i parapsychologią. Powyższe powiązania zostały po raz pierwszy opisane w trzecie książce Vallée Passport to Magonia: From Folklore to Flying Saucers. (Paszport do Magonii: Od folkloru do latających talerzy)

Jako alternatywę dla hipotezy mówiącej o nawiedzaniu Ziemi przez istoty pozaziemskie, Vallée wysunął hipotezę wielowymiarowości tych zjawisk. Jest ona w pewnym stopniu rozszerzeniem hipotezy ETH, jednak według nowej teorii rzekome istoty pozaziemskie mogą pochodzić zewsząd, niekoniecznie z kosmosu. Mogą one funkcjonować poza czasoprzestrzenią, w innych wymiarach, a zatem koegzystować z ludźmi, pozostając niezauważalnymi.

W filmie Stevena Spielberga Bliskie spotkania trzeciego stopnia Vallée służył jako wzór do stworzenia postaci francuskiego naukowca Lacombe'a (François Truffaut).

W 1979 Robert Emenegger i Alan Sandler rozszerzyli swój dokument z 1974 roku UFOs, Past, Present and Future (UFO: Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość. przyp. tłum.) o materiał z 1979, do którego głosu użyczył Jacques Vallée. Rozszerzona wersja nosi tytuł UFO: It Has Begun (UFO: Zaczęło się. przyp. tłum.).

Jacques Vallee próbował zainteresować Spielberga alternatywnym wyjaśnieniem tego zjawiska.


2.Josef Allen Hynek

Josef Allen Hynek i Jacques Vallée
Josef Allen Hynek (ur. 1 maja 1910 w Chicago, zm. 27 kwietnia 1986 w Scottsdale) - amerykański profesor astronomii oraz ufolog. Wykazywał się bardzo krytycznym stosunkiem do wszelkich teorii spiskowych i zjawisk nadprzyrodzonych. Nazywany często Ojcem ufologii.

Urodził się w Chicago. Tam ukończył studia wyższe. Tytuł profesora uzyskał w roku 1947. Był naukowym doradcą trzech projektów wojska amerykańskiego do spraw UFO: Projekt Znak (1947–1949), Projekt Uraza (1949–1952) oraz Projekt Niebieskiej Księgi (1952–1969). Napisał ponad 20 książek o tematyce ufologicznej, w których zawsze krytycznie patrzył na to zjawisko, szukając racjonalnych wyjaśnień.


Ufolog w stopniu profesora a nawet fizyk nie jest wcale lepszy w niczym od pozostałych czyli np. od szewca który wierzy w coś na podstawie swojego przeczucia :!:
Ufolog pisze pracę z góry skazaną na wyśmianie za którą bierze wynagrodzenie materialne i czerpie całymi garściami z tej pracy - oczywiście materialnie wypierając ducha z siebie bo tak trzeba - tak mu powiedzieli ci którzy mu za te jego brednie wyciągnięte z palca płacą :lol: A więc co taki sprzedawczyk ma do powiedzenia w dziedzinie której nie tyle nie rozumie bo duchem jest w d.... :?: :lol:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: UFO i INNE WYMIARY

Postautor: danut » 08 gru 2017, 18:32

soldado pisze:Ostatnie słowa Phila Schnaidera
Potem rzekomo popełnił samobójstwo...
Zawsze powtarzał, że jak kiedyś ,,popełni samobójstwo'', to żeby w to nie wierzyć.
Wcześniej były na niego zamachy, tak samo jak na Billego Maiera.

https://www.youtube.com/watch?v=y4o5wlh8lRw


Śmierć nie istnieje, ale jakie jest głębsze dno nagłej nieprzewidzianej śmierci? A myślę o tym spotkaniu przed śmiercią przyjaciela z księdzem- mnichem z kluczami od kościoła po drugiej stronie naszej rzeczywistości, przyjaciel widział ten kościół i koniecznie chciał tam pójść za tą zjawą księdza, na tamtą godzinę go powstrzymałam, lecz nie na długo - jednak odszedł, czy z nim??
"Otworzę wam kościół" - mówił - ja zorientowałam się w nietypowej sytuacji- nie poszłam odwodząc od tego wtedy i swojego przyjaciela, ja żyję.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: UFO i INNE WYMIARY

Postautor: soldado » 22 gru 2017, 14:38

Grzegorz Nowak jest z mojego miasta.
Kilka razy z nim rozmawiałem, byłem u niego w mieszkaniu, mam gdzieś w domu jego szkice.
Zapodaje w tym temacie z nim wywiad, w którym opowiada o swoich przeżyciach związanych z UFO.
Otworzył się przede mną z uwagi na to, że w tym samym czasie wraz z kolegą widziałem 2 kule, o których on opowiada.

KLIK
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości