UFO i INNE WYMIARY

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

UFO i INNE WYMIARY

Postautor: Ivo700 » 05 gru 2017, 23:09

Temat postanowiłem założyć, bo myślę że ciekawy i fascynujący na wstępie trochę wiadomości o UFOLOGII, zachęcam do rozmowy .

Trochę wiadomości o UFOLOGII i czym się to je .... :arrow: :arrow: 8-) 8-)


Ufologia – zajęcie polegające na badaniu szeroko rozumianego zjawiska UFO jak i oddziaływań tych obiektów na materię nieożywioną, jak również na rośliny, zwierzęta oraz człowieka. Ufologia stawia hipotezę istnienia istot pozaziemskich, których technologia umożliwia bezpośrednie badanie Ziemi, zajmuje się również gromadzeniem danych odnośnie tych istot, artefaktów przez nie pozostawionych oraz obserwacji, zdjęć, filmów obiektów, ich oddziaływania lub zachowania, którego wytłumaczenie wydaje się być niemożliwe w oparciu o współczesną technikę wojskową lub cywilną.


Zdaniem ufologów problem z niechęcią środowisk naukowych, polityków, ale również i zwykłych ludzi bierze się z lęku i obaw, iż potencjalne udowodnienie istnienia przedmiotu jej badania będzie wymagało gruntownej przebudowy w nauce, całym społeczeństwie, będzie miało wymiar religijny, polityczny, ekonomiczny oraz militarny, będzie wymagało rewizji i zmian w sferze psychicznej każdego człowieka na Ziemi.

Dowódcy projektu
kapitan Ruppelt: 1952 - 1953 (luty)
brak stałego dowódcy: 1953 (luty) - 1954 (marzec)
kapitan Hardin: 1954 (marzec) - 1955
kapitan Gregory: 1956 - 1958
major Friend: 1958 - 1963
major Quintanilla: 1963 (sierpień) - 1970 (styczeń)

Specjalny raport nr 14 Projektu Błękitnej Księgi

W 1955 roku Armia Stanów Zjednoczonych ujawniła kompleksowy raport, który zawierał 3200 przypadków (przypadki do 1954, na krótko przed odejściem kapitana Edwarda Ruppelta. Można dziś śmiało określić, że jest to najobszerniejszy raport dotyczący UFO w historii. W przygotowaniu raportu brało udział czterech naukowców m.in. dr Josef Allen Hynek. W raporcie przypadki UFO podzielono na: "zidentyfikowane", "niezidentyfikowane" i "niewystarczające dane" oraz nadano im wiarygodność (od wysokiej do niskiej). Przy zakwalifikowaniu danego raportu do kategorii "niezidentyfikowane" wszyscy czterej naukowcy musieli tak typować, inaczej przechodził do innej kategorii.


Znani naukowcy i Ufolodzy ---Astrofizycy

1.Jacques Vallée (ur. 24 września 1939) – pochodzący z Francji inwestor, informatyk, ufolog i były astronom. Obecnie mieszka w San Francisco w USA.

Vallée po raz pierwszy zauważył niezidentyfikowany obiekt latający (UFO) nad swoim domem w Pontoise w maju 1955 roku. Sześć lat później, w 1961 roku, pracując dla Francuskiego Komitetu Przestrzeni Kosmicznej, Vallée był świadkiem zniszczenia taśm rejestrujących nieznane obiekty krążące wokół Ziemi. Te wydarzenia przyczyniły się do jego wieloletniej fascynacji zjawiskiem UFO.

W połowie lat 60., podobnie jak inni naukowcy badający sprawę UFO, Vallée dążył do uwierzytelnienia Hipotezy o Istnieniu Życia Pozaziemskiego (ETH). Badacz Jerome Clark[6] utrzymywał wówczas, że dwie pierwsze książki Vallée na temat UFO, stanowią najbardziej wysublimowaną naukową obronę hipotezy ETH.

Jednak do roku 1969 poglądy Vallée uległy zmianie. On sam przyznał publicznie, że hipoteza ETH jest mocno zawężona i pomija wiele istotnych danych. Vallée rozpoczął badania nad relacjami między UFO a sektami, religią, aniołami, spirytyzmem, kryptozoologią i parapsychologią. Powyższe powiązania zostały po raz pierwszy opisane w trzecie książce Vallée Passport to Magonia: From Folklore to Flying Saucers. (Paszport do Magonii: Od folkloru do latających talerzy)

Jako alternatywę dla hipotezy mówiącej o nawiedzaniu Ziemi przez istoty pozaziemskie, Vallée wysunął hipotezę wielowymiarowości tych zjawisk. Jest ona w pewnym stopniu rozszerzeniem hipotezy ETH, jednak według nowej teorii rzekome istoty pozaziemskie mogą pochodzić zewsząd, niekoniecznie z kosmosu. Mogą one funkcjonować poza czasoprzestrzenią, w innych wymiarach, a zatem koegzystować z ludźmi, pozostając niezauważalnymi.

W filmie Stevena Spielberga Bliskie spotkania trzeciego stopnia Vallée służył jako wzór do stworzenia postaci francuskiego naukowca Lacombe'a (François Truffaut).

W 1979 Robert Emenegger i Alan Sandler rozszerzyli swój dokument z 1974 roku UFOs, Past, Present and Future (UFO: Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość. przyp. tłum.) o materiał z 1979, do którego głosu użyczył Jacques Vallée. Rozszerzona wersja nosi tytuł UFO: It Has Begun (UFO: Zaczęło się. przyp. tłum.).

Jacques Vallee próbował zainteresować Spielberga alternatywnym wyjaśnieniem tego zjawiska.


2.Josef Allen Hynek

Josef Allen Hynek i Jacques Vallée
Josef Allen Hynek (ur. 1 maja 1910 w Chicago, zm. 27 kwietnia 1986 w Scottsdale) - amerykański profesor astronomii oraz ufolog. Wykazywał się bardzo krytycznym stosunkiem do wszelkich teorii spiskowych i zjawisk nadprzyrodzonych. Nazywany często Ojcem ufologii.

Urodził się w Chicago. Tam ukończył studia wyższe. Tytuł profesora uzyskał w roku 1947. Był naukowym doradcą trzech projektów wojska amerykańskiego do spraw UFO: Projekt Znak (1947–1949), Projekt Uraza (1949–1952) oraz Projekt Niebieskiej Księgi (1952–1969). Napisał ponad 20 książek o tematyce ufologicznej, w których zawsze krytycznie patrzył na to zjawisko, szukając racjonalnych wyjaśnień.
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54


Re: UFO i INNE WYMIARY

Postautor: Ivo700 » 05 gru 2017, 23:31

Do Danut

napisałaś

"Jako alternatywę dla hipotezy mówiącej o nawiedzaniu Ziemi przez istoty pozaziemskie, Vallée wysunął hipotezę wielowymiarowości tych zjawisk. Jest ona w pewnym stopniu rozszerzeniem hipotezy ETH, jednak według nowej teorii rzekome istoty pozaziemskie mogą pochodzić zewsząd, niekoniecznie z kosmosu. Mogą one funkcjonować poza czasoprzestrzenią, w innych wymiarach, a zatem koegzystować z ludźmi, pozostając niezauważalnymi."
'
To już już raczej przestarzała teoria, teraz nauka przybliża nas do czegoś więcej w oparciu o mechanizmy postrzegania, w oparciu o równoległe wszechświaty oraz odpowiedzi na pytanie czym jest czas i materia, jak tworzy się rzeczywistość. rzekome istoty pozaziemskie mogą pochodzić zewsząd, - owszem mogą, ale to tylko na konkretach możemy odpowiedzieć co jest czym i skąd. Aaa w innych wymiarach się nie funkcjonuje, funkcjonować możną ale w innej rzeczywistości.



Jak dla mnie nie jest to aż taka przestarzała koncepcja, w każdym razie zabawię się w wizjonera i myślą że w ciągu 100-200 lat czeka nas spotkanie oficjalne z OBCYMI --- ''Ufo-nautami'' jedno już takie było MEYERA z Plejadjanami ---oczywiście próbowali robić z tego człowieka ''wariata'' a nawet 3 x razy do niego strzelali, czego się boją ---rządy, politycy ----prawdy że nie jesteśmy sami we Wszechświecie i w tym ''duchowym'' i materialnym .

Fascynuje mnie Duchowa idea że ---jesteśmy ISTOTAMI KOSMICZNYMI ---tu akurat się zgadzam z Romanem Nacht oraz z E. Danikenem , jeżeli człowiek zacznie sobie uświadamiać że jest istotą Duchową w materii i że jest istotą KOSMICZNĄ to wzniesie się ponad podziały religijne, etniczne, ponad wyobrażenia mitologiczne, stereotypy i zacznie inaczej się postrzegać w tym MAKRO-KOSMOSIE ---Wszechświecie Uniwersum .
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54

Re: UFO i INNE WYMIARY

Postautor: danut » 05 gru 2017, 23:35

''Jeżeli człowiek zacznie sobie uświadamiać że jest istotą Duchową w materii i że jest istotą KOSMICZNĄ to wzniesie się ponad podziały religijne" - Ja to już wiem i próbuje przekazywać innym od 11 lat na jakiej podstawie stało się to dla mnie zrozumianym. Ale Meier z Plejadianami nie jest wiarygodny.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: UFO i INNE WYMIARY

Postautor: Ivo700 » 05 gru 2017, 23:51

Do Danut

Czytałem te materiały A. Miazga o UFO i Ufonautach i zgodze się że nie wszystkie RASY POZAZIEMSKIE ----są do nas nastawione przyjaznie, ale lepiej uważam koncentrować się na tych naszych BRACI i SIOSTRACH z innych światów kosmicznych, którzy chcą nam pomóc w rozumieniu i pomocy np taką rasą są

PLEJADJANIE --są rasą rozwiniętą duchowo i wyprzedzają nas o tysiąclecia w rozwoju duchowym z tego co mówili oni Mayerowi

są inne rasy --- jedna są nastawione do nas Neutralnie, inne Pozytywnie a inne Negatywnie .

Te Negatywne ---porywają ludzi i robią wbrew nam naszej woli --- eksperymenty na ludziach, często chodzi o

a --- stworzenie hybrydy --- połączenie rasy obcych i ludzi

b---dochodziło też .....do stosunków i gwatłów przez obcych ---wiem że to brzmi jak horror i sci-fi ale takie przypadki były i są .

c ---okaleczenie zwierząt

z moich obserwacji i wniosków, uważam że tak jak ludzie mogą być opętani przez Duchy mniej rozwinięte, tak i OBCY też mogą być agresywni i opętani przez Duchy niższe ich rasy --- bo Duchy to nie tylko byli ludzie zmarli z naszej planety ale i z innych planet, gwiazd .

Z Drugiej strony są też OBCY Pozytywnie nastawieni do ludzi i pełnią oni funkcje takich opiekunów duchowych Starszych Braci i Starszych Sióstr co inspirują nas do Przemyśleń, rozwoju itp, etc ---Także nie tylko Duchy nas Inspirują ale i istoty z innych Wymiarów, z innych planet które tu przybywają i obserwują .

Dużo jest materiałów udekumentowanych w tej sprawie .

Plejadjanie ---np mówili Mayerowi że są RASY OBCYCH które istnieją już w formie tylko Energii bo nie potrzebują one już ciał fizycznych z grubej materii ---ich statki UFO potrafią nagle się pojawiać i znikać ---wchodzić w inny wymiar , są też rasy które posiadają ciała fizyczne bardziej lub mniej podobne do naszych ciał które mogą przebywać w surowych warunkach na planetach gdzie ludzie by umarli z zimna, braku atmosfery ---tj naszej atmosfery .

Plejadjanie ---też opowiadali Mayerowi że te RASY ---miały wpływ na powstanie Cywilizacji na Ziemi .

Wszystko to mnie ciekawi i jest inspirujące .
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54

Re: UFO i INNE WYMIARY

Postautor: danut » 06 gru 2017, 05:54

Hmm napisałam co sądzę o Maierze i Plejadianach. :D Dowody sfabrykowane - robienie zdjęć zawieszonym modelom statków UFO, przerobienie zdjęcia znanej prezenterki telewizyjnej na słynną piękną Plejadiankę z kocimi uszami, psychika zachwiana, etc.. Jeśli jednak interesuje Cię ten temat poszukiwania przyjaznych nam istot z innej rzeczywistości to wybieram Dr Nerudę i dziennikarkę Sarę - WingMakers przekazują treści zgodne z tymi, które ja uzyskałam i dlatego są dla mnie o wiele bardziej wiarygodni. Co w tym jest najważniejsze - "Jesteśmy wami z przyszłości!" Tak, ja także kontaktowałam się z przyszłością, a jak to możliwe tłumaczyłam. I my ludzie w przyszłości odnajdziemy sposób na takie podróże - już to robimy i odwiedzaliśmy siebie nawet w starożytności, zajrzyj do Biblii i odczytaj z niej np. relacje o gościach- aniołach Abrahama i Lota - to byli kosmiczni ludzie choć po paru wiekach dorysowano im skrzydła :D , a podróże w czasie przez teleportacje z jednej rzeczywistości do drugiej są możliwe, bo na to pozwala nam natura czasu, na to pozwala rozwiązanie zagadki tego czym w istocie jest materia.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: UFO i INNE WYMIARY

Postautor: Ivo700 » 06 gru 2017, 10:05

Do Danut

https://www.nautilus.org.pl/artykuly,1248.html tutaj ciekawy artykuł o Billy Mayerze, mój prywatny osąd w tej sprawie

dla mnie nie jest to Fałszerstwo, CIA, FBI specjalnie tego człowieka oczerniało, były też 3 x razy zamachy na BILLY MAYERA, dziwne światła nad jego domem widzieli też sąsiedzi, zresztą po co miałby kłamać

nie dorobił się na tym majątku , owszem jego Chennelingi mogą częściowo pochodzić z jego podświadomości i mogły być zniekształcone, zresztą KARDEC też gdzieś pisał o tym że ---przakazy od Duchów też mogą być filtrowane i zniekształcane częściowo przez czynnik ludzkich, podobnie pisał Donald Walsch w książkach Rozmowy z Bogiem .

Fotografie Mayera ---były nie tylko robione przez niego, a przez sąsiadów , dalej fotografie te były ---sprawdzane przez specjalistów z Niemiec i USA i nie wykryto fałszerstwa , przecież mógł zrobić fotki Plejadjanom czemu nie ---dla mnie to nic negatywnego .

Zdania są podzielone o Meyerze --- część ludzi uznaje że to oszust, dla mnie 70-80% jego przekazów są autentyczne ---czytałem kilka książek za i przeciw--- i po przemyśleniu sprawy ----uznaje fakt że miał autentyczne kontakty z Plejadjanami, te argumenty znam przeciw Mayerowi co mi podałaś ---ale nie zgadzam się z nimi , osobiście uznaje że istnieją PLEJADJANIE i inspirują nas ludzi do duchowego wzrostu i otwarcia się na nowe możliwości .

Ale każdy ma prawo sobie mieć takie zdanie jakie ma w tej sprawie .
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54

Re: UFO i INNE WYMIARY

Postautor: Ivo700 » 06 gru 2017, 11:22

ps --- do Danut


Jeżeli chodzi o Judaizm, Chrystianizm, Islam to te tradycyjne religie mnie nie interesują czy nawet Buddyzm, Hinduizm ---choć buddyzm i hinduizm, lub rastafari czy bahaizm bardziej mam do nich sympatie [choć nie ze wszystkimi wierzeniami się z nimi zgadzam] --- może ciebie to zdziwi ale wyżej stawiam postać np Bahaullaha niż Jezusa lub Mahometa ---ich nauka jest jest jeszcze nacechowana mitami ---obaj wierzyli w dżiny-diabły, szatana, demony, aniołów, w sześć dni stworzenia i inne mity [mam wątpliwości czy Jezus wierzył w Reinkarnacje lub Mahomet lub w UFO ? prawdobodobnie jeżeli mieli z nimi kontakty to wierzyli że to Aniołowie od Boga [Allaha], natomiast Bahaizm ---odrzuca wiarę w Szatana, demony, piekło, uznaje ewolucje że świat był stworzony miliony lat temu, odrzuca wiare ze kiedyś z nieba powróci MAHDI lub CHRYSTUS , napisałaś o Billym Meyerze że to oszust, podobnie mówią o Donaldzie Walschu i Rozmowy z Bogiem ---tylko że te przekazy co otrzymywał Meyer od Plejadjan --nie nauczają o Szatanie, Piekle, Ofierze Jezusa i innych mitach jak w Biblii czy Koranie, wręcz nauczają o innych światach, astronomi, itp itd ----więc nawet jeżeli przyjmijmy jest to ''fałszerstwo'' to nauka Plejadjan nie nawołuje do wojen świętych jak Stary Testament, nie naucza nawróccie się do Jezusa lub Mahometa bo będziecie w piekle zgubieni .

Dlatego wolę te książki czytać a nawet Kardeca książki niż czytać Biblie, Koran i inne księgi tzw ''święte'' które jak dla mnie są już przestarzałe , wiem że dla pewnych osób mają one wartość i są nieomylne ale nie dla mnie .

Co do Mayera był szczerym prostym człowiekiem --- zresztą nie ma dowodów na to że leczył się u Psychiatry --- nie leżał w szpitalu Psychiatrycznym, wiesz z Kardeca, Walscha też próbowali zrobić ''wariatów---szaleńców'' owszem mogli się mylić w pewnych rzeczach ---ale nie we wszystkim byli to szczerzy ludzie, może ci Plejadjanie o których on pisał to były DUCHY--istoty duchowe---co mu objawiały się w ten lub inny sposób, zresztą poco miałby ubierać jakąś kobietę i przebierać ją za Plejadjanke poco ? przecież on na tym kasy nie zarobił jak LUCAS na Gwiezdnych Wojnach, CIA, FBI ---wie o tajnych projektach wie o UFO ---ale próbuje ośmieszać ludzi co coś więcej wiedzą, Spirytyści też nie są im w smak Danut --rządy chcą ukryć pewne sprawy bo tu chodzi o pozycje, władze, pieniądze ----a ludzi co coś widzieli ośmieszyć w opinii publicznej .

Mnie Walsch, Mayer ---przekonuje w 80-90% po przemyśleniu za i przeciw ---ale ty możesz mieć inne zdanie w tej materii Danut oczywiście

pozdro
Ostatnio zmieniony 06 gru 2017, 17:30 przez Ivo700, łącznie zmieniany 1 raz
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54

Re: UFO i INNE WYMIARY

Postautor: danut » 06 gru 2017, 13:38

W najstarszych księgach mi nie chodzi o kontekst religijny, lecz o relacje w nich zawarte, warto się nad nimi zastanowić, bo są opisane w nich zjawiska, których ludzie nie rozumieli, ale są to wyjątkowe perełki dla wiedzy o świecie.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: UFO i INNE WYMIARY

Postautor: danut » 06 gru 2017, 14:03

Druga sprawa dotyczy samego pojęcia wymiaru w tych "teoriach" bo wciąż drażni mnie mylenie pojęć- rzeczywistość, wymiar . Idę o zakład ze ostateczne ustalenia naukowców dotyczące teorii strun i wymiarów przejdą na moją stronę, na moje widzenie funkcjonowania świata, bo dawno dotknęłam tego co im nieznane. Już mówi o tym np. Prof Heller https://www.ccpress.pl/produkt/Przestrz ... ologii_338
Rzeczywistość jest przez nas postrzegana w 3 ewentualnie w 4 wymiarach dołączając rejestracje upływającego czasu i nie ma takiej siły by człowiek dostrzegał ją jakoś w wymiarach dodatkowych, bo nikt nie wie nawet jak miałoby wyglądać takie postrzeganie, a jeśli przejdziesz w inna przestrzeń tę nieeuklidesową to i tak odbierzesz rzeczywistość po swojemu, a odbierasz ją tak jak twoja świadomość to ogarnie, na tym polu walczą naukowcy i dopiero starają się to jakoś połączyć logicznie, powstała M teoria mająca połączyć wcześniejsze teorie strun i super strun.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Następna

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości