Jeżeli Kroniki Akaszy to nie bajki ?

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Jeżeli Kroniki Akaszy to nie bajki ?

Postautor: Ryszard » 01 lut 2018, 11:39

Jeżeli Kroniki Akaszy to nie tylko bajki ?
Jeżeli Bogowie, duchy i dusze to tylko myśli innych ludzi lub nie ludzi, o Bogach, o duszach, duchach ...
Jeżeli media łączą się z myślami ludzi których już dawno nie ma, a myśli istnieją nadal ?
Jeżeli Kroniki Akaszy zawierają dane o naszych życiach, naszych myślach, jeżeli zawierają to co było od początku i co będzie ?
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Jeżeli Kroniki Akaszy to nie bajki ?

Postautor: Ryszard » 01 lut 2018, 22:02

Trudno się u Was "przebić" z trudnymi tematami - myślenie jednak aż tak nie boli, otwórzcie umysły, wyjdźcie zza pieca :) żart :)
to jakby katolika namawiać do czczenia szatana :)
Bardzo trudno dopuścić do siebie myśl, a może to ja się mylę. czyż nie
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Jeżeli Kroniki Akaszy to nie bajki ?

Postautor: danut » 01 lut 2018, 22:04

To nie tylko jest zapis. To nie tylko myśli. To nie tyle jest kronika co żywy internet. Wiem co piszę, ponieważ miałam z tym do czynienia. Wyobraź sobie, że nawet przeszłość można zmieniać, aż na tyle ten zapis jest budulcem rzeczywistości, jest tak "płynny".
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Jeżeli Kroniki Akaszy to nie bajki ?

Postautor: Ryszard » 01 lut 2018, 22:09

Próbuję wszystkiego Danuś, kupiłem książkę pani Orr, spróbuję się tam zalogować .
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Jeżeli Kroniki Akaszy to nie bajki ?

Postautor: cthulhu87 » 02 lut 2018, 09:56

Ryszard pisze:Jeżeli Kroniki Akaszy to nie tylko bajki ?
Jeżeli Bogowie, duchy i dusze to tylko myśli innych ludzi lub nie ludzi, o Bogach, o duszach, duchach ...
Jeżeli media łączą się z myślami ludzi których już dawno nie ma, a myśli istnieją nadal ?
Jeżeli Kroniki Akaszy zawierają dane o naszych życiach, naszych myślach, jeżeli zawierają to co było od początku i co będzie ?


Oznaczałoby to, że w odwiecznym sporze filozoficznym o to, co pierwsze - materia czy myśl, należałoby uznać pierwszorzędne znaczenie myśli. W takiej sytuacji może trudno by mówić o tradycyjnych wyobrażeniach odnośnie indywidualnej egzystencji pośmiertnej, ale rzeczywistość nadal pozostawałaby bytem, w którym myśl/umysł jest wyróżniona, i to byłaby rzecz bardziej optymistyczna niż materializm i redukcjonizm. Niezależnie od tego, czy pozostajemy w ramach spirytyzmu, czy trafiają do nas inne doktryny, jeśli uznają one substancjalny i trwały charakter myśli, trzeba zwracać uwagę na to, co myślimy i pielęgnować w umyśle to, co mądre i godne (skoro istnienie tegoż przetrwa po naszej śmierci);)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Jeżeli Kroniki Akaszy to nie bajki ?

Postautor: danut » 02 lut 2018, 14:20

cthulhu87 pisze:
Ryszard pisze:Jeżeli Kroniki Akaszy to nie tylko bajki ?
Jeżeli Bogowie, duchy i dusze to tylko myśli innych ludzi lub nie ludzi, o Bogach, o duszach, duchach ...
Jeżeli media łączą się z myślami ludzi których już dawno nie ma, a myśli istnieją nadal ?
Jeżeli Kroniki Akaszy zawierają dane o naszych życiach, naszych myślach, jeżeli zawierają to co było od początku i co będzie ?


Oznaczałoby to, że w odwiecznym sporze filozoficznym o to, co pierwsze - materia czy myśl, należałoby uznać pierwszorzędne znaczenie myśli. W takiej sytuacji może trudno by mówić o tradycyjnych wyobrażeniach odnośnie indywidualnej egzystencji pośmiertnej, ale rzeczywistość nadal pozostawałaby bytem, w którym myśl/umysł jest wyróżniona, i to byłaby rzecz bardziej optymistyczna niż materializm i redukcjonizm. Niezależnie od tego, czy pozostajemy w ramach spirytyzmu, czy trafiają do nas inne doktryny, jeśli uznają one substancjalny i trwały charakter myśli, trzeba zwracać uwagę na to, co myślimy i pielęgnować w umyśle to, co mądre i godne (skoro istnienie tegoż przetrwa po naszej śmierci);)


Nie to jest myślą przewodnią czasów współczesnych. Za sprawą fizyki kwantowej i za sprawą postępowych teologów i filozofów(np.Hegel) całkowicie odchodzimy od podziału na myśl i byt. Burzymy ten mur i dopiero wtedy dostrzegamy zrozumienie i starych religii i zawartych w nich myśli dotyczących przede wszystkim wieczności i Boga. Podstawą jest tu Światło, które jest jednocześnie cząstką i falą i które roznosi informacje.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Jeżeli Kroniki Akaszy to nie bajki ?

Postautor: Krzysztoff » 02 lut 2018, 14:59

Ryszard pisze:Jeżeli Kroniki Akaszy to nie tylko bajki ?

Istnienie Akaszy i nieśmiertelnej duszy nie stoi w sprzeczności. Jeżeli dobrze rozumiem tą koncepcję to chodzi raczej o pewien odpowiednik "internetu"

Ryszard pisze:Jeżeli Bogowie, duchy i dusze to tylko myśli innych ludzi lub nie ludzi, o Bogach, o duszach, duchach ...
Jeżeli media łączą się z myślami ludzi których już dawno nie ma, a myśli istnieją nadal ?


Raczej mało prawdopodobne ze względu na "interaktywny" charakter kontaktu z bytami z zaświatów. Jeżeli były by to tylko zapisy to ciężko by było oczekiwać świadomych interakcji od takich "wspomnień"

Ryszard pisze:Jeżeli Kroniki Akaszy zawierają dane o naszych życiach, naszych myślach, jeżeli zawierają to co było od początku i co będzie ?

Z pewnością posiadamy zapis swojego życia , który jest odtwarzany podczas przejścia na 2gą stronę. Mamy bardzo dużo relacji NDE które o tym mówią. Niektórzy mówią na to "osobistą Akaszą" - jak zwał tak zwał.

Natomiast ciekawszym wydaje się pytanie czy dusza po śmierci otrzymuje dostęp do jakiejś wielkiej biblioteki wiedzy z której może czerpać dowolną wiedzę ?
Moim zdanie nie.
Dusze z którymi kontaktują się różne media wykazują bardzo różny poziom wiedzy i świadomości; dlaczego nie wiedzą wszystkiego skoro mają dostęp ? Po co te wszystkie inkarnacje i doświadczanie, skoro wszystko jest w Akaszy ?

Samo istnienie "internetu" w świecie duchowym wydaje się bardzo prawdopodobną koncepcją  - tylko co z tego ?

Jeżeli masz ucznia szkoły podstawowej i wpuścisz go na sympozjum psychiatrów albo do bibliioteki uniwersyteckiej - to raczej zbyt dużo nie skorzysta.
Cała potrzebna nam wiedza została już dawno na Ziemię przekazana
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jeżeli Kroniki Akaszy to nie bajki ?

Postautor: danut » 02 lut 2018, 15:35

Krzysztoff, to jest bardzo dobra uwaga"Jeżeli masz ucznia szkoły podstawowej i wpuścisz go na sympozjum psychiatrów albo do biblioteki uniwersyteckiej - to raczej zbyt dużo nie skorzysta" i moim zdaniem odnosi się nie tylko do mało wydoskonalonych dusz ludzkich, które opuściły już nasz plan, ale także do tych żyjących tu nadal, a chcących być pośrednikami w tej łączności z internetem. :D "Myśl myśląca samą siebie" - gdy człowiek z taką się połączy, odnajdzie
siebie w całości i wtedy dopiero zrozumie co tak naprawdę tworzy tę jego całość, będzie miał ukierunkowany dostęp do tej wiedzy. Zatem ten nie wejdzie do Biblioteki by zastać w niej chaos, nie będzie sięgał na chybił trafił po nieznane, cudze, nic nie będzie go przerastać i straszyć. Osiągnie zrozumienie i możliwość podejmowania trafnych decyzji. Cytaty z Hegla „Co prawda ludzie wyobrażają sobie byt np. w postaci czystego światła, jako jasność niezmąconego widzenia, a Nic jako czystą noc, i mówiąc o różnicy między bytem a niczym nawiązują do tej dobrze znanej różności zmysłowej. W rzeczywistości jednak, jeśli wyobrazić sobie dokładniej to widzenie, można się łatwo przekonać, że w absolutnej jasności widzimy tyle samo, co w absolutnej ciemności, że zarówno jedno widzenie, jak i drugie, jest czystym widzeniem, widzeniem Niczego." "Duch „wychodzi” poza siebie samego, aby stać się swoim własnym Innym, a więc swoim przeciwstawieniem. W łonie Ducha rodzi się Duch jako ten, który siebie poznaje i jako ten, który jest przez siebie samego poznawany. W ten sposób Duch zyskuje swoją pierwszą formę, czyli innobyt, w którym, można obrazowo powiedzieć, „przegląda się”.
Pytasz "Po co te wszystkie inkarnacje i doświadczanie, skoro wszystko jest w Akaszy ?" - Po to, że ewolucja świadomości zachodzi tylko przez doświadczenie życia, gdy myśl skupia się w bycie, by takie doświadczenia zdobywać. Można powiedzieć, że tak Bóg poznaje siebie i najmniejsza Jego komórka tak rozpoznaje swój cel istnienia, uczy się życia w Harmonijnym Systemie, spełnia się w Nim, staje się.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Jeżeli Kroniki Akaszy to nie bajki ?

Postautor: Ryszard » 02 lut 2018, 17:48

Księgi Akaszy zawierają wszystko od początków świata, jednak to nie internet, nie dostanę żadnych wiadomości na przykład o Was. Dostanę wiedzę o sobie, o swoich przeszłych i przyszłych życiach, dowiem się co dla mnie dobre albo co jest przyczyną, że jestem jaki jestem, nigdy nie dostanę wskazówek co i jak mam robić.
Biolog poszerzy swoją wiedzę, fizyk, matematyk, archeolog, poeta dostanie wenę itd itp
Mogę dostać wiedzę o osobie z którą jestem w interakcji, np rodzina, szef, podwładny, jednak tylko jak im pomóc oraz sobie.
W zaawansowanej formie mogę nauczyć się leczyć siebie i innych, oraz uczyć ludzi jak uzyskać dostęp do ich Kronik.
Co najważniejsze mogę uzyskać szeroki kontakt z moją zmarłą Mamą, oraz z innymi bliskimi i dalszymi zmarłymi przodkami.
Mistrzowie mówią, iż trzeba wywołać tego ducha , duszę z którą chcemy rozmawiać, inaczej przyjdą wszyscy.

Jednym zdaniem Kroniki Akaszy udostępnią nam wiedzę tylko o nas i dla nas.
Dostajemy dostęp tylko do własnych Kronik Akaszy. Pytając o innych lub o wiedzę która na nic nam się nie przyda, odpowiedzą "to Ciebie nie dotyczy"
Tyle już wiem!
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Jeżeli Kroniki Akaszy to nie bajki ?

Postautor: Krzysztoff » 02 lut 2018, 18:33

dr Michael Newton pisał o tym , że część swojej duszy pozostawiamy po stronie duchowej i dopiero po zespoleniu uzyskujemy pełnię wiedzy zgromadzonej przez wcielenia

Spirytyzm mówi o odblokowywaniu "pełni zmysłów " duszy po uwolnieniu się od powiązań z ciałem

powodzenia Ryszard
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Następna

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości