Hipnoza

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Re: Hipnoza

Postautor: danut » 13 lip 2019, 23:32

Hipnoza dr Newtona daje bardzo dużo wiedzy, można ją porównać do samohipnozy, która nie jest zanieczyszczona przez wpływ osobowości obcej. Ale i tu znowu jest ten sam haczyk - reinkarnacja i wiara w nią wkrada się podstępnie w rozumowanie. Piszesz ze kto wierzy a kto nie wierzy, ale ci którzy wierzą, lub nie mają zdania upewniają się w nią nie przez te wiadomości, które uzyskali, lecz samo hasło że reinkarnacja istnieje i przez to brną w dawny mit na ten temat i choćby nie mogą spokojnie zanalizować tego co ja piszę lub inni na ten sam temat, bo jest przedstawiony w innym świetle, mogą stać się fanatykami religii. Jario, jeśli szukasz prawdy to trzeba zwracać bardzo baczną uwagę na każdy szczegół sprawy, którą poddajesz analizie, bo nie wiesz co i kiedy do twojego pojmowania wkradło się automatycznie a jest nieprawdziwe. Nie żyjemy w świecie bez fałszu. A hipnoza jest aż tak skuteczna w manipulacji, że może zabijać, jak wszystko opiera się o to komu zaufasz.

Ps. Kto bada w takich pokątnych gabinetach jaką osobowość mają klienci, czy czasem nie posiadają zaburzeń osobowości albo psychiki i ich poddają hipnozie, a przecież to bardzo jest tu istotne.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Hipnoza

Postautor: jario » 14 lip 2019, 10:22

Piszesz ze hipnoza moze doprowadzic cie do smierci ,ktos cie zaprogramuje , zaczaruje twoja psychike,wprowadzi tajemnicze kody.
Wlasnie takie przekonania powoduja tworzenie mitow , buduja strach i ograniczaja ludzi przed wieloma szerokimi i pozytywnymi mozliwosciami ktore daje hipnoza.Z podobna retoryka mozna spotkac sie na forach katolickich w stosunku np do spirytyzmu gdzie mowi sie kazdy duch to demon,a kontakt z tamta strona doprowadzi cie do szatana,spirytysci to okultysci i czarownicy zajmujacy sie magia i kontaktami z demonami,strzeszcie sie ich i wszystkiego co jest z nimi zwiazane bo biada wam bo jesli tak bedzie to marnie skonczycie zostaniecie opetani i omamieni.Spotkalem sie rowniez z takimi argumentami ze stosujemy tez hipnoze do omamiania i programowania ludzi.Kierowanie masami ludzmi strachem uwiez mi ma duzo wieksza sile dzialania w naszym swiecie niz hipnoza a na pewno nie ma zadnych zalet i nie jest czyms dobrym.Oczywiscie jak we wszystkim tak rowniez do hipnozy trzeba zachowac zdrowy rozsadek.

Hipnoza ma bardzo szerokie zastosowanie i czesto potrafi pomoc tam gdzie tradycyjny medycyna i farmakologia sobie z tym nie radzi.To niezaprzeczalny fakt.Pomijajac okrojony zakres jej mozliwosci, ktory rowniez dosc zadko stosuje sie w medycynie konwencjonalnej ma tak jak juz wspomnialem szerokie pole terapeutyczne i skutecznosc terapeutyczna poza stosowaniem w medycynie konwencjonalnej i jest wiele na to dowodow niezaprzeczalnych(chociarzby wspomniany M.Newton). Np.niektore z przyczyn schorzen czy dolegliwosci ktore medycyna konwencjonalna nie potrafi zdiagnozowac albo niektore ktore okresla jako bole psychosomatyczne czy fobie zrodlo maja we wczesniejszych wcieleniach.Wcale nie musisz wierzyc w reinkarnacje mozesz okreslac to np. jako fantazja umyslu ale jezeli przeniesiesz sie do tej fantazji(czy wczesniejszego zycia) i odszukasz zrodlo tego bolu to czesto bywa ze ten bol znika i nie pojawia sie nigdy wiecej ,takich przypadkow jest wiele i uwalnia to ludzi od tego bolu czy dolegliwosci z ktorymi musieli sie zmagac przez wiele lat.
To taki jeden z przykladow i zastosowan ktorych jest na prawde duzo.

Mysle tez ze tak jak spirytyzm moze byc jednym z kanalow kontaktu z tamta strona jak u M.Newtona. Wspierajacych nas jako jednostke i nasz rozwoj,rozwoj ludzkosci i ziemi poprzez przekazy i wskazowki jakie mozna z tamtej strony wyniesc .
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Hipnoza

Postautor: danut » 14 lip 2019, 12:19

Zupełnie nie rozumiesz moich intencji! Cały czas piszę obszernie na temat rzeczywistości, o tym czym ona jest i co ją kształtuje, kształtuje ją pojmowanie ludzkie informacji. To co widzisz nie musi być prawdą, jest to do czego się przekonasz, że jest. Nic nie jest takie na jakie wygląda. Piszę jak to się dzieje i co ma na to wpływ. Walczę o czystość przepływu informacji i wykluczenie manipulacji nią. Hipnoza jest największą w tym bronią, a w rękach nieodpowiednich ludzi staje się wirusem - staje naprzeciw. Ból, nieszczęście, choroby a nawet śmierć mogłaby nie istnieć gdyby ludzie to zrozumieli. Dlatego nie pisz mi, że to ja sieje strach, bo tak nie jest. Za całą strukturą zastraszania również stoi hipnoza, jest to mechanizm za którym stoją silniejsze osobowości i służy do przejmowanie przez nich władzy. Jak kształtuje się pojmowanie w naszym świecie, kto za tym stoi, kto trzyma pieczę i ustala tak naprawdę to co ma być? To, że oszukasz ból nie wyeliminuje go ani nie zatrzyma skutków, ale możesz go całkowicie wykreślić i zrobisz to nie za pomocą zakłamania i zaklinania rzeczywistości, ale przez prawdę o niej. Pozdrawiam!
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Hipnoza

Postautor: jario » 14 lip 2019, 14:02

Ciesze ze odnalazlas sciezke w swoim zyciu tego co wiesz w co wierzysz i w ktorym kierunku podarzac.Ale powinnas uszanowac sciezki innych bo niekoniecznie one musza byc takie jak twoja,nie przekonuj na sile nie mow to zla siciezka dla ciebie musisz wierzyc w moja.Kazdy ma wolna wole ,kazdy jest inny kazdy jest na innym poziomie rozwoju i dobiera ta sciezke ktora jest najlepsza w tym momencie dla niego.Pamietaj ze nie ma jednej i jedynej sciezki do celu jest ich wiele i niekoniecznie ta twoja na koncu musi okazac sie najlatwiejsza ,najszybsza i najlepsza dla innych a nawet dla ciebie samej.Nauka tez sie myli jak by tak filozoficznie na nia spojrzec to bardzo czesto bladzi i szuka caly czas swojej drogi do zrozumienia Boga i jego praw natury.

Na tym zakonczmy nasza dyskusje ktora osiagnela pulap "Tak-Nie" kazdy z czytajacych juz sam sobie wyciagnie wnioski.

Mam nadzieje ze ktos jeszcze sie podzieli jakimis doswiadczeniami zwiazanymi z hipnoza.
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Hipnoza

Postautor: danut » 14 lip 2019, 14:25

Zgadzam się i wcale nie przekonuję nikogo na siłę a piszę o tym co już jest wiadomym w tym temacie, czemu zaprzeczasz nie zapoznając się z tymi wiadomościami i twierdzisz, że jest to tylko moja wiara. Dlatego trzeba zakończyć dyskusję i uszanować Twój upór. Dziękuję, pozdrawiam :)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Hipnoza

Postautor: odnowa » 14 lip 2019, 16:11

Duchy chyba właśnie korzystają ze swego rodzaju hipnozy :)
Jak inaczej określić medium w transie, które nie ma kontroli nad własnym ciałem czy nawet własnym umysłem? Tego doświadczyłem na sobie na początku bodajże 2011r. (2010?) w Krakowie. Nagle zacząłem tracić kontrolę nad sobą i zacząłem mówić coś na temat Boga. Na drugim spotkaniu doszło niemalże do tego samego, ale tym razem zdusiłem to w sobie. Nikt z obecnych osób nie stwierdził niczego "niezwykłego". Mimo to nie uważam się za medium.
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

Re: Hipnoza

Postautor: danut » 14 lip 2019, 16:43

odnowa pisze:Duchy chyba właśnie korzystają ze swego rodzaju hipnozy :)
Jak inaczej określić medium w transie, które nie ma kontroli nad własnym ciałem czy nawet własnym umysłem? Tego doświadczyłem na sobie na początku bodajże 2011r. (2010?) w Krakowie. Nagle zacząłem tracić kontrolę nad sobą i zacząłem mówić coś na temat Boga. Na drugim spotkaniu doszło niemalże do tego samego, ale tym razem zdusiłem to w sobie. Nikt z obecnych osób nie stwierdził niczego "niezwykłego". Mimo to nie uważam się za medium.


Racja. :) Przecież hipnoza to jest ukierunkowane przez hipnotyzera wyobrażenie! Mogą z tego korzystać istoty z poza naszej rzeczywistości. Od wieku korzystają z niej szamani, kapłani, itp. kierując naszym pojmowaniem. Jak mamy odbierać rzeczywistość jest kształtowane w nas od dziecka, wszystko co i jak mamy pojmować tworzy nam naszą sieć obrazów( tu wiedza fizyków kwantowych) lewa półkula mózgu odpowiada za logiczne ich układanie a prawa jest zbiorem marzeń i jest chaotyczna, hipnoza usypia lewą półkulę i tym sposobem można przez nią ładować do naszej świadomości sugestie hipnotyzera.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Poprzednia

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości