Hipnoza

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Hipnoza

Postautor: jario » 13 lip 2019, 20:40

Bardzo ciekawa metoda z ogromnym potencjalem w duzej mierze jeszcze nie do konca odkrytym, ktora nie tak dawno dopiero zaczela byc uzywana rowniez w medycynie.Jest wiele mitow na jej temat ,jest tez wiele jej rodzajow oraz zastosowan nie tylko w medycynie ale rowniez na polu rozwoju duchowego.Co wy myslicie na jej temat i czy mieliscie z nia do czynienia w jakims wymiarze?
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Hipnoza

Postautor: danut » 13 lip 2019, 20:58

Tak, miałam do czynienia z hipnozą. Powiem tylko tyle, ręce precz od niej wszelkim uzdrawiaczom duchowym i tego typu ludziom nie mającym pojęcia o tym czym to zjawisko jest, ani z czym mają do czynienia a próbują wprowadzać w życie przez siebie i im podobnych hochsztaplerów wymyślone techniki. Ja rozumiem, że nauka, jej poważne badania nad świadomością, mózgiem, psychiką ludzką powinny być prowadzone i są, i chwała jej za to.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Hipnoza

Postautor: jario » 13 lip 2019, 21:05

Mozesz napisac z jakiego typu hipnoza mialas do czynienia i opisac swoje subiektywne wrazenia?

dlaczego uzurpujesz prawo do hipnozy pewnym grupom spolecznym i z gory oceniasz ze ludzie z poza tego kregu nie wiedza czym jest hipnoza.Nie wszystko da sie zbadac naukowo a czesto w histori nauka tez sie mylila.
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Hipnoza

Postautor: jario » 13 lip 2019, 21:08

Ja uwazam ze pewne rodzaje hipnozy maja ogromny potencjal do rozwoju duchowego ktorym nauka sie nie zajmuje.
mysle ze najwazniejsza jest etyka jezeli chodzi o ta metode i osoby ja prowadzace
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Hipnoza

Postautor: danut » 13 lip 2019, 21:17

Opisywałam już nie raz swoje przygody z hipnozą. A to, że sprzeciwiam się temu by zajmowały się nią pewne grupy ludzi ma właśnie w tym swoje podstawy. Z hipnozy wprowadzającej szereg zmian w psychice poddanemu niej człowiekowi, wprowadzonych tam nie przez kogo innego, ale przez wszelakiej maści udających "speców" kategorycznie odradzam korzystać. A o kogo tu chodzi? :D O media, wróżki, sekty, o zajmujących się magią, którzy za jej przyczyną szkodzą ludziom. Sam napisałeś, że "jest to metoda o ogromnym potencjale" zatem tym bardziej należy zachować ogromną ostrożność przy jej stosowaniu, a nie by pozwalać sobie na takie manipulacje przeprowadzane gdzieś pod stołem w byle jakich warunkach, gdzie nie bierze się w ogóle pod uwagę zdobytej już wiedzy na ten temat.

Ps. Jario :D nie dla rozwoju duchowego, ale bardzo często służy do wprowadzania i kodowania jakichś hasełek religijnych oraz do zapisywania czyichś dogmatów w psychice innych, to jest pewne, czytaj o manipulacji w sektach :D na czym ona polega i czemu w nich poddawani są ludzie.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Hipnoza

Postautor: jario » 13 lip 2019, 21:42

to masz okazje je opisac w przeznaczonym do tego dziale ,bo ciezko byloby te opisy znalezc wsrod twoich 6000postow;)

zgadzam sie z toba ze najwazniejsza jest w jej wykorzystaniu etyka ale nie zgadzam sie ze taka etyke tylko posiadaja naukowcy lub lekarze.Poza tym to raczej w powszechnej opini lekarze stosuja ja na przyklad jako metoda tylko pomocnicza w terapiach uznajac ja jako niskiej skutecznosci.

Zgadzam sie ze osobe ktora przeprowadzac ma hipnoze tez najlepiej odpowiednio dobrac w stosunku do siebie i swoich oczekiwan ale nie stosujmy tu od razu zastraszania programowaniem,zmienianiem ludzkiej psychiki manipulowaniem i kodowaniem.

Wiekszosc takich hasel to mity i chec zastraszania bo gdyby hipnoza rzeczywiscie miala takie osiagniecia to nic innego nie potrzebaby bylo juz wiecej stosowac.

Na skutecznosc sklada sie wiele czynnikow.

O potencjale mialem na mysli w stosunku do rozwoju duchowego.
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Hipnoza

Postautor: danut » 13 lip 2019, 21:56

Wiesz, ja uważam, że rozwój duchowy zdobywa się własnym wysiłkiem w sposób czysty, samodzielny bez wprowadzania sztucznych metod do tego, no bo to jest już poddanie komuś innemu swojej woli. Natomiast pomijając mity ja mogę Ci podać fakty jak w oparciu o nią i odpowiednie naprowadzanie doszło i dochodzi do całkowitego zmienienia widzenia drugiej osobie rzeczy istniejących na kodowane przez hipnozę. Owszem zajmują się tym wybrane jednostki, właśnie takie jak np. słynny okultysta Aleister Crowley chociażby, czy wielu ukrytych w podziemiach magii i w Polsce "czarnoksiężników" :D A ponadto jak sprawdzisz jaką etykę posiadają jacyś ludzie , w jakimś kółku czy w nieprofesjonalnym gabinecie? Nadto najczulszym punktem i najważniejszym przy manipulacji jest pokazywanie się innym i prezentowanie siebie jako bardzo etycznego człowieka, to jest pierwszy punkt zaczepny by móc zastosować te dalsze.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Hipnoza

Postautor: jario » 13 lip 2019, 22:27

Jak najbardziej sie zgadza ze rozwijamy sie sami ale do tego rozwoju potrzebujemy roznych narzedzi jak np zdobywanie wiedzy poprzez nauczycieli, nauke,wiedze, ksiazki itp,czy poprzez roznego rodzaju doswiadczenia ktore nas spotykaja w zyciu ale takim narzedziem moga tez byc rodzaje hipnozy jak np reinkarnacyjna czy do zycia miedzy wcieleniami ,nie chodzi tutaj o jakies programowanie jezeli masz jakies fakty na temat tych dwoch narzedzi rozwoju duchowego jakoby byly narzedziem do programowania ludzi to chetnie sie z nimi zapoznam

Poprzez hipnoze sugestia dziala wtedy kiedy jest zgodna z natura i checiami hipnotyzowanego ,nie da sie zaprogramowac osoby na cos co jest w zupelnosci nie zgodne z jej natura czy checiami nawet nie da sie wprowadzic kogos w stan hipnotyczny jezeli bedzie sie temu opieral i nie chcial.

Hipnoza to tylko narzedzie w rekach hipnotyzera ,to tak samo jak z lekarzami moga ratowac narzedziami ktore posiadaja zycie ale moga tez przeprowadzac aborcje i po czym odroznisz jednego od drugiego tylko dlatego ze ma profesjonalny gabinet?na szczescie hipnoza nie ma takiej mocy zeby zabijac.
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Hipnoza

Postautor: danut » 13 lip 2019, 22:43

Owszem i tu i tu trzeba być bardzo ostrożnym, jednak zauważ, że aby wprowadzić coś w sposób legalny , jakiekolwiek narzędzie do stosowania go na ludziach, to musi być ono przetestowane bardzo dokładnie na możliwość wszelkich skutków ubocznych i ich szkodliwości. Myślę, że to dlatego legalnie stosuje się hipnozę tylko w wytypowanych w ten sposób terapiach. To, że nie da się wprowadzić czegoś niezgodnego z naturą ludzką przez hipnozę jest prawdą, ale zauważ że można wprowadzić nieprawdziwą sugestię, zakodować fałszywą informację w innej osobie jeśli ta nie jest jeszcze przekonana do jakiejś sprawy, czy rzeczy. Rozwijamy się przez naukę , wiedzę , obserwację, doświadczenia, z hipnozy też możemy wyciągać wnioski i je analizować w sposób świadomy a nie nieświadomy, bo ona sama nie może nam dać prawdziwej odmiany naszego ducha, a wiele ludzi tak myśli. :) A hipnoza reinkarnacyjna sama w sobie przecież zawiera sugestię, że niby reinkarnacja istnieje i że żyjemy między wcieleniami :D
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Hipnoza

Postautor: jario » 13 lip 2019, 23:13

no co ty ,to ze sie nazywa reinkarnacyjna czy do zycia miedzy wcieleniami to nie znaczy ze juz dziala jako wprowadzenie sugestii w podswiadomosc bo ktos kto w to nie wiezy i przejdzie kolo takiego napisu nie uwiezy nagle ze to prawda.
od kiedy hipnoza jest nielegalna jezeli nie jest stosowana przez lekarza? :shock:

tak jak piszesz i ja pisalem wczesniej i wtym sie zgadzamy te 2 rodzaje hipnozy to tylko narzedzie ktore moze nas bardziej duchowo rozwinac ,jednych mniej drugich wiecej a u niektorych moze zmienic bardzo duzo ale to moze rowniez zrobic chociazby jakas ksiazka i wiedza w niej zawarta.Tak samo jest np ze skutecznocia rzucania np.palenia przy uzyciu hipnozy jednemu pomoze drugiemu nie ale za to np juz gumy do zucia z nikotna mu pomoga.Ci ktorzy na taki rodzaj hipnozy nie sa gotowi to raczej na nia nie trafiaja.

taka hipnoza jest najczesciej nagrwana na audio lub video i osoba ten zapis dostaje ze soba .
No i raczej wiele lat by musialo minac zeby tego typu hipnoze w ogole zaczela badac powszechna nauka wiec raczej ciezko znalezc by lekarza ktory by ja przeprowadzil no poza takim wyjatkiem jak Dr.M.Newton ktory raczej w swiecie naukowym zostal za to potepiony.

zobacz z tego co pamietam w rzucaniu palenia sugestia ma chyba skutecznosc okolo 30% przypadkow przy czym pacjent musi byc zfokusowany na to ze chce te palenie rzucic,chce taka sugestie przyjac i chce byc zahipnotyzowany,poza tym dochodzi do tego jeszcze wiele innych czynnikow jak umiejetnosci i doswiadczenie hipnotyzera ,podatnosc na hipnoze, itd .Wiec sprobuj teraz zaprogramowac kogos wbrew jego woli,powodzenia.

co sadzisz na temat hipnozy M.Newtona do zycia miedzy wcieleniami?
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Następna

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości