Dowody, że duchy istnieją

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Re: Dowody, że duchy istnieją

Postautor: danut » 25 kwie 2021, 21:31

OneNitht - pogadane z Tobą. Bo jeśli ktoś podchodzi do tematu powaznie, szuka wiadomości we wszystkich źródłach, to na pewno jest głupi według Ciebie, a dlaczego bo nie uważa tak jak Ty. Dlaczego wiec mam z Tobą rozmawiać? Napawiaj się swoją nadwiedzą, tyle. Zresztą sprawą duszy i ducha na pewno nei bedzie zajmował sie doktor od maszym i technologii spawalnictwa. :D
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Dowody, że duchy istnieją

Postautor: OneNight » 25 kwie 2021, 21:36

We wszystkich źródłach? Internet to śmietnik i trzeba umieć oddzielać fałsz od prawdy. Wiara we wszystko co znajdzie się w internecie, nie jest poważnym podejściem do tematu. A jako człowiek który w pracy zawodowej jednak z nauką ma do czynienia, to nie będę potakiwać, gdy ktoś próbuje przemycać jakieś new age-owskie praktyki pod płaszczykiem nauki.

Zdziwiłabyś się jak wielu "doktorów" z gównodziedzin udaje naukowców, próbując udowadniać teorie spiskowe, chwaląc się swoim tytułem przed nazwiskiem.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Dowody, że duchy istnieją

Postautor: danut » 25 kwie 2021, 21:41

Psychologia, psychiatria, teologia, filozofia, fizyka, badania nad ludzką świadomością mają więcej wspólnego z nauką niż Ci się wydaje. Nie jesteś żadnym naukowcem tylko dlatego ze ukonczyłeś jakiejś studia, to też weź pod uwagę, naukowcy prowadzą badania. 1978 r nie słyszano o new age :D Chciałabym tu dla odmiany przeczytać twoje dowody na te duchy od wirującego stolika? Bo o tym temat. Masz jakieś?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Dowody, że duchy istnieją

Postautor: OneNight » 25 kwie 2021, 21:55

Psychologia, psychiatria, teologia, filozofia, fizyka, badania nad ludzką świadomością

Nie stwierdziłem, że psychologia, psychiatra czy fizyka nie ma nic wspólnego z nauką.

Nie jesteś żadnym naukowcem tylko dlatego ze ukonczyłeś jakiejś studia

Powiedziałem, że mam z nauką do czynienia, a nie że jestem naukowcem. Współpracuję z naukowcami jako inżynier. Firma w której pracuje, tworzy dla nich narzędzia pracy.

naukowcy prowadzą badania.

A tego ochłapu badaniami nie można było nazwać. Polecam jednak zobaczyć jak wyglądają metody przeprowadzania badań. Są uniwersalne podejścia, niezależnie od dziedziny.

Był już na tym forum szaleniec, który twierdził że potrafi tworzyć sztuczne duchy zwane "serwitorami". Nawet otwarcie przyznał w rozmowie ze mną, że eksperymentuje z nimi, nasyłając je na użytkowników tego forum, co niektórzy potwierdzali. Ze mną mu się nie udało. Nie dlatego, że jestem jakiś wyjątkowy, ale dlatego, że nie dałem sobie wmówić takich bredni. Potem się skarżył, że mu niby coś zrobiłem. Więc tak wyglądają te Twoje sztuczne duchy. Zwykła manipulacja, a nie sztuczny duch.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Dowody, że duchy istnieją

Postautor: danut » 25 kwie 2021, 22:02

No przecież dokładnie o to chodzi "Nie dlatego, że jestem jakiś wyjątkowy, ale dlatego, że nie dałem sobie wmówić takich bredni. Potem się skarżył, że mu niby coś zrobiłem. " Ze mną tutaj była identyczna historia, też się nie udało i wiem dlaczego, a ja podobno raczej mój duch bił aż kogoś :D . Eksperyment dokładnie to potwierdza, a im wiecej osób przy tym stoliku to ma to większą siłę. Nie zrozumiałeś eksperymentu, ot tyle, a takie myśli mogą sobie nawet te osoby zwizualizować i nie kłamią, że na nich rzeczywiście działają i na przedmioty też można oddziaływać myślą. Chodzi o to, że to nei był ktoś żyjący kiedyś naprawdę, a zmarły, a uwierzenie w nieistniejącego. Nad czym pracował sławny Freud?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Dowody, że duchy istnieją

Postautor: OneNight » 25 kwie 2021, 22:11

Nie będę przedstawiał dowodów na wirujące stoliki, bo w nie nie wierzę. To fizycznie niemożliwe. Jeśli coś wpływa na materię, to tylko materia. Jeśli duch mógłby to robić, to musiałby być materialny. Nie sądzę by można było na zawołanie sobie przywołać ducha, bo dlaczego ktoś miałby przychodzić na nasze widzimisię?

Załóżmy jednak, że można sobie przywołać ducha. Skąd pewność, że nie przywołali czegoś, co podszywało się pod wymyśloną istotę? Ja też mogę zrobić podobny eksperyment i usiąść sobie przy stoliku, pograć w ouija. Ani rzetelność "eksperymentu" ani wyniki, nie są dowodem żadnej tezy.

Nie neguję istnienia duchów, ale ich wpływ na materię owszem.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Dowody, że duchy istnieją

Postautor: danut » 25 kwie 2021, 22:23

Wielu siedziało przy ouija i wywoływało podświadomość, oczywiście nie żadne duchy a swoją podświadomość, działy się dziwne rzeczy( ja raz eksperymentowałam i doskonale to wiem, tapety ze scian leciały bardzo mocno i dawno przyklejone). Naprawde chodzi o przyjrzenie się sprawie a nie o wiare w duchy. W życiu nie uwierze w taki z nimi kontakt przez stukanie, nawet bicie, rzucanie przedmiotami i opowiadanie tak i nie na czyjąś sugestię. A oddziaływać myślą można jak najbardziej i manipulować i przesyłać komuś myśli telepatycznie zwykłe, ale sugestie wrogie czy takie nieprawdziwe także, opiera się to głównie o wiarę i o uwierzenie. Świadomości działają jak system informatyczny, a widzisz nawet to w ogóle widzisz w co i jak mocno uwierzyła twoja świadomość, bo ona docierajace do ciebie sygnały analizuje i nadaje im obraz. To jest sprawa psychologiczna i nie powiesz mi, że nie. A że ma odziaływanie na świat fizyczny, no przecież że ma, nie bedę się wysilać i przypominać o fizyce kwantowej i strukturze rzeczywistości opartej o informaje i ich ruch. Ja już te informacje przekazałam wystarczajacej liczbie osób.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Dowody, że duchy istnieją

Postautor: OneNight » 26 kwie 2021, 11:01

Jestem zdania, że duchy oddziaływać mogą na psychikę człowieka i w ten sposób się komunikować. Uważam, że nie można ich przywołać na zawołanie, a już na pewno nie poprzez fizyczną manifestację typu stukanie, czy przesuwanie wskaźnikiem ouija. Ta plansza została zaprojektowana, by się nawzajem straszyć. To nie jest narzędzie do kontaktu z duchami, dlatego o tym wspomniałem w kontekście rzetelności eksperymentu.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Dowody, że duchy istnieją

Postautor: danut » 26 kwie 2021, 14:32

Wpływ duchów na materię to nic innego jak wpływ naszych myśli i emocji na materię, na cały świat uznany przez nas za fizyczny, kolejny eksperyment https://eprudnik.pl/woda-nosnikiem-pami ... aru-emoto/

Zgadzam się z tą wypowiedzią " Ta plansza została zaprojektowana, by się nawzajem straszyć." - i media wizualizujące, do których odzywają się niby zmarli, ludzie opętani to nic innego jak powyższe oddziaływanie sugestii, zauważ co komu się pokazuje o jakim wyglądzie, bo to jest obraz stanu emocjonalnego i osobowości osoby niby widzącej te "duchy" wyraźny obraz jej demonów ukrytych w jej podświadomości. Enki pięknie pokazuje, to co kryje osobowość jego twórczyni :D Powiedz mi o czym śnisz a powiem ci kim jesteś - to cała folozofia. Natomiast zmarli przebywający w innym świecie mogą się komunikować telepatycznie z nami, teleportacja informacji nie zna odległości i nie potrzebuje jej przemierzać, tylko że to jest zupełnie inna bajka i rządza nią inne prawa.
Dodaj do tego te eksperymenty i rozpoznasz manipulacyjne oddziaływanie ludzi na ludzi https://www.poradnikzdrowie.pl/psycholo ... -uX6q.html
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Dowody, że duchy istnieją

Postautor: tadyszka » 26 kwie 2021, 17:10

Sa niestety ludzie ktorzy uwierza we wszytsko co zobacza na yuotube.. Tak samo jest jakis odsetek ludzi w polskim spoleczenstwie co wierzy w kazde slowo ktore uslysza w radiu Maryja. Miedzy obydwoma zjawiskami nie ma wielkiej roznicy. W radiu maryja sa tez proefsorowie, naukowcy i teleogowie . Film z linku dla osoby postronnej jest nagrywany pod publiczke czegos strasznego, z nutka grozy,jak historyjka na obozie przy ognisku. I wedlug mojej opini taka sama ma wartosc.
" film naukowy klasy b". Mnie takie rzeczy rowniez odrzucaja.
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości